bitwa_blizniakow

Hellboy na zwiastunie

1 minuta czytania

"Hellboy" to już bardzo ważna cegiełka w popkulturze komiksu. Ale co więcej – nie tylko ważna, lecz także dająca świetną rozrywkę w konwencji mrocznej fantastyki. Niestety, twórcy filmowi, którzy przygotowują nową ekranizację przygód tytułowego bohatera, chyba nie mają takiej świadomości...

chronologia uniwersum hellboya

...bo zamiast celować właśnie w mroczne, poważne klimaty, w grozę wręcz, w tematykę przeznaczenia, z którą Hellboy cały czas się boryka, w tajemnicę i niebezpieczeństwo czyhające na każdym kroku... Zamiast tego zwiastun filmu sugeruje, że będzie fajnie, zabawnie, lekko. Wygląda to przy tym jak materiał na kolejną klapę finansową.

Zapowiada się więc na to, że lepszym pomysłem będzie ponowna – a w przypadku niektórych: pierwsza – lektura komiksu. A uniwersum "Hellboya" jest bardzo rozbudowane – Egmont zapowiedział już, że do pięciu pięknie wydanych tomów "BBPO" dojdą cztery tomy "Piekła na Ziemi", natomiast samego "Hellboya" w nowym wydaniu wyszło pięć tomów i ukażą się jeszcze dwa. Oto grafika przedstawiająca "Chronologię uniwersum Hellboya".

chronologia uniwersum hellboya

Jak widać, wydawanie komiksów ze świata "Hellboya" może potrwać.

A jeśli nadal jesteście zainteresowani filmem, to trafi on do kin 12 kwietnia.

Komentarze

0
·
Co oni zrobili z tym filmem.... przecież pierwsze 2 były świetne tak samo jak komixy... o.O
0
·
Nie były. Złota armia była słaba i głupkowata. Serio nikt nie wpadł na zabicie elfiej księżniczki by zabić księcia. Miał ciekawą mroczną stylistykę i kostiumy, ale sama akcja często była bardzo drętwa. A sam hellboy nie raz wydawał się słabym wojownikiem.
Co do zwiatunu, jest w marvelowym stylu. Bardzo luźny i pełwn akcji. To na zwoastunach naprawdę się sprzedaje. Ale widzimy też fragmenty brutalności. Mogą to też być wszystkie śmieszne scenki z filmu. Poczekamy zobaczymy. Liczę na to że będzie brutalny z dużą ilością krwii, a humor głównie czarny

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...