Mroczna Wieża – mamy pierwszy zwiastun!

1 minuta czytania

mroczna wieża

Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim.

Długo wyczekiwany zwiastun ekranizacji opus magnum Stephena Kinga – cyklu "Mroczna Wieża" – w końcu trafił do sieciowych czeluści. Materiał prezentuje się zacnie i zapowiada całkiem ciekawe kino, ale nie rozwiewa wcześniejszych wątpliwości, a wręcz je podkręca. Wygląda na to, że fani książek będą musieli wybrać się do kina, aby przekonać się, czy głębia powieści została przeniesiona na duży ekran i czy wszystkie wybory twórców mają sens.

Zwiastun znajdziecie w rozszerzeniu wieści. Film trafi na ekrany polskich kin 11 sierpnia.

Komentarze

1
·
Czemu Roland jest czarnoskóry, skąd już wiem że Jake nie zostanie porzucony przez ostatniego rewolwerowca.
Dalej to kaznodziejka w Tull zgotowała gorące powitanie bohaterowi za namową Waltera, którego ten nigdy tak naprawdę nie zabił.
Już mam wrażenie, że ten film będzie rozczarowaniem.
0
·
Nie rozumiem, dlaczego ludziom tak mocno przeszkadza ten czarny Roland, gdy nawet sam Stephen King dał błogosławieństwo temu pomysłowi i nie widzi w nim nic zdrożnego?
0
·
Bo on powinien wyglądać jak Clinta Eastwooda. Stary, zmęczony i gotowy strzelać. Do tego wydaje mi się sporo za młodego jak dla mnie. Z 20 lat gonił po pustyni Człowieka w Czerni.
Ogółem on nie jest głównym złym. Już w pierwszy tomie poznajemy imię osoby, która pomogła światu pójść na przód.
1
·
@Niblla Ten film to typowy "blockbuster"(wielkobudżetowy film do nabijania kasy na komercyjnie nośnej licencji/adaptacji) i nie możesz się po nim spodziewać wiernego przeniesienia fabuły cyklu powieściowego...Moim skromnym zdaniem ten cykl to dobry materiał na serial,ale każdy tom musiałby być osobnym sezonem.
Decyzja powierzenia roli czarnoskóremu aktorowi to była świadoma decyzja speców od PR,aby wywołać dyskusję wobec produkcji(tzw."shitstorm" czyli gównoburza) i tym samym zwiększyć "hype"(sztuczne podbijanie zainteresowania). Moim zdaniem Idris Elba idealnie pasuje do tej roli i wcale nie jest za młody a na jego twarzy widać wiele blizn znamionujących ciężkie doświadczenia a gama gestów i grymasów dodatkowo wzmacnia wrażenie(chodzi mi o sferę wizualną tego co widać w zwiastunie.Totalne nieporozumienie to obsadzenie lalusiowatego i słodziakowego aktora w roli Człowieka w czerni(moim zdaniem powinien go grać aktor z paskudną i odrażająca twarzą a nie facet wycięty z wybiegu czy komedii romantycznej).
0
·
Z drugiej strony cała seria, bo na pewno wypuszczą kolejne filmy, jest nasycona mordowaniem z zimną krwią czy seksem z duchami i mam nieodparte wrażenie, że zostaną one wycięte i nigdy nie dowiemy się skąd się wziął syn Rolanda i czemu jest takim potworem.
Z Człowieka w Czerni zawsze widziałem jako takie miłego starszego pana, elegancki nieszkodliwy, tu szepnie, tam pomoże a tak na prawdę knuję od początku dla Króla.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...