bitwa_blizniakow

Wiedźmin dostał dofinansowanie

1 minuta czytania

Pod koniec sierpnia informowaliśmy Was, że Tomasz Bagiński i studio Platige Image pracują nad nowym filmem fabularnym o Wiedźminie. Z najnowszych informacji wynika, że produkcja otrzymała dofinansowanie od Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej, które wyniosło 150 tysięcy złotych.

wiedźmin, pisf

W skład komisji weszli: Jacek Bławut, Michał Oleszczyk i Maciej Pieprzyca. Nadchodzący "Wiedźmin" został uznany za "film bardzo dobry", czym motywowane jest przyznanie dofinansowania.

Źródło: www.pisf.pl

Komentarze

0
·
150 tysięcy to chyba niezbyt dużo? Do tego w złotówkach...
0
·
Z jednej strony to nie zbyt dużo, ale z drugiej, jak się tak zastanowić, to lepiej mieć 150k niż nie mieć, nie ?
0
·
Z tak niskim budżetem nie da się raczej nakręcić dobrego filmu fantasy.
0
·
Haha, dobre jaja. "Wiedźmin" z Żebrowskim miał budżet 18 milionów 820 tysięcy złotych Jakby Bagiński miał przynajmniej połowę - byłbym spokojny. Ale mniej niż 600 tysięcy? Nope.
0
·
Na dzień dzisiejszy film dysponuje kwotą 700 tysięcy złotych
0
·
Ludzie właściwi na miejscu właściwym (panowie z Platige Image bardzo pozytywnie zaprezentowali się na łódzkim Festiwalu Gier i Komiksu, mimo żenującego prowadzącego, ze swoim serialem o Wilku). Jednak faktycznie, na pełen metraż na poziomie optimum możliwości Bagińskiego coś takiego wystarczy na sprzęt, studio i chyba niewiele więcej.
0
·
W stanach ten budżet starczyłby na wynagrodzenie jednego aktora
1
·
ludzie o czym mowa- produkcja+ dystrybucja Avengers oscylowała w okolicach 220 milionów dolarów, income zwrotny wyniósł coś około 441.PISF w zeszłym roku dał dofinansowanie na produkcję jednego sezonu serialu animowanego wykonanego w technice stiop motion Łódzkiemu studiu se-ma-for w wysokości 2 milionów złotych i wystarczyło to na styku mocnym na pokryie kosztów produkcji i dystrybucji, wiem, bo jestem pracownikiem studia.jedna sekunda animacji SG kosztuje w warszawie około 50-60 złotych, dzień w studio z profesjonalnym green screen to koszt około 5-8 tysięcy za dzień.Odpowiedzcie sobie sami na ile przyda się 150 tysięcy w kontekście całości- szczególnie biorąc pod uwagę, że PISF zawsze uzasadnia swoje finansowania tzw "misją", a ostatni Wiedźmin, był oficjalnym prezentem Komorowskiego dla Obamy.
0
·
Wydaje mi się, że po prostu chcą się pod tym podpisać, czując nosem dobry, chodliwy kąsek. W końcu nie każdy sprawdzi i ile wyniosło dofinansowanie, po prostu będą wiedzieć, że takowe miało miejsce, co za tym idzie, instytut wykaże się jako robiący coś dobrego. Chociaż z drugiej strony, z budżetem 700 tysięcy czuję tutaj Wolszczakową z powrotem w swojej dawnej roli, albo po prostu niewypał, który nawet nie przejdzie przez fazę obróbki.

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...