Filmy

Hobbit za oceanem wciąż niepokonany

Autor: Wojciech "Courun Yauntyrr" Kominek · Opublikowano: wtorek, 1 stycznia 2013

Co prawda polscy miłośnicy twórczości Tolkiena dopiero po świętach mogli gromadnie ruszyć do kin na film Hobbit: Niezwykła Podróż, jednak za wielką wodą obraz ten już trzeci tydzień z rzędu notuje najlepsze wyniki.

hobbit

Jakcson może być zadowolony – trzy tygodnie od premiery jego film nadal najlepiej radzi sobie w kinach. Co prawda frekwencja spadła o 11%, jednak w 4100 salach zgromadzono dość osób, by wypracować zysk w wysokości 32,9 mln dolarów. Summę tę należy dopisać do głównej puli, która w Ameryce wynosi już 222,7 mln dolarów przychodu, zaś na całym świecie Hobbit zarobił "skromne" 600 milionów.

Na podium znalazł się także nowy western Tarantino, czyli Django, zaś oczko niżej uplasował się musical w reżyserii Toma Hoppera Les Miserables: Nędznicy. Obrazy te zarobiły odpowiednio 30,7 mln oraz 28 mln dolarów.

Wygląda na to, że niziołki wciąż przyciągają do kin znaczną grupę fanów. Film dostał przy tym wysokie oceny, o czym mogliście się przekonać niedawno także na łamach naszego portalu. Nie zapominajmy, że to dopiero początek podróży Bilbo Bagginsa.

Komentarze

Gość_Ewerlord* · piątek, 4 stycznia 2013, 08:29
0
Hobbit, czyli o tym jak zarobić gruba kasę, rozbijając książkę krótszą niż jeden tom Władcy Pierścieni na trzy filmy.
Ven'Diego · niedziela, 6 stycznia 2013, 12:54
0
Jak widać film ma dużą popularność, czyli rozbicie było dobrym posunięciem. Rozwalają mnie ludzie co bezmyślnie powtarzają te same, usłyszane gdzieś hasełka.
eimyr · niedziela, 6 stycznia 2013, 13:34
0
Czekamy na sześć sezonów pełnometrażowego serialu na podstawie Silmarillionu.
Ven'Diego · niedziela, 6 stycznia 2013, 13:43
0
Jeśli będą dobre, to czemu nie.

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...