Hellboy: Burza i pasja. Piekielna narzeczona - Hellboy #6

Hellboy: Burza i pasja. Piekielna narzeczona
Ocena użytkowników
8 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Szósty tom przygód Hellboya. W Anglii zmarli przed wiekami rycerze wstają z grobów, żeby wziąć udział w walce poprzedzającej apokalipsę. Wszyscy oczekują, że do bitwy, której stawką będą losy świata, stanie również Hellboy. Ten jednak wolałby uniknąć swojego przeznaczenia. Czy Hellboy okaże się panem swojego losu, czy też ktoś wpływa na jego decyzje? Czy mimo spodziewanych konsekwencji powinien iść dalej, czy lepiej, żeby odpuścił? Czy ma uciec w alkohol, czy może przerzucić się na herbatę? W tym tomie łączą się wszystkie najważniejsze wątki w historii Hellboya.

Na swojej drodze znów spotka on Hekate, członków klubu Ozyrysa, Nimue i Gruagacha. A do tego będzie musiał zmierzyć się z nawiedzonym domem, hordami nieumarłych i wampirem luchadorem. Czy Hellboyowi uda się z tego jakoś wykaraskać?

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Skoro już wiemy, że nowa ekranizacja "Hellboya" okazała się niewypałem (niestety), to lepiej swój czas poświęcić – chwalonemu u nas po raz szósty – komiksowemu pierwowzorowi. Szósty tom wydania zbiorczego stanowi zamknięcie serii. Tradycyjnie album składa się z dwóch części. Pierwsza z nich, "Burza i pasja", to finał historii rozpoczętej w piątym tomie, ale mającej swoje początki również we wcześniejszych wątkach. Druga, "Piekielna narzeczona", to następny zbiór krótkich opowiadań z... czytaj dalej...

Komiksy z cyklu

 • Hellboy: Nasienie zniszczenia, Obudzić diabła
  #1 Hellboy: Nasienie zniszczenia, Obudzić diabła
 • Hellboy: Spętana trumna, Prawa ręka zniszczenia
  #2 Hellboy: Spętana trumna, Prawa ręka zniszczenia
 • Hellboy: Zdobywca Czerw. Dziwne miejsca
  #3 Hellboy: Zdobywca Czerw. Dziwne miejsca
 • Hellboy: Lichwiarz. Trollowa wiedźma
  #4 Hellboy: Lichwiarz. Trollowa wiedźma
 • Hellboy: Zew ciemności. Dziki Gon
  #5 Hellboy: Zew ciemności. Dziki Gon
 • Hellboy: Hellboy w piekle
  #7 Hellboy: Hellboy w piekle
 • Hellboy: Opowieści
  #8 Hellboy: Opowieści
Wczytywanie...