szczury_wroclawia_szpital

Ślepowidzenie - Ślepowidzenie #1

Ślepowidzenie
Autor: Peter Watts
Autor tłumaczenia: Wojciech Próchniewicz
Tytuł oryginału: Blindsight
Data wydania: 3 lipca 2013
Data wydania oryginału: 3 października 2006
ISBN: 978-83-7480-293-2
Wydawnictwo: MAG
Seria wydawnicza: Uczta Wyobraźni
Ocena użytkowników 9,38 Średnia z 8 ocen
Twoja ocena

"»Ślepowidzenie« w genialny sposób na nowo definiuje historię o pierwszym kontakcie. U Petera Wattsa obcy nie są ani cudacznie przebranymi ludźmi, ani kompletnie niezrozumiałymi czarnymi monolitami - są czymś nowym, o wiele bardziej bulwersującym, zmuszającym nas do wyciągnięcia dość nieprzyjemnych wniosków co do natury świadomości. Gdy przestaniesz o tym myśleć, poczujesz ciarki na plecach! Gorąco polecam - to chyba najlepsza twarda s.f. z roku 2006".

Charles Stross


"Peter Watts podejmuje główne mity opowieści o pierwszym kontakcie i roznosi je na strzępy. Powstaje wstrząsająca i hipnotyzująca powieść, popis talentu pełen prowokujących i niepokojących pomysłów. To prawdziwa rzadkość - książka mająca potencjał do skierowania na nowe tory całego gatunku literackiego".

Karl Schroeder


"Wielu krytyków twierdzi, że najlepsza fantastyka naukowa to ta mocno zakorzeniona w nauce, ale jednocześnie stanowiąca wyzwanie dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych jej dokonań. Jeśli tak, to w »Ślepowidzeniu« udaje się to nadzwyczajnie, chociaż zachwyt budzi także świetny styl Wattsa. Pojawiają się tam ważne kwestie... etyka, moralność, inteligencja i samoświadomość... Puenta książki jest jednocześnie odkrywcza i satysfakcjonująca".

sffworld.com

Książki z cyklu
  • Echopraksja
    #2 Echopraksja
Wczytywanie...