Portret Pani Charbuque. Asystentka Pisarza Fantasty

Portret Pani Charbuque. Asystentka Pisarza Fantasty
  • Autor
  • Autor tłumaczenia
  • Tytuł oryginału The Portrait of Mrs. Charboque. The Fantasy Writer's Assistant
  • Data wydania 23 stycznia 2013
  • Data wydania oryginału 3 czerwca 2002
  • ISBN 978-83-7480-286-4
  • Wydawnictwo MAG
  • Seria wydawnicza Uczta Wyobraźni
Ocena użytkowników
9,25 Średnia z 2 ocen
Twoja ocena

Portret Pani Charbuque

Ta tajemnicza i nastrojowa powieść opowiada historię portrecisty Piero Piambo, który otrzymuje zlecenie inne od wszystkich. Pani Charbuque, bogata i skryta kobieta, zamawia u niego swój portret, jednak stawia dziwaczny warunek: Piambo może jej zadawać pytania na dowolny temat, ale pod żadnym pozorem nie wolno mu jej zobaczyć. Tak rozpoczyna się oszałamiająca i wciągająca literacka podróż do świata pani Charbuque oraz Nowego Jorku w roku 1893.

Dziwna i poruszająca opowieść o obsesji, inspiracji i nadnaturalnych zjawiskach przyprawiona szczyptą morderstwa... Zwroty akcji nie pozwalają ani na chwilę odłożyć książki.

Asystentka Pisarza Fantasty

Zdobywca dwóch World Fantasy Award w 2003 roku: za najlepsze opowiadanie („Stworzenie”) oraz najlepszy autorski zbiór!

Recenzja w „Publishers Weekly” oraz miejsce na ich liście „Najlepszych Książek Roku”.

„Miasto Egzo-Szkieletów” – w 2005 roku zdobywca francuskiej Grand Prix de l’Imaginaire za najlepsze przetłumaczone opowiadanie!

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Twórczość Jeffreya Forda zdecydowanie można nazwać oniryczną. Wszystkie zawarte w "Asystentce Pisarza Fantasty" opowiadania znajdują się na pograniczu snu i jawy, z większym naciskiem na to pierwsze. Niektóre historie są tak abstrakcyjne, iż wprost nie sposób pojąć, że są to twory świadomego umysłu, a nie spisane, surrealistyczne sny. Żadne z zawartych w książce krótkich form literackich nie są ze sobą w sposób oczywisty powiązane, dotycząc na pierwszy rzut oka różnych tematów, choć uważniejszy... czytaj dalej...

Wczytywanie...