Garść wieści z frontu "Avengers"

Avengers: Age of Ultron to bodajże najbardziej wyczekiwana przeze mnie premiera filmowa – oczywiście, zaraz po "Gwiezdnych wojnach", których jestem wielkim fanem. Tym bardziej więc wyczekuję każdych wieści czy plotek o tym, co się dzieje za kulisami nadchodzącej produkcji Marvela. A dzieje się nie mało! Niedawno otrzymaliśmy porcję naprawdę smacznych informacji oraz pierwszych zdjęć z planu filmu! Nic tylko podziwiać.

avengers

Informacje zawdzięczamy magazynowi Entertainment Weekly i dotyczą trzech nowych postaci, jakie spotkamy w sequelu "Avengersów". Są to Vision, Quicksilver i Scarlet Witch. Ostatnia dwójka została uchwycona na poniższym zdjęciu.

avengers

Zaczniemy od bliźniąt obdarzonych supermocami. Jak powszechnie wiadomo, prawa do mutantów nie należą do Marvela, więc pochodzenie Quicksilvera i Scarlet Witch trzeba było wyjaśnić inaczej niż w komiksowym pierwowzorze. Wszak nie można wspomnieć o postaci Magneto nawet słowem. A więc rodzeństwo to wyrzutki z Europy Wschodniej z urazą do grupy Mścicieli. Porównuje się ich trochę do cyganów – zawsze w drodze i samotni, nienawiązujący z żadnym miejscem ani osobą emocjonalnej więzi. Przy czym Quicsilver, w którego wciela się Aaron Taylor-Johnson, wykazuje się niezwykłym temperamentem oraz niecierpliwością. Jest również nadopiekuńczy w stosunku do swojej siostry.

avengers

Elizabeth Olsen, grająca Scarlet Witch, także nieco opowiedziała o swojej bohaterce. Dziewczyna nie potrafi kontrolować swoich mocy i czuje się nimi przytłoczona. Dają jej jednak sporą wiedzę, a możliwość łączenia się z równoległymi światami oddziałuje na jej psychikę. Co więcej, więź, jaka łączy bliźniaków, zostanie pokazana z lekką niezręcznością. Trzymają się za ręce, są zawsze blisko siebie – choć film nie zamierza być kontrowersyjny i dotykać tematu tabu, to jednak będzie czynić do widzów takie aluzje.

avengers

Teraz czas na uchylenie rąbka tajemnicy w stosunku do fabuły. T.A.R.C.Z.A. po wydarzeniach z "Zimowego Żołnierza" została rozwiązana. Finansami Avengersów zajmuje się teraz Tony Stark, zaś jego wieżę Stark Tower przemieniono na Avengers Tower. To Tony odpowiada za stworzenie Ultrona, lecz ten dochodzi do wniosku, że jedyną możliwością sprowadzenia na Ziemię pokoju jest unicestwienie ludzkości. Jego argumenty przemawiające za takim rozwiązaniem mają być przekonujące, nawet bohaterowie będą mieli problem moralny, ponieważ wróg ma dobre intencje, tylko swoje cele chce zrealizować dużymi kosztami.

avengers

Ultron, chcąc udowodnić sobie, że potrafi nie tylko niszczyć, ale też kreować, da początek Visionowi. Nie bez powodu wcieli się w niego Paul Bettany, dotychczas podkładający głos JARVIS-owi. W pierwowzorze komiksowym najpierw walczył z Avengers, ale ostatecznie zbuntował się przeciwko swojemu stwórcy i dołączył do grupy Mścicieli.

avengers

Więcej wiadomości prawdopodobnie usłyszymy na tegorocznym Comic-Conie w San Diego. Przypomnę tylko Państwu, że polska premiera Avengers: Age of Ultron została wyznaczona na 8 maja 2015 roku.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...