Filmowy Sonic doczeka się kontynuacji

1 minuta czytania

Opłaca się słuchać głosu fanów, czego dowodem jest historia filmowej adaptacji przygód superszybkiego jeża. Film “Sonic. Szybki jak błyskawica” po prezentacji wstępnych materiałów, a szczególnie po wypuszczeniu do sieci pierwszego zwiastuna, był produkcją skazaną na kasową porażkę. Krytykowano wygląd głównego bohatera, który był pokraczny i lekko przerażający, w ogóle nie przypominający swojego growego odpowiednika. Wszystko było złe – od samego designu, poprzez proporcje ciała a skończywszy na niepokojących detalach. W społeczności zawrzało, domagano się głów i bojkotu tytułu.

sonic. szybki jak błyskawica

Co ciekawe, reżyser i producenci filmu przyznali pasjonatom rację, uderzyli się mocno w pierś, a potem zaczęli mozolne przeprojektowywanie głównego bohatera, aby sprostał wymaganiom fanów. Oczywiście wymagało to dodatkowych pięciu milionów dolarów i przełożenia daty premiery o ładnych kilka miesięcy, ale efekt się opłacił. Fani byli zachwyceni i tłumnie ruszyli w kierunku sal kinowych. Filmowy “Sonic” zarobił na siebie wystarczająco wiele (ponad 300 mln dolarów) i został przyjęty na tyle dobrze (niby nic wielkiego, ale to porządne kino rozrywkowe), aby wytwórnia Paramount i Sega dały zielone światło na stworzenie kontynuacji przygód sympatycznego kosmicznego jeża.

Za kontynuację wezmą się ludzie, którzy są odpowiedzialni za sukces pierwszej części. Na stołku reżyserskim ponownie zasiądzie Jeff Fowler, za scenariusz będą odpowiadać Pat Casey i Josh Miller, natomiast producentem będzie Neal H. Moritz. Projekt jest obecnie na bardzo wczesnym etapie produkcji, więc fabuła filmu, potencjalna obsada, a także data rozpoczęcia zdjęć pozostaje w tym momencie tajemnicą.

Mimo wszystko, dobrze widzieć, że głos fanów się liczy i przynosi odpowiednie owoce. Nie obraziłbym się, gdyby reszta branży poszła śladem twórców “Sonica”. Może wtedy doczekaliśmy się większej ilości świetnych adaptacji filmowych ukochanych gier komputerowych.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...