wow_malfurion

Będzie kontynuacja "Miasta Kości"

Ekranizacja powieści Cassandry Clare, "Miasta kości", której recenzję możecie przeczytać tutaj, okazała się kompletną klapą finansową. Można doszukiwać się w tym zdarzeniu różnych przyczyn – ale na szczęście producenci postanowili dać serii "Dary Anioła" jeszcze jedną szansę. Dlatego adaptacja filmowa drugiego tomu najprawdopodobniej w przyszłości zawita do kin. Nie wiemy jednak na razie, kiedy ruszą do niej zdjęcia, lecz zakłada się, że prace zostaną rozpoczęte w przyszłym roku.

miasto kości

"Miasto kości" kosztowało 60 milionów dolarów. Sony, odpowiadający za dystrybucję filmu, drugie tyle przeznaczył na jego kampanię marketingową. Mimo to produkcja zarobiła jedynie 80 milionów dolarów, a więc wydane pieniądze nawet się nie zwróciły. Szef studia Constantin Film, które stworzyło "Miasto kości", twierdzi, że film był źle promowany. Pod uwagę brano głównie nastolatków – tymczasem zapomniano o osobach w wieku 20-30 lat, które również mogły sięgnąć po lekturę powieści Cassandy Clare i pewnie wybrałyby się na jej ekranizację.

miasto kości

Twórcy liczą więc, że druga część, "Miasto popiołów", przyniesie większe zyski niż poprzednia. Ja zaś liczę, że nie będę zawiedziony po raz drugi – bo większość zmian fabularnych w stosunku do pierwowzoru moim zdaniem była nieuzasadniona, zaś dialogi prezentowały się po prostu żałośnie – powyrywano skrawki rozmów z książki, zaś resztę dopisano, przez co wyszła niepasująca do siebie papka. A jakie są Wasze wrażenia z seansu? Czy może nie odwiedziliście kin i czekacie na premierę "Miasta kości" na DVD?

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...