dziki_lad

Smok Bagińskiego już jest

1 minuta czytania

Stare trochę zakurzone, ale nie całkiem zapomniane. Wracamy do nich od czasu do czasu, aby na chwilę przenieść się w magiczną, pradawną rzeczywistość, odległą od otaczającej nas współczesności.

smok wawelski

Dzisiaj odbyła się premiera projektu "Legendy Polskie", tworzone przez Tomasza Bagińskiego z firmą Platige Image oraz Allegro. Dzięki nim dzisiaj możecie obejrzeć krótkometrażowy film "Smok", czyli bajka o smoku wawelskim opowiedziana na nowo. Ale czy muśnięcie historii cyberpunkiem wystarczy, żeby ponownie ożywić dawne legendy?

Gród Kraka i jego mieszkańcy są w niebezpieczeństwie. Miastu zagraża Smok, który jednak nie przypomina wcale legendarnego potwora. To wytatuowany i mocno umięśniony Adolf Kamchatkov oraz jego ogromna latająca maszyna. Wielki amator pięknych Polek, które porywa i przetrzymuje w swojej kryjówce mieszczącej się w jednej z podmiejskich willi. Jedną z porwanych dziewczyn jest Ola, w której podkochuje się młody geniusz i konstruktor robotów, Janek. Władze miasta są bezradne, nikt nie wie jak powstrzymać Smoka. Podobnie jak w baśni, chłopak wpada na pomysł jak przechytrzyć potwora, mając na szczęście dostęp do technologii zdecydowanie nowocześniejszych od tych, którymi dysponował Szewczyk Dratewka.

okładka, legendy polskie

Oprócz filmu projekt oferuje także e-book, w którym możecie przeczytać odświeżone wersje polskich legend. Całość została wzbogacona oryginalnymi ilustracjami.

Tę o smoku pt. "Milczenie owcy" napisał Robert Wegner. A w repertuarze czeka jeszcze m.in. Elżbieta Cherezińska, Rafał Kosik, Łukasz Orbitowski, Kuba Małecki oraz Radek Rak. Czekacie na ich wersje? E-book możecie kupić za pośrednictwem specjalnej strony legendy.allegro.pl

Już 15.12 premiera kolejnego filmu – "Twardowski" napisany od nowa przez Kubę Małeckiego.

Źródło: legendy.allegro.pl

Komentarze

0
·
Film świetny poza dwoma rzeczami:

- sztuczny wybuch na wieży Mariackiej (tak małe zniszczenia po takim wybuchu zresztą też),
- i ten, jak dla mnie. sztuczny wątek typu "love", ehh
0
·
Dobra akcja, ale mogliby przestać dawać tyle reklam na YT. Nie mogę nawet w spokoju playlisty posłuchać. x(
0
·
@Lionel
Polecam AdBlock lub inne podobne wtyczki
0
·

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Withord dnia środa, 2 grudnia 2015, 18:51 napisał

@Lionel
Polecam AdBlock lub inne podobne wtyczki


No way na służbowym komputerze. Takie rzeczy wymagają zgody 2 osób z Wafffki niestety.
0
·
Eee... Myślałem, że nie będą tych bajek unowocześniali, to bym mógł już zobaczyć jak idzie im oddawanie ducha polskiego fantasy - tak akurat przed Wiedźminem.

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...