Wieści ze Smallville

3 minuty czytania

filmy, smallville

Finał dziewiątej serii już za nami, pora jednak na kilka informacji o serialu Smallville, które zostały ujawnione w ostatnim czasie. Gotowi? No to ruszamy!

Przede wszystkim wiele niedopowiedzeń przyniósł ze sobą finał serii. Kto go dotąd nie widział i nie chce psuć sobie niespodzianki powinien ten fragment newsa zdecydowanie pominąć. Przypomnę – finałowa scena to walka Zoda z Clarkiem. W tle pojawił się sztylet z niebieskiego kryptonitu a wraz z nim pierwsza zagadka. Jak to wyjaśniono w poprzednich seriach, ten właśnie kolor meteorytu pozbawia Kryptończyków mocy. W ten sposób Zod i Clark nie zostali od razu wessani do portalu otworzonego przez Księgę. Z drugiej strony niebieski kryptonit jedynie pozbawia mocy a nie sprawia, iż Kryptończycy nagle stają się ludźmi. Ciekawe, jak twórcy serialu rozwiążą ten problem. Tak czy owak na końcu widzimy scenę, gdy główny bohater spada z rzeczonym sztyletem w dół. Dobrze wiemy, iż Clark nie zginie, jednak jest do dobra baza do pierwszego odcinka nowej serii, który jak zawsze wszystko nam wyjaśni i zawiąże nowe wątki.

Inna kwestia dotyczy walki Green Arrow z nieznanymi napastnikami. Chloe i Olivier spodziewali się, że będą to Kandorianie, jednak słyszymy, jak Zielona Strzała woła, iż to nie są Kryptończycy. Napastnicy posiadali niezwykłą prędkość i pojawiło się przypuszczenie, iż były to Parademony – słudzy Darkseida? Cóż to za jegomość? Władcy Apokopolis służy także Granny Goodness – pewna staruszka, która mogła być tą, którą widzimy w scenie śmierci Tess. Wiemy już dzisiaj, iż Cassidy Freeman znalazła się na liście płac serialu, także grana przez nią postać na pewno nie umarła. Czyżby od śmierci wybawiła ją właśnie Granny? Informacja ta nadal pozostaje niepotwierdzona.

allison mack

Fani Allison Mack będą musieli się pogodzić z faktem, iż postać Chloe będzie się pojawiać w serialu epizodycznie. Aktorka chce spróbować swoich sił w innym projekcie, przez co nie będzie już jedyną postacią (obok głównego bohatera oczywiście), która jest z widzami od pierwszej serii. Informacje te potwierdził na konferencji prasowej stacji CW także sam Tom Welling. Allison pojawi się zatem tylko w kilku odcinkach, aby zakończyć historię granej przez siebie postaci. Napisała także swoiste pożegnanie, skierowane do fanów serialu: "Wspaniale jest czuć, że Chloe i ja spędziłyśmy razem jedną trzecią mojego życia. Jestem pod wrażeniem wierności i miłości fanów, dzięki którym czułam ich prawdziwe wsparcie – wraz z moją drugą rodziną, kadrą i załogą serialu przez ostatnie dziewięć i pół roku. Poza szacunkiem dla tych niesamowicie lojalnych fanów, w moim sercu zawsze znajdzie się również Chloe. Wracam w kilku odcinkach sezonu 10, by sprostować i ustawić spuściznę dla niej. Przyznam, że to była rola, która zmieniła moje życie (...) i z niecierpliwością oczekuję tego, co czeka na nowej drodze superbohatera, biorąc pod uwagę moją fundację.”

tom welling

Wspomniana już konferencja stacji CW przyniosła także nazwisko nowego producenta wykonawczego. Kolejnym executive producer będzie Tom Welling, który już wcześniej bawił się w reżyserowanie niektórych odcinków. Odtwórca głównej roli powiedział, iż myśli o roli nie tylko Marthy, ale i Jonathana Kent. Wspomniał także o Perrym White'cie a nawet Lanie Lang. Głównym celem ma być jednak sprowadzenie Michaela Rosenbauma, który przez kilka serii udanie wcielał się w Lexa Luthora. Czy plany te uda mu się wykonać? Fani serialu nie powinni mieć nic przeciwko.

Zdradzono także, iż kostium głównego bohatera pojawi się ponownie, jednak sam fakt jego założenia nie wzbudza u Wellinga pozytywnych odczuć. Trudno mu się dziwić, gdyż nie jest on szczytem klasy i elegancji. To jednak planowana ostatnia seria, więc kiedy, jak nie teraz, główny bohater powinien wyglądać jak znany dobrze wszystkim Superman?

Może jednak to nie koniec. Tom powiedział, iż dziesiąty sezon zamknie rozpoczęte w serialu wątki, jednak nie wyklucza kolejnych odcinków. Decyzja ta miała zależeć do fanów, czyli oglądalności. Ta ostatnio spada, dlatego też należy dość sceptycznie podchodzić do tego typu planów.

Craig Byrne, administrator serwisu KryptonSite, oraz Douglas Trumble i Julian Finn, recenzenci Superman Homepage, postanowili przygotować listę 10 rzeczy, które powinny znaleźć się w 10 sezonie. Wśród nich oczywiście nowe postacie, zaś na pierwszym miejscu... sprawdźcie sami. Tekst Trumble'a i Finna, także dotyczący tej tematyki, znajdziecie pod tym adresem.

Na koniec małe przypomnienie dla tych, którzy dopiero nadrabiają braki w odcinkach. Na kanale tvn od 16 czerwca o 15:25 od poniedziałku do piątku będzie można obejrzeć siódmy sezon. Piąta seria będzie emitowana od 19.06 na tvn7.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...