Kuźnia Gier na Pyrkonie!

3 minuty czytania

Informacja prasowa

kuźnia gier

Serdecznie zapraszamy na zaczynający się jutro w Pyrkon. Oczywiście pojawimy się w Poznaniu ze stoiskiem, prawdziwą masą prelekcji (wolsungowych i nie tylko), pokazami gier planszowych (zwłaszcza Kingpina!), całą masą sesji w Wolsunga u świetnych Mistrzów Gry oraz oczywiście pokazami i nauką gry w VETO! Kuźnia Gier jest także sponsorem konwentu oraz zaprasza na loterię.

VETO

Przez cały czas trwania konwentu w Games Roomie oraz na stoisku Kuźni Gier (piętro I, długi korytarz) będziemy prezentować VETO – Szlachecką Grę Karcianą. Osobnicy ubrani w koszulki "Nauczę Cię grać w Veto!"... nauczą cię grać w tę jedyną polską grę kolekcjonerską. Przychodźcie sami lub przyprowadźcie kolegę (lub koleżankę) i zanurzcie się w świecie sarmackiej Rzeczpospolitej.

GRY PLANSZOWE

Rafał "Chomoon" Cywicki – jeden z autorów Kingpina, będzie na naszym stoisku prezentował Kingpina. Przyjdź – naucz się grać. A jeśli już umiesz – zmierz się z twórcą tej znakomitej gry o mafijnych porachunkach. Przez cały w Games Roomie dostępne będą wszystkie tytuły Kuźni Gier udostępnione przez nasze wydawnictwo: Kingpin, Kapitan Bomba, Wiedźmin, Wolsung the Boardgame, Rice Wars, Wiochmen 2, Wypas, Mozaika, Na sygnale, Kung Fu i Inwigilacja luksusowa.

SESJE RPG w WOLSUNGA

Zapraszamy na Parowe Opowieści – sesje Wolsung RPG u autorów systemu i znanych Mistrzów Gry! Chcesz zagrać w RPG? A konkretnie w najnowszy polski system RPG w klimatach steampunku? Przyjdź na stosiko Kuźni Gier i zapisz się na sesje w Wolsunga.

Na Pyrkonie poprowadzą je dla was m.in: Artur 'Garnek' Ganszyniec i Maciej 'lucek' Sabat (autorzy systemu), Wojciech Rzadek i Mateusz 'Inkwizytor' Budziakowski (zdobywcy Pucharu Mistrza Mistrzow) oraz Jarosław 'beacon' Kopeć i Michał 'rincewind' Smoleń" (redaktorzy serwisu polter.pl).

LOTERIA

Specjalnie na Pyrkonie Kuźniowa loteria! Każdy los wygrywa! Wśród nagród min: wszystkie planszówki Kuźni (w tym Wolsung, Rice Wars, Kingpin) czy najlepsze karty (Specjały) do Veto!

SPOTKANIA

Prawie całą sobotę możecie spędzić na spotkaniach z nami!

Sobota 11.00Wolsung: Magia Wieku Pary (sala RPG 2) Prezentacja fabularnej gry akcji w klimatach steampunkowych. Jeśli jeszcze nie widzieliście Wolsunga – koniecznie przyjdźcie go zobaczyć. Zabraliśmy też ze sobą kilka mniejszych, ale nader interesujących kawałków naszej układanki: "Operację Wotan", grę planszową, figurki, karty do gry i kostki. Oprócz tego opowiemy o planach na przyszłość, zdradzimy co nieco na temat nadciągających dodatków i zrobimy wszystko, żeby nasza gra spodobała się Wam.. jeszcze bardziej!

Sobota 13.00Wiktoriańscy detektywi i magia na usługach policji – Artur 'Garnek (sala RPG 3) Prawdziwe historie z dziejów XIX wiecznej kryminalistyki same w sobie są niesamowicie interesujące, a zmieszane z odrobiną magii i steampunkową techniką stają się niewyczerpanym źródłem inspiracji dla przygód detektywistycznych. Sięgniemy do wszystkich wcieleń Sherlocka Holmesa, poznamy prawdziwą i fikcyjną historię niesławnego monsieur Vidoqa, wraz z Ichabodem Cranem zgłębimy tajemnicę jeźdźca bez głowy, poznamy człowieka bez odcisków palców oraz przedyskutujemy wady i zalety odczytów aury jako metody identyfikacji przestępców.

Sobota 15.00Warsztaty prowadzenia Wolsunga (sala RPG 1) O tym, jak przy pomocy podręcznika do "Wolsunga" garści k10, zwykłej talii kart i kilkunastu znaczników skłonić graczy do poprowadzenia za Mistrza Gry najlepszej przygody w tym stuleciu opowiedzą lucek i Garnek. W programie warsztatów: zombie w czarnych mundurach, barwne pościgi, pasjonujące dyskusje, spektakularne walki na wieżach zegarowych, przepis na doskonałego antagonistę oraz studium przypadku pt. "ile parowych behemotów zmieści się na rozpędzonej lokomotywie?". Osoby o słabym zdrowiu i skłonności do omdleń proszone o wcześniejsze skonsultowanie się z zaufanym lekarzem.

Sobota 18.00Lyonesse: Miasto, Mgła, Maszyna (sala RPG 1) Parowi dżentelmeni zapraszają na niesamowitą podróż po Mieście Miast i perle w koronie imperium Alfheimu. Odwiedzimy najniebezpieczniejsze slumsy Bridgebank, podniebne iglice Tintagel District, przelecimy sterowcem nad torami wyścigów w Windbog i przemkniemy się przez barwne i egzotyczne dzielnice zamieszkałe przez przybyszów z Shang-In i Dekanu. W programie również podróż parową barką po Teterze, spacer przez Mgłę, zdjęcie na tle Tall Toma – oraz inne atrakcje, które czekają w nadchodzącym dodatku do Wolsunga.

Sobota 19.00Spotkanie z Kuźnią Gier (sala RPG 2) Serdecznie zapraszamy na spotkanie z kowalami z Kuźni Gier, odpowiadającymi za wymyślenie i wydanie takich planszówek i karcianek jak Wiochmen Rejser, Wiedźmin, Kapitan Bomba czy Rice Wars. Przyjdź na spotkanie i dowiedz się czego tylko chcesz o jedynej polskiej grze kolekcjonerskiej – Veto! Zadaj nam niewygodne pytania o plany wydawnicze i prace nad Wolsungiem.

i STOISKO

Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko (piętro I, długi korytarz). Będziecie mogli z nami porozmawiać, zaprezentować prototypy gier, zadać skomplikowane pytania oraz oczywiście kupić losy na loterię oraz wszystkie nasze gry planszowe, karciane i RPG. A także sporo gadżetów – np. t-shirty Wolsungowe, Kingpinowe i Vetowe czy figurki do Wolsunga.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...