Jest nadzieja dla Stargate – powstanie nowy serial [Aktualizacja: Prima Aprilis!]

1 minuta czytania

Uniwersum Stargate nie miewało się zbyt dobrze w ostatnim czasie. Tuż po skasowaniu Stargate: Universe nie planowano żadnych nowych projektów z wykorzystaniem Gwiezdnych Wrót. Wreszcie pojawia się światełko nadziei w postaci zapowiedzi nowego serialu.

stargate

MGM sprzedało prawa do marki Warner Bros. Nowy nabywca od razu ogłosił, że zamierza stworzyć nowy serial. Ma on powstać w formie znanej widzom z produkcji Gra o tron, a więc dopracowane 10 epizodów, gdzie budżet każdego wyznaczono na 20 milionów dolarów.

Fabuła ma pokazywać wydarzenia kilkadziesiąt lat po zakończeniu Gwiezdnych wrót. Głównym bohaterem będzie wnuk generała O'Neilla – Patrick. Służy on jako admirał floty w Galaktycznym Związku Planet. Koniec konfliktu z Ori oznacza złotą erę pokoju, która kończy się wraz z pojawieniem tajemniczego Goa'ulda, znanego jako Du'kan. Ta potężna istota przybywa z innego wymiaru tuż po tym, jak w wyniku wieloletnich batalii, zniszczył pozostałych Goa'uld. Odkrył technologię, która pozwala mu na dalszą ekspansję swojego imperium.

Twórcy zapowiadają, że nowy serial ma naprawić to, co zniszczyło Universe. Skupi się na wątku głównym, naprzemiennie prezentując konflikt widziany z obu stron. W ten sposób historia ma zyskać na wielowymiarowości, gdyż żadna na stron nie będzie określana mianem "dobrej" i "złej".

Giełda nazwisk osób, które będą odpowiadać za nowy serial, jeszcze nie ruszyła, ale pojawiły się plotki, iż fabułę produkcji przygotuje popularny pisarz militarnej fantastyki naukowej – David Webber.

[Aktualizacja]

To był rzecz jasna żart. Myślę, że już po samym budżecie odcinka można było do tego dojść. Cóż, inna galaktyka musi poczekać.

Komentarze

0
·
Wszystko fajnie, tylko po co komu takie tanie chwyty z wnuczkami dawnych głównych bohaterów? Jeśli już mamy robić coś na nowo, z nową jakością, to bez przesady - nie trzeba dawać fanom tak słabych nawiązań do pierwowzoru. Poza tym jednak nic chwilowo nie wiadomo. Się zobaczy.
0
·

Cytat

Twórcy zapowiadają, że nowy serial ma naprawić to, co zniszczyło Universe.


Zniszczyło? ZNISZCZYŁO?! Universe urywał dupę pod kątem dynamiki, fabuły, kreacji aktorskich, efektów i poziomu napięcia. To Atlantis był kupą ekskrementów.

Matko do tej pory płaczę nocami po SG:U. A plan na nowy serial brzmi jakoś tak żenująco w klimacie skoku na kasę...
0
·
Może poinformowalibyście użytkowników, że to żart na prima aprilis. http://hatak.pl/aktua...MA_APRILIS%5D/
0
·
Tak, to był żart. Nawet Naczelny się nabrał
0
·
Naczelny się wpisał w konwencję, w pełni świadomie

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...