Star Wars

W niedzielny poranek (22 lutego) TVP 1 wyświetli kolejny odcinek serialu Wojny Klonów.

Początek emisji jak zawsze o godzinie 9.50, natomiast sam odcinek będzie nosił tytuł "Bombad Jedi". Więcej o nim możecie przeczytać tutaj.

Dziś na polskim kanale Cartoon Network pojawi się kolejna część serialu, zaczynająca się o godz. 19.00. Powtórki będzie można obejrzeć w sobotę i niedzielę o godz. 11.00, oraz w poniedziałek o godz. 19.00.

Star Wars

Imperial Entanglements

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wizards of the Coast ujawniło datę oficjalną datę premiery najnowszego dodatku do gry SW Miniatures Imperial Entanglements. W sklepach dodatek pojawi się 17 marca tego roku.

Na zewstaw składać będzie się z 40 figurek z klasycznej trylogii. Z opisu na stronach Wizardów wynika, że znajdziemy tam takie figurki jak: Darth Vader, Luke Skywalker, Emperor Palpatine czy też Dash Rendar.

Screen
Star Wars

Nowy komiks za oceanem

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dziś na półki sklepowe trafia piąta edycja zbiorczego wydania serii Legacy ze świata Gwiezdnych Wojen.

"Cade Skywalker pragnie aby pozostawiono go w spokoju. Jednak gdy wraz z przyjaciółmi wysadza się połowę świątyni Sith, okalecza dwoje najbardziej zaufanych sług Imperatora Darta Kryata i jest się ostatnim znanym potomkiem dziedzictwa Skywalkerów, ludzie – wielu złych ludzi – zamierza podążyć śladem takiej osoby. Odwetowe ludobójstwo Imperium na planecie Mon Calmari jest tylko niepotrzebnym dodatkiem. Cade oraz jego załoga łowców nagród zdają sobie sprawę, że coś trzeba zrobić. Gdyby tylko znalazł się ktoś kto pomógłby Cadeowi ocalić galaktykę, oraz zdjąć Sithów z jego pleców. Może na przykład grupa Jedi? Sekrety ukrytej świątyni Jedi zostają odkryte, wraz ze szpiegiem, który kiedyś był przyjacielem."

Okładka
Star Wars

Fragment "Crosscurrent"

Dodał: , · Komentarzy: 0

Paul S. Kemp, znany z kilku książek z uniwersum Zapomnianych Krain, na swoim blogu opublikował fragment nowej powieści "Crosscurrent", która opowiada o Jadenie Korze, znanym z gry Jedi Academy.

"Leciał nad planetą, chcąc zdążyć przed jej obrotem, dopóki nie ujrzał powierzchni na horyzoncie.
- Lećmy na orbitę, R6 – powiedział. Droid przyjął polecenie.
Jaden patrzył przez okno kabiny w dół, kiedy planeta obróciła się na swoją słoneczną stronę. Światło wypełniło kabinę i pokazało powierzchnię planety. Ujrzał chmury przesuwające się nad czerwonymi, pomarańczowymi i jasnobrązowymi połaciami nieskończonych pustyń, błękitną wstęgę oceanu oraz szczyty łańcucha górskiego ciągnącego się przez cały kontynent. Jadenowi wydawało się, że patrzy na powolne odsłanianie się cudownego dzieła sztuki, rzeźby ziemi i wody, wspaniałego w swojej samotnej, obrotowej wędrówce poprzez pustkę kosmosu. Zawsze starał się zobaczyć najpierw powierzchnię planety, zanim postawił na niej stopę. Sam nie wiedział dlaczego tak robił – może chciał ujrzeć każdy świat, na którym miał lądować, w całej jego wspaniałości, zanim stanął na jej powierzchni.
Stanął mu przed oczami obraz Korelii widzianej ze stacji Centerpoint, kiedy wraz ze swoimi żołnierzami szli przez jej korytarze.
Szybko pozbył się tego wspomnienia. Zdawał sobie sprawę z bolesnego faktu, że jego działania na Centerpoint zatruły nawet tą niewielką chwilę przyjemności, jaką obecnie odczuwał."

Oryginalny tekst znajdziecie w tym miejscu.

Star Wars

The Clone Wars – komiks online

Dodał: , · Komentarzy: 0

W sieci pojawiło się kolejne komiksowe wprowadzenie do piętnastego odcinka serialu The Clone Wars z uniwersum Star Wars. Autorem scenariusza do mroźnej historii pt. "Cold Snap" jest Pablo Hidalgo, zaś rysunki to dzieło Jeffrey'a Carlisle.

Zainteresowanych zapraszam tutaj.

Art
Star Wars

Gwiezdne Wojny w... Teleranku

Dodał: , · Komentarzy: 1

Teleranek z 25 stycznia poświęcony będzie Gwiezdnym Wojnom.

W programie znajdzie się Akademia Mocy prowadzona przez członków Star Wars Artistic Team oraz felieton o dubbingu w serialu „Wojny klonów”, który od początku stycznia emitowany jest po Teleranku.

Początek samego programu o 9:25, zaś o 9:50 czwarty odcinek serialu.

Star Wars

Star Wars Galaxies: Game Update 6

Dodał: , · Komentarzy: 0

SOE zakomunikowało, że pojawił się nowy update ich sieciowego Star Wars Galaxies.

Wprowadzono kilka poprawek, z czego największą nowością wydaje się możliwość noszenia ubrań tylko w celu zróżnicowania wyglądu naszej postaci – nie zaś w celu korzyści, jak to było do tej pory.

Zmian jest naprawdę wiele – ich pełna lista znajduje się tutaj.

Star Wars

Star Wars: The Old Republic, drugi znany nam MMO umiejscowiony w uniwersum Gwiezdnych Wojen, został zatwierdzony przez BioWare i LucasArts.

Dowiedzieliśmy się, że akcja tego MMO rozgrywać się będzie trzy wieki po wydarzeniach, które znamy z Knights of the Old Republic II. Wielkiego zaskoczenia nie wywoła fakt, iż w grze będzie można stanąć po dobrej lub złej stronie mocy, wpadając w sam środek konfliktu pomiędzy Republiką a Imperium Sithów.

Oficjalna strona głosi, że BioWare za jakiś czas poda klasy postaci dostępne w grze. Nie podzieli się jednak z nami informacją o tym, które planety z Sagi będą udostępnione graczom.

Gra Star Wars: The Old Republic póki co powstaje tylko w wersji na PC, a data jej premiery nadal pozostaje tajemnicą.

Star Wars

Firma Lucasarts ogłosiła daty światowych premier nadchodzącej gry ze świata Star Wars – Force Unleashed. Gra ma się okazać 16 września w Stanach Zjednoczonych, w Europie trzy dni później.

Akcja Force Unleashed rozgrywać się będzie w czasie między III, a IV częścią filmu z serii Gwiezdnych Wojen. Gracze będą mieli okazję wcielić się w jednego z uczniów samego Dartha Vadera, a naszym zadaniem będzie wyplenienie Jedi z galaktyki. Jednak analogicznie do serii KOTOR, będziemy mieli możliwość decydowania o moralności naszego bohatera, wybierając między dobrem a złem, co jednak nie wpłynie na główne zakończenie gry, bo jest ono z góry wyreżyserowane.

Wczytywanie...