Incepcja w polskich kinach

1 minuta czytania

incepcja

Dziś swoją premierę ma nowy obraz znanego z Mrocznego Rycerza reżysera Christophera Nolana. Chodzi oczywiście o film Incepcja (Inception).

Główny bohater, Cobb, w którego wciela się Leonardo DiCaprio, to specjalista w dość nietypowej dziedzinie, jaką jest ekstrakcja. Mówiąc bardziej zrozumiałym językiem – potrafi wyciągać informacje wprost z ludzkich snów. Umiejętność ta sprawia, że zarabia miliony, lecz mimo to pragnie tylko jednego – bliskości dzieci. Sprawę komplikuje fakt, że Cobb jest człowiekiem poszukiwanym przez amerykańskie władze w związku z podejrzeniem o popełnienie morderstwa.

Małe światełko w tunelu pojawia się wraz z japońskim biznesmenem, który oferuje specjalne zlecenie. Cobb dostaje do pomocy ekipę, dzięki której ma dokonać incepcji, czyli zaszczepienia w umyśle śpiącego idei w taki sposób, by obiekt przyjął ją jako własna. Nagroda jest niezwykle kusząca – wyczyszczenie kartoteki i możliwość rozpoczęcia wszystkiego na nowo. Wydaje się, że zadanie postawione przed głównym bohaterem jest niewykonalne, ale jego powodzenie może stanowić zbrodnię doskonałą.

W pozostałych rolach Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard, Cillian Murphy, Ellen Page, Tom Hardy, Michael Caine i inni. Dla tych, którzy nie mogą się doczekać, lub po prostu cenią sobie wrażenia wizualne, jakiś czas temu GameExe przygotowało polskie tłumaczenie siedmiu trailerów, które można sobie przypomnieć udając się w to miejsce.

Komentarze

0
·
Dziś w nocy lub jutro rano będzie u nas recenzja
0
·
Film absolutnie genialny w praktycznie każdym calu, a całość skutecznie usmażyła mój mózg z cebulką. Na dzieło Nolana koniecznie trzeba pójść do kina, bo stworzył coś na miarę "Matrixa". Potem postaram się zamieścić swój szerszy komentarz pod recenzją Wiktula, bo muszę jeszcze przemyśleć to i owo.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...