Fragment "Crosscurrent"

1 minuta czytania

Paul S. Kemp, znany z kilku książek z uniwersum Zapomnianych Krain, na swoim blogu opublikował fragment nowej powieści "Crosscurrent", która opowiada o Jadenie Korze, znanym z gry Jedi Academy.

"Leciał nad planetą, chcąc zdążyć przed jej obrotem, dopóki nie ujrzał powierzchni na horyzoncie.
- Lećmy na orbitę, R6 – powiedział. Droid przyjął polecenie.
Jaden patrzył przez okno kabiny w dół, kiedy planeta obróciła się na swoją słoneczną stronę. Światło wypełniło kabinę i pokazało powierzchnię planety. Ujrzał chmury przesuwające się nad czerwonymi, pomarańczowymi i jasnobrązowymi połaciami nieskończonych pustyń, błękitną wstęgę oceanu oraz szczyty łańcucha górskiego ciągnącego się przez cały kontynent. Jadenowi wydawało się, że patrzy na powolne odsłanianie się cudownego dzieła sztuki, rzeźby ziemi i wody, wspaniałego w swojej samotnej, obrotowej wędrówce poprzez pustkę kosmosu. Zawsze starał się zobaczyć najpierw powierzchnię planety, zanim postawił na niej stopę. Sam nie wiedział dlaczego tak robił – może chciał ujrzeć każdy świat, na którym miał lądować, w całej jego wspaniałości, zanim stanął na jej powierzchni.
Stanął mu przed oczami obraz Korelii widzianej ze stacji Centerpoint, kiedy wraz ze swoimi żołnierzami szli przez jej korytarze.
Szybko pozbył się tego wspomnienia. Zdawał sobie sprawę z bolesnego faktu, że jego działania na Centerpoint zatruły nawet tą niewielką chwilę przyjemności, jaką obecnie odczuwał."

Oryginalny tekst znajdziecie w tym miejscu.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...