Filmy

Deus Ex zawita na dużym ekranie!

Autor: Krzysztof "krzyslewy" Lewandowski · Opublikowano: czwartek, 12 lipca 2012

CBS Films nabyło prawa do ekranizacji słynnej serii Deus Ex. Konkretnie chodzi o... drugi odcinek Deus Ex: Human Revolution.

deus ex: human revolution

Nie wiadomo, o co chodzi z tym "drugim odcinkiem". Być może CBS Films zamierza nakręcić sequel gry albo serwis Variety, od którego pochodzi ta informacja, zwyczajnie się pomylił. Umowa między Square Enix a CBS Film dotyczy pełnometrażowego filmu, a do ekranizacji już zostali wyznaczeni producenci – Adrian Askarieh i Roy Lee.

Warto zaznaczyć, że panowie pracowali już przy filmowych adaptacjach gier, lecz swoich projektów nie ukończyli. Oby tak nie stało się tym razem. Przedstawiciele wytwórni zamierzają blisko współpracować ze studiem Eidos Montreal, bo jak mówią "nikt nie zna materiału źródłowego lepiej od jego twórców". Niestety więcej informacji nie posiadamy, lecz gdy tylko dowiemy się o obsadzie, premierze czy innych szczegółach tej produkcji, na pewno o tym napiszemy!

Jakie macie oczekiwanie, co do ekranizacji? Ja przede wszystkim liczę na odczuwalny cyberpunkowy klimat, ciekawą fabułę i wykorzystanie rewelacyjnej muzyki z gry.

Komentarze

Gość_Pinatu* · piątek, 13 lipca 2012, 08:33
0
Ciężko jest oddać taki klimat jak cyberpunk.
Mimo iż powstało już dziesiątki filmów nawiązujących (lub próbujących) do tego kierunku to jedynie kilku naprawdę udała się ta sztuka, co daje naprawdę niewielki ułamek procentowy. Swoją drogą ciekawe, że właśnie produkcje starsze, mimo iż nie było takich możliwości technologicznych przy produkcji filmowej są wyraźnie lepsze. Myślę że 20-30 lat temu, ludzie mieli ciekawsze wizje przyszłości niż teraz, gdzie magiczna w filmach cyberpunk czy Sci-Fi data 2000 już dawno temu przeszła do historii i nie robi już na
nikim wrażenia, a tym bardziej że nic (lub bardzo mało) z tych wizji się nie spełniło.

Mam nadzieję że nie zniszczą świetnego obrazu jakim jest seria Deus Ex, i że film będzie posiadał ducha "Blade Runnera", "Impostora", czy pierwszego "TRON"-a.

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...