[Zwiastun] „Gniew Tytanów” – mitologia na luźno

1 minuta czytania

„Starcie tytanów” okazało się jednym z największych rozczarowań 2010 roku i mocno zszargało kultowy w pewnych kręgach pierwowzór z początku lat 80’. Co ciekawe, powyższy fakt nie oznacza, że projekt „mitologii z przymrużeniem oka” trafił prosto w czeluści Hadesu. Ba, wręcz przeciwnie – spokojnie popija sobie ambrozję na szczycie Olimpu.

Prawda jest taka, iż można psioczyć na denny scenariusz, płaskich bohaterów, fatalne aktorstwo czy schematyczny montaż, ale nie ulega wątpliwości, że film ujął serca niemałej liczby widzów. W końcu inaczej nikt o zdrowych zmysłach nie zdecydowałby się na stworzenie jeszcze bardziej rozbuchanej kontynuacji, a cwani analitycy i mądrzy producenci prędziutko zwinęliby swoje manatki, drobiazgowo poszukując nowej muzy, do której mogliby namiętnie wzdychać.

gniew tytanów

Jednak ktoś najwyraźniej doszedł do wniosku, że z tej marki można wycisnąć jeszcze trochę dolarów i za jej pomocą swobodnie poflirtować z pękatym portfelem kinomanów. Dlatego też, niczym Afrodyta z morskiej piany, wyłonił się koncept na „Gniew Tytanów”. Pierwszy zwiastun tego projektu dobitnie pokazuje, na jakie atuty stawia kontynuacja przygód Perseusza. Puryści mitologii greckiej niech lepiej wezmą kilka głębszych oddechów i przygotują sobie jakieś fikuśne specyfiki na uspokojenie.

Cóż, szykuje się podobne luźne podejście do legend rodem z boskiej Hellady i film jest ewidentnie kręcony ku poszanowaniu maksymy „bigger, better, more badass”. Fani „Starcia Tytanów” zapewne będą usatysfakcjonowani, a każdy kto nadal czuje niesmak po tamtym seansie, raczej odwróci wzrok i uda, że niczego nie widział, aby nie rozdrapywać starych ran.

Swoją drogą, ciekawe, czy Sam Worthington będzie przepraszał i za tą część? Przekonamy się już 30 marca.

Komentarze

0
·


Ech... Ralph Fiennes i Liam Nieeson.
0
·
Oglądałeś to, a co; ważniejsze pamiętasz to !? Aż się wierzyć nie chce.
0
·
Wierzyć to ja nie chciałem w to, co obejrzałem przy seansie rzeczonego "Clash of the Titans" i bardzo chciałbym już o tym nie pamiętać
0
·
A mi tam "Starcie tytanów" się podobało i z niecierpliwością czekam na "Gniew tytanów". Zwiastun jest bardzo fajny - szczególnie dzięki akcji i muzyce.
0
·
Dla mnie "Starcie Tytanów" było super kiszką!! Niezamierzoną, i przez to cudowną, komedią. Nigdy nie zapomnę sceny w lesie, kiedy bohater przemierzając las natyka się na pancerz, na miecz i na końcu - na pegaza. Leśny, darmowy supermarket! Boskie, boskie.. Liczę, że druga odsłony tego jakże genialnego tytułu, będzie jeszcze gorsza - i równie fazowa.
0
·
Film z mitologii czerpie tylko nazwy, tka jak w Starciu Tytanów. Ale mimo to fajnie, że ktoś robi filmy w tym stylu. Ja chętnie obejrzę.
0
·
Fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuck you!!!!!!!!!!!
0
·
A ja zrobię bezczelną autopromocję i przypomnę swoje zdanie, którego Tokar nie podlinkował http://gexe.pl/121,Fi...tarcie-Tytanow

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...