Gry planszowe i karciane

Neuroshima HEX w wersji na Androida

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Po premierze Neuroshimy HEX w AppStorze zostaliśmy dosłownie zasypani pytaniami od fanów czy i kiedy pojawi się wersja na Androida – o wiele popularniejszy w Polsce system. Informujemy, że posiadacze Androida będą mogli zagrywać się w NS HEX już wkrótce…

neuroshima hex

Jak już wielokrotnie informowaliśmy, Neuroshima Hex na iUrządzenia odniosła znaczący sukces i zdobyła liczną grupę fanów. Firma Apple umieściła grę w prestiżowych kategoriach Best Board Games czy Hardcore Games (App Store Essentials). Dwa razy Neuroshima Hex znajdowała się w najbardziej dochodowej zakładce New & Noteworthy.

Prace nad NS HEX na Androida trwają od ponad miesiąca. Za produkcję gry odpowiedzialna jest firma Big Daddy’s Creations – ta sama, która przygotowała wersję na Iphone. Premiera aplikacji planowana jest na lato 2011.

Gry planszowe i karciane

Informacja prasowa

27 kwietnia będzie datą wydania gry planszowej zatytułowanej Labyrinth: The Paths of Destiny, która na półkach sklepowych pojawi się nakładem wydawnictwa Let’s Play. Ponieważ do premiery pozostało 10 dni, zachęcamy Was do przeczytania wywiadu znajdującego się w rozszerzeniu tego newsa, z którego dowiecie się o powstawaniu gry.

labyrinth the paths of destiny

Gra Labyrinth: The Paths of Destiny jest przygodowo-strategiczną grą planszową przeznaczoną od 2-6 graczy. Jej uczestnicy wcielają się zarówno w wielkich budowniczych starożytnego labiryntu, jak i śmiałków, którym los rzucił wyzwanie. Jeden z nich otrzyma szansę na nowe życie. Zostanie uwolniony przez króla i jako Wybraniec będzie mógł wpłynąć na przyszłe losy pustynnej krainy.

Labirynt nie jest jednak miejscem bezpiecznym. Pełno w nim pułapek, a jego korytarzy strzeże prastary Strażnik. Czy uda się go ominąć? Ważna jest strategia, gdyż każdemu przyjdzie wybrać – czy skoncentrować się na własnym zwycięstwie, czy utrudnić je innym. To, jaką wybierzesz ścieżkę, zależy tylko od ciebie. Pamiętaj jednak – wygrać może tylko jeden z was.

Gry planszowe i karciane

Powrót Strongholda

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

W tym tygodniu do sprzedaży powrócił największy planszowy przebój wydawnictwa Portal ostatnich lat, gra Stronghold. Gra była niedostępna przez długie miesiące ze względu na przygotowania do międzynarodowego wydania wraz z wydawnictwem Valley Games, drukiem w Chinach czy podróżą.

Z okazji ponownej premiery gry, na stronie Portalu pojawiła się instrukcja do nowej edycji gry.

Na stronie Portalu opublikowano także dokument zawierający wypis wszystkich zmian w nowej edycji gry.

W ubiegłym tygodniu opublikowano także nowy numer Gwiezdnego Pirata, w którym znajduje się obszerny artykuł opisujący proces powstawania II edycji gry Stronghold.

Gry planszowe i karciane

Informacja prasowa

Zgodnie z zapowiedzią na stronie Wydawnictwa Portal pojawiła się pierwsza audycja z cyklu PortalRPG, w której zespół Portalu odpowiada na pytania nadesłane do audycji przez Mistrzów Gry (związane z prowadzeniem sesji). W audycji – oprócz pytań i odpowiedzi – pojawia się konkurs, gość specjalny oraz zapowiedź tematu kolejnego odcinka.

Przy okazji zachęcamy do przysyłania pytań do kolejnego wydania audycji! Pytania należy przysyłać na adres mailowy Portalu – z najciekawszych pytań powstanie audycja kwietniowa.

PortalRPG to jedna z szeregu inicjatyw przygotowanych w ramach Tygodnia fanów. W najbliższych dniach czekają fanów gier kolejne atrakcje – chat z Portalem (środa), całodniowy konkurs na Facebooku (czwartek) oraz premiera Gwiezdnego Pirata (piątek).

Gry planszowe i karciane

Miło mi poinformować, że GameExe objęło patronat medialny nad konkursem przeprowadzanym przez sklep Bard.pl, w którym do wygrania jest 5 egzemplarzy polskiej wersji gry "Dominium: Cornucopia".

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie, jest wymyślenie polskiego tłumaczenia dla nazwy "Cornucopia", a następnie napisanie dlaczego warto zacząć grać w Dominion. Proste, prawda? :)

dominion, cornucopia, bard, konkurs

Kiedy już wymyślicie nazwę i motywację do grania, umieśćcie je w komentarzu pod konkursem na fanpage`u Barda w popularnym serwisie Facebook. Teraz droga do wygranej jest już krótka – postarajcie się, aby wasz komentarz polubiło jak najwięcej osób! 5 szczęśliwców z największą ilością kliknięć w "lubię to!" otrzyma po egzemplarzu gry. Konkurs trwa do 29 marca. Warto się postarać!

