wampir_maskarada

Hellboy: Nasienie zniszczenia, Obudzić diabła - Hellboy #1

Hellboy: Nasienie zniszczenia, Obudzić diabła
Ocena użytkowników
8.5 Średnia z 2 ocen
Twoja ocena

Nowe ekskluzywne wydanie kultowej serii. Cykl zdobył wiele nagród, m.in. Nagrodę Eisnera w 1997 roku za Obudzić diabła, i zyskał sobie wielu oddanych czytelników. Hellboy to postać znana z filmów i komiksu. Bohater z piekła rodem, a zarazem badacz zjawisk paranormalnych.

Na Ziemię sprowadził go Rasputin. Hellboy miał pomóc nazistowskim okultystom w zapewnieniu Hitlerowi zwycięstwa, ale przypadek sprawił, że znalazł się w rękach aliantów. Gdy dorósł, rozpoczął pracę w Biurze Badań Paranormalnych i Obrony. Wykonując misje zlecane przez Biuro, Hellboy nieustannie stara się rozwiązać zagadkę swojego pochodzenia i ustalić, w jakim celu on, demon z piekła, znalazł się wśród ludzi. Ponura atmosfera rodem z Lovecrafta, nieszablonowe opowieści – często oparte na mitach z różnych części świata – i znakomite rysunki Mike Mignoli powodują, że niełatwo się oderwać od kolejnych stron komiksu.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Został przywołany na Ziemię przez ludzi Hitlera. Jako że Hellboya (jak go nazwano) znaleźli alianci, jego los potoczył się zgoła inaczej niż chcieliby to naziści. Bohater rozpoczął pracę dla Biura Badań Paranormalnych i Obrony, dla którego wykonuje niebezpieczne misje. Żyje wśród ludzi, pomimo wyglądu demona z piekła. Ale czy właśnie takie jest jego przeznaczenie? Hellboy postępuje tak, jakby gorąco wierzył w sentencję łacińską mówiącą, że każdy jest kowalem swojego losu. Nie lubi, jak... czytaj dalej...

Komiksy z cyklu

 • Hellboy: Spętana trumna, Prawa ręka zniszczenia
  #2 Hellboy: Spętana trumna, Prawa ręka zniszczenia
 • Hellboy: Zdobywca Czerw. Dziwne miejsca
  #3 Hellboy: Zdobywca Czerw. Dziwne miejsca
 • Hellboy: Lichwiarz. Trollowa wiedźma
  #4 Hellboy: Lichwiarz. Trollowa wiedźma
 • Hellboy: Zew ciemności. Dziki Gon
  #5 Hellboy: Zew ciemności. Dziki Gon
 • Hellboy: Burza i pasja. Piekielna narzeczona
  #6 Hellboy: Burza i pasja. Piekielna narzeczona
 • Hellboy: Hellboy w piekle
  #7 Hellboy: Hellboy w piekle
 • Hellboy: Opowieści
  #8 Hellboy: Opowieści
Wczytywanie...