riese
Filmy

Metro 2033 – Powstanie ekranizacja!

Autor: Krzysztof "krzyslewy" Lewandowski · Opublikowano: niedziela, 16 września 2012

Fani powieści Dmitriego Glukhovskiego mogą zacierać ręce z niecierpliwości, bo powstanie ekranizacja popularnego "Metra 2033".

metro 2033

Z wstępnych informacji wynika, że prawa do ekranizacji książki zakupiło studio MGM. Za produkcję odpowiadać będzie Mark Johnson, szerzej znany dzięki przeniesieniu "Opowieści z Narni" na ekrany kin. Ekranizacja tej powieści wypadła całkiem dobrze (nie licząc trzeciej części, która nie zdobyła mojego uznania), ale nie da się ukryć, że "Metro 2033" ma zupełnie inny klimat niż książka C. S. Lewisa. Scenariusz z kolei napisze F. Scott Frazier, który jeszcze nie odniósł sukcesów w swej dziedzinie.

Co sądzicie o ekranizacji "Metro 2033"? Myślicie, że dobrą wiadomością jest, że za przeniesienie książki Dmitriego Glukhovskiego odpowiedzialni będą Amerykanie?

Komentarze

Sosna · niedziela, 16 września 2012, 09:45
0
Może to być całkiem ciekawa produkcja, świat Metra 2033 jest bardzo interesujący, spodziewam się solidnego filmu, choć o wielki hit może być ciężko.
Bielu · niedziela, 16 września 2012, 10:45
0
Da mi ktoś książkę, bo z chęcią bym przeczytał?
Gość_Pinatu* · niedziela, 16 września 2012, 11:42
0
Cóż, ciężko powiedzieć jak to będzie wyglądać skoro za scenariusz ma odpowiadać ktoś inny a nie sam autor. A jak wiadomo ekranizacja STALKER-a mimo iż tak stara jak i ja, jest doskonała bez efektów i amerykańskich dularów, dzięki temu że do scenariusza (który nieco różni się od samej powieści) przyłożyli się bracia S. co pozostawiło doskonały klimat. Swoją drogą ciekawe że to waśnie MGM zabiera się za taki film skoro jakiś czas temu wytwórnia stała w obliczu bankructwa. Mimo wszystko życzę im szczęścia, bo skorzystać na tym mogą tylko widzowie oraz fani tego uniwersum.
mbwrobel · niedziela, 16 września 2012, 18:48
0
@Bielu - proszę bardzo:
http://www.wykop.pl/r...-za-darmo-pdf/
Do pobrania za darmo i całkowicie legalnie. Z resztą już od dawna.

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...