Bieg 3D Bagińskiego

1 minuta czytania

Już od wczoraj w sieci dostępny jest pierwszy w Polsce film 3D. Bieg reżyserii Tomasza Bagińskiego, który zapowiadałam już jakiś czas temu powstał w 3 miesiące! To rekordowy wręcz czas.

biegbiegbieg

Zrealizowana w konwencji gry platformowej animacja odwołuje się do drugiej natury reżysera i pokazuje w dziewięciu sekwencjach bieg przez życie. A na samym końcu czeka... finałowa walka z bossem, jakim jest Kostucha ;). Zaprojektowana z tekkenową manierą.

W przeciwieństwie do dotychczasowych "smutnych" animacji, fabuła Biegu odwołuje się do czasów, gdy mając naście lat zafascynowały mnie wybuchy i gry komputerowe – tłumaczy reżyser.

Ścieżką dźwiękową do filmu ustanowiono piosenkę "Hate To Say I Told You So" szwedzkiego zespołu The Hives.

W realizacji wzięło udział w sumie 30 osób z macierzystego studia Bagińskiego Platige Image.

Pracowaliśmy zarywając noce. W pewnym momencie wpędziliśmy się w ślepą uliczkę, zresztą dokładnie tak samo, jak zrobił to James Cameron kręcąc Avatar. Przy realizacji filmów trójwymiarowych istnieją bowiem dwie techniki filmowania związane z faktem, że każde z ludzkich oczu widzi świat odrobinę inaczej i skupia się na innym punkcie rzeczywistości. W pierwszej chwili wybraliśmy technikę "krzyżowania się" punktu skupienia, lecz okazało się, że jest ona bardzo nieprzyjemna w odbiorze – wspomina Bagiński. Wspomniany problem opóźnił pracę ekipy o tydzień.

Film dostępny jest na stronie patronującej projektowi Kompani Piwowarskiej, właściciela marki Lech oraz prezentowany na ekranach sieci Multikino.

Komentarze

0
·
Nie jest to pierwszy film trójwymiarowy w Polsce,
jest to co najmniej trzeci film stereoskopowy w 2009 roku.
Dart

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...