Grudzień w kinach

2 minuty czytania

artur i minimki 3

Pogoda za oknem nie nastraja pozytywnie do życia, ale siedzieć musimy niekoniecznie w domu. Nadchodzący miesiąc to kilka ciekawych premier filmowych. Rozpocznie się dość niewinnie, ale zakończenie może być wręcz zabójcze.

Artur i Minimki 3. Dwa Światy (Arthur et la guerre des deux mondes) to, zgodnie z nazwą, już trzecia część animowanych przygód tytułowego bohatera i jego przyjaciół. Wpadną w tarapaty, gdyż zły Maltazar postanawia zrealizować swoje plany w świecie ludzi. Udało mu się uwięzić Artura w krainie Minimków, zaś on sam, dzięki operacji plastycznej, podszywa się pod zwykłego człowieka. Chce dotrzeć do domku dziadków Artura. Przyjaciele nie poddadzą się tak łatwo i próbują odzyskać naturalne rozmiary. Artur, Selena i Betamesz będą w tym celu potrzebować magicznego miodu Królowej Pszczół, która nie odda go tak łatwo.

W polskiej wersji językowej głosów ponownie użyczą m.in Daniel Olbrychski (jako Maltazar) oraz Barbara Kałużna (Selena). Film ten, adresowany do młodszej widowni, trafi na polskie ekrany 3 grudnia – blisko 4 miesiące po światowej premierze.

kroniki narnii, narnia

Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu (The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader) to już trzecia filmowa adaptacja znanych książek C.S Lewisa. Dwójka bohaterów, Łucja i Edmund, zostają zmuszeni do spędzania wakacji u wujostwa. Jakby tego było im mało, muszą znosić kuzyna Eustachego. Dzięki przejściu w starym obrazie, wszyscy wymienieni ponownie trafiają do Narnii. Właściwie to lądują na pokładzie tytułowego okrętu, "Wędrowca do Świtu". Statkiem dowodzi ich przyjaciel, dawny książę, Kaspian – król Narnii.

Władca wyruszył z misją odnalezienia siedmiu zaginionych baronów. Chcą jednak dopłynąć do swoistego końca świata, Odległego Wschodu, skąd pochodzi Aslan. Po drodze przyjdzie im się jednak zmierzyć z wieloma niebezpieczeństwami. Na ich drodze staną nawet smoki.

Film wyreżyserował Michael Apted. W głównych rolach zobaczymy aktorów z poprzednich części, jak Williama Moseleya (Piotr), Annę Popplewell (Zuzanna), Skandara Keynesa (Edmund) czy wcielającego się w Kaspiana Bena Barnesa. Aslanowi swojego głosu użyczy Liam Neeson. Polska premiera 25 grudnia, 17 dni po światowej.

Tron: Dziedzictwo (TRON: Legacy) to długo oczekiwany przez fanów sequel filmu z 1982 roku. 27- letni Sean Flynn to syn Kevina Flynna (granego przez Jeffa Bridgesa). Jego ojciec zaginął, zaś główny bohater chce poznać przyczyny tego nagłego zniknięcia. W wyniku poszukiwań, zostaje wciągnięty do cyfrowego świata, w którym jego ojciec przeżył ostatnie 25 lat. Odnajduje Kevina Flynna i wraz z Quorą (Olivia Wilde), wyruszają przez niezwykły ten niezwykły i niebezpieczny świat, w którym zagrożenie czai się na każdym kroku.

tron, tron dziedzictwo

Poza już wymienionymi nazwiskami, w Tron: Dziedzictwo pojawią się także Garrett Hedlund (jako Sean Flynn), Michael Sheen, James Frain, Bruce Boxleitner czy Brandon Jay McLaren. Polska premiera w Sylwestra – 31 grudnia.

Komentarze

0
·
Generalnie kiepsko. Tron wydaje mi się najsmaczniejszy i tylko na niego się wybiorę - z tym tytułem wiążę pewne nadzieje i zobaczymy czy nie były one płonne
0
·
Ja pójdę na to już w nowym roku, jak już przeminą te tłumy. A nowa Narnia w sam raz do TV jak będzie za rok

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...