Gry planszowe i karciane

Lyonesse: Miasto, Mgła, Maszyna

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na stronie Wolsunga pojawiła się okładka do najnowszego dodatku Lyonesse: Miasto, Mgła, Maszyna. Autorem ilustracji jest Krzysztof 'sirDuch' Rogulski.

Wolsung: Magia Wieku Pary to gra fabularna łącząca elementy fantasy i steampunk, w której gracze wcielają się w role niezwykłych, nietuzinkowych bohaterów w czasach magicznej rewolucji przemysłowej. Serdecznie zapraszamy na wolsung.pl aby lepiej się zapoznać z tym znakomitym produktem Kuźni Gier.

PS. Dodatkowo Puszon prosił aby przekazać, że jakiś czas temu rozpoczął blogowanie – więc podsyłam tu Wam linka.

lyonesse, wolsung, okładka,
Gry planszowe i karciane

Kuźnia Gier na Pyrkonie!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

kuźnia gier

Serdecznie zapraszamy na zaczynający się jutro w Pyrkon. Oczywiście pojawimy się w Poznaniu ze stoiskiem, prawdziwą masą prelekcji (wolsungowych i nie tylko), pokazami gier planszowych (zwłaszcza Kingpina!), całą masą sesji w Wolsunga u świetnych Mistrzów Gry oraz oczywiście pokazami i nauką gry w VETO! Kuźnia Gier jest także sponsorem konwentu oraz zaprasza na loterię.

Gry planszowe i karciane

Plan wydawniczy Kuźni Gier na 2010 rok

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

kuźnia gier

Na stronie Kuźni pojawił się plan wydawniczy dotyczący RPG, gier karcianych i planszowych na 2010 rok. Jeśli chodzi o gry fabularne, możemy spodziewać się trzech kolejnych dodatków do Wolsunga. Będą to: "Lyonesse: Miasto, Mgła, Maszyna", "Almanach Nadzwyczajny: niezbędnik Damy i Dżentelmena" oraz "W pustyni i w puszczy". Wśród wielu gier planszowych, które pojawią się w tym roku, warto wspomnieć o nowej edycji karcianki Wiedźmina, wzbogaconej o liczne elementy.

Dokładniej o wymienionych oraz pozostałych pozycjach można przeczytać tutaj. Zapraszam do lektury!

Gry planszowe i karciane

Informacja prasowa

Na stronie www.wolsung.pl pojawił się pomysł na pewien "patent" do systemu RPG Wolsung: Magia Wieku Pary. Zachęcamy do lektury oraz wypowiedzenia się, czy będziecie korzystać z zaproponowanego rozwiązania, czy też nie powinno się ono znaleźć w dodatku.

A już w ten weekend przedstawimy plan wydawniczy Kuźni Gier na najbliższe pół roku (planszówki, karcianki i rpg).

PS: Gry Kuźni Gier w plebiscycie Gra Roku http://nagroda.gry-planszowe.pl/ : Kingpin, Kapitan Bomba, Kung Fu

Gry planszowe i karciane

Kuźnia Gier na R-konie

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Już dzisiaj rozpoczyna się w Rzeszowie R-kon. Kuźnia Gier jest oczywiście sponsorem konwentu i zapewnia na nim sporo atrakcji – spotkania, prezentacje, sesje Wolsunga (w tym u autorów systemu oraz u dwóch zdobywców Pucharu Mistrza Mistrzów).

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Wydawnictwem (reprezentowanym przez Puszona, Sqvę i Żucha) w niedzielę o godz. 11.00 oraz na prezentację Wolsunga (lucek, Garnek, Puszon) w piątek od 22.00 do 23.30.

Przez cały czas trwania konwentu w Games Roomie będziemy prezentować VETO – Szlachecką Grę Karcianą. Osobnicy ubrani w koszulki "Nauczę Cię grać w Veto!"... nauczą cię grać w tę jedyną polską grę kolekcjonerską. Oczywiście w Games Roomie dostępne będą wszystkie tytuły Kuźni Gier.

Dla miłośników RPG prawdziwa gratka – sesje Wolsunga poprowadzą min. autorzy systemu – Artur 'Garnek' Ganszyniec i Maciej 'lucek' Sabat, a także znani Mistrzowie Gry, zdobywcy prestiżowego Pucharu Mistrza istrzów – Wojciech Rzadek i Mateusz 'Inkwizytor' Budziakowski.

Zapraszamy także do sklepiku Kuźni gdzie będzie można dostać wszystkie nasze produkty.

Gry planszowe i karciane

Drugi kwartał 2010 z Portalem

Dodała: , · Komentarzy: 0

Wydawnictwo Portal opublikowało na swojej stronie plan wydawniczy na drugi kwartał obecnego roku. Cóż dla nas szykują?

