Ms Marvel: Niezwykła - Ms Marvel (Marvel Now) #1

Ms Marvel: Niezwykła
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Uporządkowane życie zwyczajnej muzułmańskiej nastolatki z Jersey City, Kamali Khan, nagle zmieni się nie do poznania – dziewczyna zostanie superbohaterką. Będzie musiała odnaleźć się w świecie herosów z marvelowskiego uniwersum, a to nie koniec komplikacji – czy uda jej się zataić swoje drugie życie przed rodziną?

Pierwszy tom serii Miss Marvel zatytułowany Niezwykła (kolekcja Marvel Now!) otrzymał pięć nominacji do Nagrody Eisnera i został nagrodzony statuetką Hugo. Album stanowi jednocześnie debiut scenopisarski w dziedzinie komiksów superbohaterskich G. Willow Wilson (Cair, Air, A-Force), której tekst został zilustrowany przez rysownika Adriana Alphonę (Runaways, Spider-Man Loves Mary Jane).

Komiksy z uniwersum Marvela wydawane w kolekcji Marvel Now! ukazują się w Polsce nakładem Egmontu od 2015 r. Do księgarń trafiły już albumy z takimi popularnymi superbohaterami marvelowskimi jak Avengers, Spider-Man, X-Men, Strażnicy Galaktyki czy Deadpool. Z czasem dołączyły do nich m.in. serie Thunderbolts, Uncanny Avengers, Uncanny X-Men i Thor Gromowładny oraz ukazujące się poza seriami najbardziej fascynujące opowieści ze świata herosów.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Bogaty heros? Zapewne w pierwszej kolejności do głowy przychodzą Bruce Wayne i Tony Stark. Nordyccy bogowie? Tu z kolei bez trudu można wymienić Thora i Lokiego. A młoda muzułmanka przywdziewająca kostium z maską? Hm... Kamala Khan, nastolatka o pakistańskim rodowodzie uwielbiająca superbohaterów, wiedzie niezbyt szczęśliwe życie w New Jersey. Rodzice wychowują ją zgodnie z ich kulturą, co często prowadzi do konfliktów z córką. Ta wszak pragnie czasem zachować się jak zwykła, nastoletnia... czytaj dalej...

Komiksy z cyklu

  • Ms Marvel: Dni ostatnie
    #4 Ms Marvel: Dni ostatnie
Wczytywanie...