outpost2

Hellboy: Lichwiarz. Trollowa wiedźma - Hellboy #4

Hellboy: Lichwiarz. Trollowa wiedźma
Ocena użytkowników
8,5 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Mike Mignola jak zawsze w swojej twórczości chętnie sięga do baśni i legend. W opowieści Lichwiarz – w 2009 roku wyróżnionej Nagrodą Eisnera za najlepszą miniserię – po raz pierwszy odwołuje się do folkloru amerykańskiego. Hellboy odwiedza Appalachy – góry, które według podań służyły czarownicom za schronienie. Lichwiarz to mocna opowieść o pakcie z diabłem, a takie transakcje – jak wiadomo – nigdy nie kończą się dobrze. Z kolei Trollowa wiedźma to historia czerpiąca z folkloru skandynawskiego, pełnego chłodu i okrucieństwa. Opowiada o dwóch siostrach, które podejmują walkę z bandą trolli.

"Przyznaję, że podziwiam kilku scenarzystów i rysowników komiksowych, ale w wypadku Mike’a Mignoli i jego Hellboya podziw zamienia się w uwielbienie".

Gahan Wilson

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Czwarty tom "Hellboya" nie popycha głównej fabuły naprzód. Jest – podobnie jak odsłona druga – zbiorem historii. Tym razem mamy ich dziesięć, ale i one udowadniają, że świat Mike'a Mignoli to wdzięczne miejsce dla krótkich form. "Lichwiarz" dostał Nagrodę Eisnera za najlepszą miniserię, więc z nim można było wiązać największe oczekiwania. I rzeczywiście je spełnia. To dosyć rozbudowana historia, która od początku budzi zaintrygowanie tajemniczymi postaciami i wydarzeniami. Walka z... czytaj dalej...

Komiksy z cyklu

 • Hellboy: Nasienie zniszczenia, Obudzić diabła
  #1 Hellboy: Nasienie zniszczenia, Obudzić diabła
 • Hellboy: Spętana trumna, Prawa ręka zniszczenia
  #2 Hellboy: Spętana trumna, Prawa ręka zniszczenia
 • Hellboy: Zdobywca Czerw. Dziwne miejsca
  #3 Hellboy: Zdobywca Czerw. Dziwne miejsca
 • Hellboy: Zew ciemności. Dziki Gon
  #5 Hellboy: Zew ciemności. Dziki Gon
 • Hellboy: Burza i pasja. Piekielna narzeczona
  #6 Hellboy: Burza i pasja. Piekielna narzeczona
 • Hellboy: Hellboy w piekle
  #7 Hellboy: Hellboy w piekle
 • Hellboy: Opowieści
  #8 Hellboy: Opowieści
Wczytywanie...