Kina i multipleksy zostaną otwarte 6 czerwca

1 minuta czytania

To już pewne. Kina i multipleksy będą mogły wznowić działalność 6 czerwca. Poinformował o tym Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Piotr Gliński, na oficjalnej konferencji prasowej Premiera, traktującej o IV etapie znoszenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

kino

Jednak droga do dawnej normalności jeszcze bardzo daleka. Frekwencja na salach kinowych będzie mogła wynosić maksymalnie 50%. Obowiązkowe będzie także noszenie maseczek lub materiału zakrywającego usta i nos podczas całego seansu. Dodatkowo otwarcie wspomnianych przybytków kultury nie jest obowiązkowe – państwo daje taką możliwość przed kiniarzami. Ci natomiast z wytęsknieniem patrzą na odmrożenia zza oceanem, gdyż bez rynku amerykańskiego (a także chińskiego) żadna większa wytwórnia nie będzie chciała wypuszczać swoich największych premier, a nie oszukujmy się, to jest jeden z większych magnesów na widza.

Niemniej jest to jakiś powrót do normalności. Minister podziękował wszystkim artystom i ludziom kultury za to, że w ciężkim czasie przenieśli swoją aktywność do sieci i w ten sposób dzielili się swoją twórczością.

Komentarze

0
·

Cytat

Obowiązkowe będzie także noszenie maseczek lub materiału zakrywającego usta i nos podczas całego seansu


To jest, nie ukrywam, problematyczne, bo w takim razie wolę odpalić sobie coś na Netfliksie czy innym vod i obejrzeć w domu, bez maseczki. Zresztą w ciemności sali kinowej trudno będzie im to weryfikować, a nie uwierzę, że każdy się do tego zastosuje. Nawet po ulicach w dobie największych obostrzeń niektórzy chodzili bez jakiegokolwiek okrycia ust i nosa lub mieli maseczkę na szyi.
0
·
Myślę, że to są raczej zalecenia (modne słowo ostatnio) i nikt nie będzie podczas seansu łaził, każąc ci założyć maseczkę. Ewentualnie do odpowiedzialności zostałbyś pociągnięty wtedy, gdybyś był chory i zaraził pół sali kinowej Generalnie motyw weryfikacji jest, bo w każdej sali masz kamery, na których widać wszystko czarno na białym.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...