Dokładne zasady konkursu znajdziecie tutaj. Owocnych łowów. ;)

Gry planszowe i karciane

Informacja prasowa

labyrinth

Rzadkością jest, aby w Polsce powstawały dopracowane i przemyślane gry planszowe. Wydawnictwo Let’s Play od 2 lat szlifowało pomysł na Labyrinth: The Paths of Destiny , która bez wątpienia przyciągnie wzrok swoją imponującą grafiką, różnorodnością postaci oraz umiejscowieniem akcji w czasach starożytnych.

W grze wcielasz się w jednego ze Śmiałków, który przybył do Królestwa labiryntu. Przez swoje zachowanie naraziłeś się Władcy, który umieścił cie w pradawnym labiryncie. Nie jesteś w nim sam, w korytarzach są twoi przeciwnicy, a na dodatek wyjścia strzeże stary Golem. Tylko jeden z graczy może stać się Wybrańcem i ocalić swoje życie.

Gra jest przygodą intelektualną w której, musisz zdecydować – jak powinny iść ścieżki labiryntu, jak ominąć pułapki , a przede wszystkim jak odebrać klucz swojemu przeciwnikowi.

Rozbudzająca wyobraźnie, w której to gracze tworzą labirynt, wybierają umiejscowienie pułapek oraz posiadają sekretne umiejętności. Przygodowo-strategiczna, trochę wredna, ale i zaskakująca. Jej dynamiczność oraz balans zapada w pamięci na dłużej.

Na taką grę czekaliśmy długo. Tą produkcją będą zainteresowani koneserzy, jak i nowicjusze gier planszowych.

Premiera gry już w kwietniu!

Ewelina Goczling

Gry planszowe i karciane

Przetestuj Almanach Nadzwyczajny

Dodała: , · Komentarzy: 0

Co prawda premiera dopiero na Pyrkonie, ale niektórzy już teraz przebierają placami, nogami i innymi odnóżami, czy wypustkami, na myśl o nowym dodatku do Wolsunga. Dobra wiadomość! Wydawca udostępnił na oficjalnej stronie gry, próbkę. Dwie strony – 13 i 14, z których można się zapoznać z dwoma proponowanymi dziedzictwami, wariantami głównych ras. Próbnik znajdziecie tu.

okładka, wolsung

Przypominam też, że ruszyła przedsprzedaż Almanachu nadzwyczajnego. Dodatek nabędziecie na stronie Kuźni Gier za przystępną cenę.

Gry planszowe i karciane

Portal – rok fanów!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

W styczniu zapowiedzieliśmy, że rok 2011 będzie w Portalu rokiem fanów. Konsekwentnie wprowadzamy ten pomysł w życie, Gwiezdny Pirat – pismo RPG od fanów dla fanów – ukazuje się regularnie i z numeru na numer staje się jeszcze ciekawszy, zaś od marca ruszamy z nową inicjatywą: Portal RPG.

Portal RPG to nasz pomysł na pomoc Mistrzom Gry i fanom RPG. Gdy odwiedzamy konwenty zawsze ludzie zadają nam olbrzymią masę pytań – pytań dotyczących prowadzenia sesji, pytań dotyczących planów wydawniczych, pytań w których proszą o opinie na temat jakiś innych gier. Codziennie też otrzymujemy maile od fanów RPG z różnymi sprawami i pytaniami.

Gry planszowe i karciane

Almanach Nadzwyczajny złożony!

Dodała: , · Komentarzy: 0
wolsung, okładka

Magia Wieku Pary rozciąga swoje trybiki w światku gier fabularnych. Zakończono pracę nad Alamanachem Nadzwyczajnym, kolejnym dodatkiem do Wolsunga, polskiego reprezentanta w dziedzinie steampunku. Wydawca, aby osłodzić fanom oczekiwanie (chociaż dla mnie to bardziej wręczenie papieru ściernego, żeby naostrzyli sobie zęby) opublikował na stronie gry okładkę oraz podstawowe informacje o nadchodzącym dodatku.

Oto nadzwyczajny niezbędnik Damy i Dżentelmena, w którym znajdziecie zasady i narzędzia pozwalające uczynić z waszych bohaterów postaci iście legendarne.

Almanach odpowiada na pytania dotyczące wszystkich dziedzin życia: od rozszerzonych zasad dotyczących ras i żywiołów, przez dokładny opis polityki wanadyjskich mocarstw, prezentację nowych możliwości rozwoju zawodowego waszych bohaterów, ekscytujące zasady pościgów oraz nowe pojazdy, po reguły pozwalające uczynić waszych sojuszników i golemy częścią waszej własnej legendy.

Gry planszowe i karciane

Nemezis nadciąga

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Premiera Nemezis, kolejnego podręcznika z serii Savage Worlds, której Kuźnia Gier jest oficjalnym polskim dystrybutorem, zbliża się wielkimi krokami i będzie miała miejsce na konwencie CoolKon 5, odbywającym się w dniach 4-6 marca. Setting-legenda, zwycięzca Megakonkursu powraca, dodatkowo również w specjalnej, bardzo bogatej wersji limitowanej, w której dostaniecie 2 plakaty i płytę, dodawaną do podręcznika, który jak zwykle będzie numerowany. Na płycie znajdziecie ponad 50 minut muzyki Błażeja Grygiela, zainspirowanej Nemezis i stanowiącej doskonały podkład do sesji, pdfy z plaskaczami, Tour de Galaxy, Podręcznikiem Pilota, Tygrysimi rodami, Artefaktycznym Ciałem Demolisher, kartami potworów i statków.

Wczytywanie...