wampir_maskarada

Echopraksja - Ślepowidzenie #2

Echopraksja
  • Autor
  • Autor tłumaczenia
  • Tytuł oryginału Echopraxia
  • Data wydania 24 września 2014
  • Data wydania oryginału 26 sierpnia 2014
  • ISBN 978-83-7480-446-2
  • Wydawnictwo MAG
Ocena użytkowników
9,4 Średnia z 5 ocen
Twoja ocena

Przygotujcie się na całkowicie nową Osobliwość. Oto Echopraksja, kontynuacja nominowanego do nagrody Hugo Ślepowidzenia. Zbliża się XXII wiek. Jest to świat, w którym ci, co odeszli, wysyłają żywym pocztówki z Nieba, wierni wprowadzają się w ekstazę religijną, dokonując rewolucji w nauce; w którym genetycznie zrekonstruowane wampiry rozwiązują problemy nierozwiązywalne dla zwykłych ludzi, a żołnierze mają w głowie przełącznik trybu zombie, odcinający im samoświadomość podczas walki. A wszystko to monitoruje obca inteligencja, które nie zamierza się ujawnić.

Daniel Brüks jest żywą skamieliną, biologiem terenowym w świecie, gdzie biologia się zinformatyzowała; jest marionetką wykorzystaną przez terrorystów do zabicia tysięcy ludzi. Ukrywa się na pustyni w Oregonie, odwróciwszy się plecami do ludzkości, rozpadającej się z każdą sekundą na odrębne podgatunki. Jednakże którejś nocy budzi się w oku cyklonu, który wywróci cały świat do góry nogami.

Uwięziony na pokładzie statku lecącego do środka Układu Słonecznego, po lewej stronie ma dręczonego tęsknotą żołnierza, którego obsesją są szeptane wiadomości od dawno zmarłego syna. Po prawej – panią pilot, tropiącą człowieka, którego przysięgła zabić na miejscu. W cieniach za jego plecami czai się wampirzyca ze świtą zombie-ochroniarzy. Przed sobą zaś mają garstkę mnichów w szponach religijnego uniesienia, prowadzącą ich na spotkanie z czymś, co nazwali „Aniołami z asteroid”.

Na tej pielgrzymce Daniel Brüks, ludzka skamieniałość, stanie oko w oko z największym przełomem ewolucyjnym od powstania rozumu.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Gdyby zapytano mnie o najtrudniejszą książkę, jaką przeczytałem w życiu, odpowiedziałbym: „Ślepowidzenie” Petera Wattsa. Gdyby zapytano mnie o najoryginalniejszą wizję świata w powieści, pomyślałbym „hmm, wampiry w kosmosie, najbardziej wyalienowani obcy, do tego cykający ludzkości zdjęcia” i odpowiedziałbym również: „Ślepowidzenie” Petera Wattsa. Myślę, że te dwa przykłady najlepiej pokazują geniusz pierwszego tomu serii, który w trakcie lektury nastręcza mnóstwo problemów, ale jednocześnie... czytaj dalej...

Książki z cyklu

  • Ślepowidzenie
    #1 Ślepowidzenie
Wczytywanie...