Marzec w kinach

4 minuty czytania

Nowy miesiąc właśnie się rozpoczął, dlatego najwyższy czas, aby GE zajrzało na kinowe sale. Co czeka polskich widzów w tym miesiącu?

opetani, filmy

Opętani (The Crazies) swoją polską premierę będzie miał za cztery dni. Film, w reżyserii Brecka Eisnera, powstawał w USA oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich. David Dutton (Timothy Olyphant) to szanowany szeryf w jednym z wielu miasteczek, jakich pełno w Stanach Zjednoczonych. Podczas meczu piłkarskiego na boisku pojawia się intruz, uzbrojony w naładowaną strzelbę. Celuje w szeryfa, który w obronie własnej zabija napastnika. Gdzie indziej mężczyzna podpala swój dom, w którym uprzednio zamknął na klucz własną żonę. Wkrótce całe miasto staje się polem popisu dla krwawych wypadków. Wygląda to tak, jakby wszystkich opanowało dziwne szaleństwo. Okazuje się, że rząd stworzył w tajnych laboratoriach. Ofiarą pada wspomniane przed chwilą miasteczko. W celu powstrzymania epidemii rząd wysyła na miejsce wojsko, które ma zlikwidować wszystkich zarażonych. Szeryf, wraz z kilkoma osobami, próbuje uciec z zagrożonej strefy.

W pozostałych rolach zobaczymy m.in: Danielle Panabaker, Radhe Mitchell, Christie Lynn Smith, Alexa Vana, Justina Welborna czy Prestona Bailey'a. Film już zbiera dobre recenzje.

alicja w krainie czarow, filmy

Kolejny film Tima Burtona, na który czekają wielbiciele Johnny'ego Deep'a. Alicja w Krainie Czarów (Alice in Wonderland) opowiada znaną historię małej dziewczynki, która, podążając za królikiem, wpada do jego nory. Okazuje się, że istnieje tam zupełnie inny świat, pełen dziwnych mieszkańców, którzy potrafią nawet obchodzić nie-urodziny. Niestety, nie jest to sielankowy świat – a to za sprawą rządzącej krainą Królowej Kier. Zagubiona Alicja musi odnaleźć drogę powrotną do domu, unikając przy tym niesprawiedliwego wyroku tutejszej władczyni.

Scenariusz filmu, za którym stoi Linda Woolverton, obejmuje historię z dwóch książek Lewisa Carrolla – „Alicja w Krainie Czarów” oraz „Alicja po drugiej stronie lustra”. Warto podkreślić, iż w tytułową rolę wcieliła się australijska aktorka polskiego pochodzenia – Mia Wasikowska. Szalonego kapelusznika zagra, wspomniany już, Johnny Deep, Królową Kier Andrea z "Diabeł ubiera się u Prady", czyli Anne Hathaway. Na liście obsady pojawiają się także m.in Christopher Lee czy też Tim Pigott-Smith. Co ciekawe, film wchodzi na polskie ekrany 5 marca, czyli dwa dni po swojej światowej premierze.

nostalgia aniola, filmy

Pod tytułem Nostalgia anioła (The Lovely Bones) kryje się thriller w reżyserii znanego wszystkim miłośnikom Śródziemia Petera Jacksona. Tym razem nie będziemy mieli do czynienia z kolejną epicką opowieścią, lecz z historią Susie Salmon (w tę rolę wcieliła się Saoirse Ronan). Akcja filmu rozpoczyna się w grudniu 1973 roku, w Pensylwanii. 14-letnia Susie wraca do domu na skróty, przez pole kukurydzy. Po drodze spotyka sąsiada, pana Harvey'a. Mężczyzna mówi jej, że zbudował podziemną kryjówkę dla dzieci i chętnie jej ją pokaże. Nieświadoma niebezpieczeństwa dziewczyna idzie za nim. Zostaje brutalnie zgwałcona, a następnie zamordowana przez własnego sąsiada. Już jako duch, z góry ogląda swoje dawne życie, głosem małej dziewczynki snując przy tym dość przerażającą opowieść, w której tli się jednak światełko nadziei.

