Zapowiedziano filmowy prequel Igrzysk Śmierci

1 minuta czytania

To całkiem miła wieść, biorąc pod uwagę, że poprzednie filmy traktujące o “Głodowych Igrzyskach” były przyjemnymi młodzieżowymi produkcjami, w których odnajdywał się również dojrzalszy widz. Świetny miks akcji, dramatu i postapokaliptycznych klimatów.

głodowe igrzyska
W prequelu nie będzie Katniss, ale każdy powód jest dobry, aby celebrować Jennifer Lawrence

Za ekranizacje “Ballady ptaków i węży” zajmie się ta sama ekipa, co w przypadku wcześniejszych produkcji z serii. Prawa do filmu ma wytwórnia Lionsgate, z kolei na stołku reżyserskim zasiądzie Francis Lawrence. Za scenariusz mają odpowiadać Michael Arndt (współscenarzysta “W pierścieniu ognia”) oraz autorka sagi – Suzanne Collins. Projekt znajduje się we wczesnym etapie rozwoju, więc nie wykonano jeszcze innych wiążących decyzji i żadnych castingów.

“Ballada ptaków i węży” została umiejscowiona na 64 lata przed wydarzeniami znanymi z “Igrzysk Śmierci”. Opowie ona o młodości Coriolanusa Snowa, zanim ten stał się despotycznym prezydentem Panemu. W wieku 18 lat bierze on udział w projekcie, w ramach którego wciela się w rolę mentora przy organizacji X Edycji Głodowych Igrzysk. Od tego, jak poprowadzi swojego trybuta zależy jego dalszy los i planowana kariera.

igrzyska śmierci

Problem w tym, że owy los mu nie sprzyja, a do mentora Snowa przypisana zostaje trybutka pochodząca z biednego 12. Dystryktu. Od sprytu i podjętych przez Snowa w Kapitolu decyzji zależy życie dziewczyny, a jej wygrana jest przepustką do lepszego życia obojga.

Książka trafi na półki światowych księgarni już 19 maja. W Polsce powieść zadebiutuje 15 czerwca nakładem wydawnictwa Media Rodzina.

igrzyska śmierci

Źródło: www.comingsoon.net

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...