outpost2

Saga. Tom 1 - Saga #1

Saga. Tom 1
Ocena użytkowników
8,5 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Wielokrotnie nagradzany scenarzysta BRIAN K. VAUGHAN (Y: Ostatni z mężczyzn; Lwy z Bagdadu; Wolverine: Logan) oraz artystka FIONA STAPLES (Mystery Society, North 40) stworzyli razem niezwykłą opowieść o młodej parze starającej się znaleźć swoje miejsce we wszechświecie. Gdy dwóch żołnierzy ze zwaśnionych ze sobą ras, toczących niekończącą się wojnę obejmującą swoim zasięgiem całą galaktykę, zakocha się w sobie, zrobi wszystko, by ochronić córeczkę przed czyhającym na nią światem pełnym niebezpieczeństw. Seksowna i przewrotna mieszanina science fiction oraz fantasy.

Seria otrzymała pozytywne recenzje i zdobyła liczne nagrody, m.in. trzy Nagrody Eisnera w 2013 roku (tyle samo w 2014), w tym za najlepszą serię komiksową, nagrodę Hugo za najlepszą opowieść rysunkową oraz sześć nagród Harveya.


Scenarzysta i rysowniczka wspinają się na szczyt swoich możliwości tworząc emocjonującą, epicką fabułę której pozazdrościć im mogliby hollywoodzcy twórcy”.

THE A.V. CLUB

Niesamowity komiks. Kolejny znak nowej jakości spod z wydawnictwa Image Comics. W wielką radością czytałem kolejny tekst Briana K. Vaughana, a odkrycie rysunków Fiony Staples tylko tą radość wzmocniło”.

Warren Ellis

Jeśli kochasz komiksy, nie możesz przegapić tego albumu”.

IGN


Album zawiera materiał opublikowany pierwotnie na łamach Saga #1-6.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

"Saga" to komiksowa seria przyrównywana do "Gwiezdnych wojen" i "Gry o tron", czyli tytułów powszechnie znanych oraz lubianych przez fanów popkultury. Tym samym każdy nowy czytelnik, który sięgnie po cykl Briana K. Vaughana i Fiony Staples, będzie od pierwszej strony wypatrywał powodów do zachwytu. Na szczęście nie powinien się rozczarować – komiks spełnia oczekiwania, a do tego jest na tyle oryginalny, że konfrontowanie go z popularnymi markami wydaje się niepotrzebne. Akcja kręci się... czytaj dalej...

Komiksy z cyklu

 • Saga. Tom 2
  #2 Saga. Tom 2
 • Saga. Tom 3
  #3 Saga. Tom 3
 • Saga. Tom 4
  #4 Saga. Tom 4
 • Saga. Tom 5
  #5 Saga. Tom 5
 • Saga. Tom 6
  #6 Saga. Tom 6
 • Saga. Tom 7
  #7 Saga. Tom 7
 • Saga. Tom 8
  #8 Saga. Tom 8
Wczytywanie...