Król Demon - Siedem Królestw #1
- Autor Cinda Williams Chima
- Autor tłumaczenia Dorota Dziewońska
- Tytuł oryginału The Demon King
- Data wydania 29 czerwca 2011
- Data wydania oryginału 6 października 2009
- ISBN 978-83-62170-26-5
- Wydawnictwo Galeria Książki
Ocena użytkowników
6.5 Średnia z 7 ocenTwoja ocena
W Fellsmarchu nastały ciężkie czasy. Han Alister, do niedawna złodziej, zrobi niemal wszystko, by utrzymać siebie, matkę i siostrę Mari. Jak na ironię, jedyna wartościowa rzecz, jaką posiada, nie nadaje się do sprzedaży. Odkąd Han pamięta, zawsze miał na rękach grube srebrne bransolety z wygrawerowanymi runami. Wszystko wskazuje na to, że są magiczne – rosną wraz z nim i nie da się ich zdjąć.
Życie Hana komplikuje się jeszcze bardziej po tym, jak chłopak zabiera potężny amulet Micahowi Bayarowi, synowi Wielkiego Maga. Amulet ten niegdyś należał do Króla Demona – czarownika, który przed tysiącem lat omal nie zniszczył świata. Bayarowie nie powstrzymają się przed niczym, by odzyskać tak potężny przedmiot.
Tymczasem Raisa ana’Marianna, następczyni tronu Fells, toczy własną walkę. Właśnie wróciła na królewski dwór po trzech latach swobody u rodziny ojca, w kolonii Demonai, gdzie jeździła konno, polowała i uczestniczyła w słynnych targach klanowych. Po swoim święcie imienia szesnastoletnia Raisa będzie mogła wyjść za mąż, lecz nie jest zachwycona perspektywą poślubienia księcia z dużym zamkiem i małym móżdżkiem. Raisa pragnie być jak Hanalea – legendarna waleczna królowa, która pokonała Króla Demona i uratowała świat. Wygląda jednak na to, że jej matka ma inne plany – niebagatelną rolę odgrywa w nich zalotnik, łamiący wszelkie prawa, na których opiera się królestwo.
Siedem Królestw zadrży w posadach, gdy losy Hana i Raisy zetkną się na kartach tej trzymającej w napięciu powieści.
Recenzja Czytaj całą recenzję »
W ciągu ostatniej dekady nastąpiła dosłowna eksplozja nowych książek i pisarzy gatunku fantasy. Choć księgarnie wydają się być skłonne do dzielenia książek fantasy na osobne sekcje dla dzieci i młodzieży, sporo dorosłych mimo wszystko zabiera się za takie lektury. Skutkuje to tym, że ogólna jakość pisania zmieniła się i w wielu przypadkach stała się bardziej dojrzała. Jednym z dobrych przykładów takiej tendencji może być Cinda Williams Chima, której twórczość zalicza się do “Young Adult... czytaj dalej...