Scenariusz, za który odpowiada aż trzech autorów (w tym sam reżyser), bazuje na powieści Alice Sebold pod tym samym tytułem. W filmie zobaczymy także Marka Wahlberga, Rachel Weisz czy Stanleya Tucci. Polska premiera została ustalona na 12 marca.

dobra wrozka, film

Komedia Dobra wróżka (Tooth Fairy) to komedia dla całej rodziny, którą nakręcono w Kanadzie oraz USA.

Film opowiada historię trenera hokeja, Dereka Thompsona, który zostaje zmuszony do przyjęcia roli "wróża zębowego" – dobrej wróżki, która rozdaje prezenty w zamian za wypadające u każdego dziecka mleczne zęby.

W głównej roli zobaczymy znanego twardziela Dwayne'a Johnsona, którego widzowie mogą kojarzyć z takich produkcji jak "Król Skorpion" czy też "Doom". W filmie zagrają także m.in nagrodzona Oskarem Julie Andrews ("Dźwięki muzyki", "Pamiętnik księżniczki"), Ashley Judd ("Podwójne zagrożenie", "Kolekcjoner") czy znany z telewizji skaterboarder Ryan Sheckler. Reżyseruje Michael Lembeck ("Śnięty Mikołaj 2", serial tv "Przyjaciele"), zaś za scenariusz odpowiada czterech panów – Lowell Ganz, Babaloo Mandel, Jeffrey Ventimilia oraz Joshua Sternin.

Film wchodzi na erany polskich kin 19 marca.

the box, film

The Box. Pułpaka (The Box) to kolejny film o jakże błyskotliwym, polskim tytule. Wyprodukowany w USA, przez dystrybutora nazywany jest "niezwykłym połączeniem "Niemoralnej propozycji" i "Zagubionej autostrady".

Poznajemy małżeństwo Normy i Arthura Lewisów (Cameron Diaz oraz James Marsden), któremu ostatnio nie wiedzie się najlepiej. Na domiar złego, odwiedza ich Arlington Steward. Mężczyzna przychodzi z tajemniczym, drewnianą szkatułką oraz mocno niemoralną propozycją. Znajdujące się w środku szklane pudełko ma na sobie guzik, którego wciśnięcie obdarzy małżeństwo sumą, która pozwoli im wieść dostatnie życie. Problem w tym, iż tym samym skażą kogoś na śmierć. Czy milion dolarów jest wart śmierci kogoś z zewnątrz? Norma Lewis decyduje się wcisnąć przycisk. W okolicy domu padają strzały...

W pozostałych rolach zobaczymy m.in Franka Langella, Gillian Jacobs czy Franka Ridleya. Film ten, w reżyserii Richarda Kelly, swoją światową premierę miał 29 października. Polskim widzom pozostaje czekać do 19 marca.

legion, film

Tego samego dnia może warto jednak wybrać się na polską premierę filmu Legion (Legion) w reżyserii Scotta Stewarta. W końcu kto nie miałby ochoty na kolejny film oparty na historii z biblijnymi aniołami i chwytliwym tytułem w tyle?

Mamy dostać jednak coś nowego, coś więcej niż kolejną oklepaną historyjkę, po którą filmowcy sięgali już nie raz. Anioły zstępują na ziemię, by na rozkaz samego Boga zgładzić całą ludzkość. Można więc mówić o swoistej apokalipsie, której zwiastunem są skrzydlate, ponad naturalne istoty.

Cała nadzieja ludzkości spoczywa w młodej kelnerce, a raczej jej nienarodzonym jeszcze dziecku, które może być swoistym "mesjaszem", wybawicielem. Malucha pewnie czekałaby nieciekawa przyszłość, lecz jeden z archaniołów buntuje się i postanowi dziecko ocalić.

Za scenariusz odpowiadają Peter Schink oraz sam reżyser. W rolach głównych zobaczymy Paula Bettany, Dennisa Quaida, Kevina Duranda czy też Kate Walsh. Raz jeszcze przypomnę – polska premiera 19 marca.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...