Portalowcy zapowiadają całkowicie nowe RPG – Cold City. Ponadto kolejny Almanach MG – Graj Trikiem oraz kolejne numery czasopism – trzy Gwiezdnego Pirata oraz jeden Świata Gier Planszowych. Dodatkowo uruchomiono specjalną stronę, na której będzie można na bieżąco śledzić plany wydawnictwa.

portal
Gry planszowe i karciane

Archiwalne Lyonesse Crystalograph

Dodała: , · Komentarzy: 0

Wydawnictwo Kuźnia Gier udostępniło archiwalne numery Lyonesse Crystalograph. Czasopisma, które wszystkim chętnym przybliży świat Wolsunga.

Przed Wami czasopismo, które pamięta jeszcze czasy, gdy Wolsung konwertował się z pierwszej autorskiej mechaniki na Q10, a Królowej Tytani dopiero wyrzynały się pierwsze ząbki.

Zapraszamy również do zapoznania się z najnowszymi Wolsungowymi doniesieniami.

wolsung
Gry planszowe i karciane

Plany wydawnicze Portalu

Dodała: , · Komentarzy: 0
zombiaki

Wydawnictwo Portal ogłosiło swoje plany wydawnicze na I kwartał nowego roku.

A zatem – już w lutym premiera Ruin, najnowszego dodatku do Neuroshimy, autorzy, czyli Michał Oracz, Rafał Szyma oraz Ignacy Trzewiczek, wzbogacą krajobraz Zasranych Stanów, ożywią ruiny, dzięki czemu gracz będzie mógł samodzielnie penetrować zrujnowane budynki, bez odciągania MG od prowadzenie scenariusza. Wszystko dzięki tajemniczemu generatorowi znalezisk. Oczywiście nie zabraknie nowych pochodzeń, profesji i innych materiały (nawet poradnik dla łowców gambli).

Natomiast w marcu Zombiaki, czyli legendarna portalowa karcianka, ruszą na Moskwę.

Ruskie zombiaki są ruchliwsze, silniejsze i prą naprzód niepowstrzymane. Osaczeni ludzie zastawiają pułapki, jeżdżą po zombiakach Kamazem, a przyparci do muru wlewają w gardła Vodkę – na odwagę.

Gry planszowe i karciane

Wydrukowana Operacja Wotan

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

operacja wotan

Pierwszy dodatek do Wolsunga – kampania "Operacja Wotan" została już wydrukowana i na 99% zostanie przez nas odebrana z drukarni już jutro wieczorem!

W związku z tym, że w weekend (12-13 grudnia) organizujemy w Paradox Cafe w Warszawie VI Mistrzostwa Polski w Veto! to zapraszamy wszystkich warszawiaków, którzy są zainteresowani osobistym odebraniem zakupionych w przedpłacie podręczników do pojawienia się w tym miłym przybytku. Oczywiście będziemy mieć też inne Wolsungowe gadżety. Na pewno będziecie też mieli możność spotkać autora dodatku – Pawła 'Gerarda Heime' Jasińskiego.

Do wszystkich pozostałych osób, które zdecydowały się na zakup w przedpłacie podręczniki wyślemy w poniedziałek – trzy dni wcześniej niż pierwotnie zapowiadaliśmy!

Operacja Wotan to sześć przygód do Wolsunga pełnych tajnych organizacji, wspaniałych transoceaników, olbrzy-mich parowych golemów, wojskowych sterowców, uroczych starszych dam, seansów spirytystycznych, szalonych poscigów, rozmów przy herbacie i hord zombie w czarnych mundurach. Podręcznik napisany przez Pawła Jasińskiego ma 112 stron, format B5, szytą okładkę i jest wydany na specjalnym stylizowanym papierze (tym samym co podręcznik główny).

Gry planszowe i karciane

Operacja Wotan

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

operacja wotan

Jutro do drukarni trafia Operacja Wotan – pierwsza kampania do systemu RPG Wolsung: Magia Wieku Pary.

W związku z tym Wydawnictwo Kuźnia Gier rozpoczyna przedsprzedaż podręcznika w cenie 35 zł. Operacja Wotan ma 112 stron, format B5, szytą okładkę i jest wydany na specjalnym stylizowanym papierze (tym samym co podręcznik główny). Do każdego egzemplarza w przedsprzedaży dołączamy 2 zestawy (48 szt.) żetonów wolsungowych!

Premiera (wysyłka dodatku): nie później niż 17 grudnia!

Dla niektórych Wielka Wojna jeszcze się nie skończyła...

Oto opowieść, której meandry prowadzą od młodej jeszcze metropolii Nowego Lyonesse przez bezkresne połacie Oceanu Tetydzkiego ku skąpanemu w wielkomiejskich światłach Heimburgowi i dalej, w mroźne przestrzenie Lodowych Pustkowi.

Wczytywanie...