Zmarł Christopher Lee

1 minuta czytania

christopher lee

Z nieskrywanym żalem informujemy, że w wieku 93 lat odszedł Christopher Lee – legenda kina i teatru, a także oddany muzyk heavy metalowy. Artysta zmarł w niedzielę w londyńskim szpitalu Westminster, w wyniku kłopotów z oddychaniem oraz problemami z sercem. Jego żona zdecydowała się opóźnić upublicznienie tej smutnej wieści, aby w spokoju spędzić pierwsze dni żałoby w gronie najbliższych.

Christopher Lee, pomimo bogatej kariery i wielu ikonicznych rolach w różnorodnych gatunkach filmowych, szczególnie złotymi zgłoskami zapisał się w annałach szeroko pojętej fantastyki. Dla starszych kinomanów do dziś pozostaje niezapomnianym oraz jedynym niedoścignionym odtwórcą Hrabiego Draculi, w którego skórę wcielał się kilkakrotnie na przestrzeni lat. Dla młodszych pozostanie on ambitnym czarnoksiężnikiem Sarumanem z "Władcy Pierścieni" czy nikczemnym Hrabią Dooku z "Gwiezdnych Wojen". W sumie można byłoby wymieniać tak w nieskończoność, ponieważ aktor wystąpił w blisko 300 produkcjach filmowych.

Ostatni raz wiedzieliśmy go na ekranie w roli Sarumana Białego w "Bitwie Pięciu Armii", która wieńczyła trylogię o przygodach hobbita – Bilbo Bagginsa.

Komentarze

0
·
0
·
Nie mogę uwierzyć... tylko nie on...
0
·
Strata to strata, trzeba się z nią pogodzić.
0
·
Niech spoczywa w pokoju.

Niestety stary juz, to byla kwestia kilku lat ;c
0
·
Jestem zaskoczony. Nigdzie nie widziałem żadnych informacji o pogarszającym się stanem zdrowia. Wręcz przeciwnie, a tu grał w hobbicie, tam nagrywał jakieś piosenki, wydawać się mogło że ma się dobrze.
0
·
Dokładnie. :<
0
·
Zmarł w wieku 93 lat jako aktor, który znalazł się w księdze rekordów Guinnessa, bo zagrał w prawie 300 filmach. Myślę, że miał udane życie, zawodowe na pewno prywatne mam nadzieję też. Oczywiście szkoda, ale w sumie taka kolej rzeczy, a 93 lata to piękny wiek.
0
·
Niespodzianka to nie jest, bo i wiek zacny, ale zasłużony aktor i miło, że ta informacja w końcu została upubliczniona. Dzięki za wszystko dobre, Christopher.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...