Epopeja. Legendy fantasy

Epopeja. Legendy fantasy
Autorzy: Trudi Canavan, Orson Scott Card, Tad Williams, Brandon Sanderson, Patrick Rothfuss, Ursula K. Le Guin, Robin Hobb, Carrie Vaughn, Michael Moorcock, Paolo Bacigalupi, Mary Robinette Kowal, Melanie Rawn, Nora K. Jemisin, Juliet Marillier, Kate Elliott
Autor tłumaczenia: Jerzy Moderski
Tytuł oryginału: Epic: Legends of fantasy
Data wydania: 17 marca 2015
Data wydania oryginału: 5 października 2012
ISBN: 978-83-7818-543-7
Wydawnictwo: Rebis
Ocena użytkowników -- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Ceniony redaktor John Joseph Adams przedstawia szesnaście opowiadań najbardziej znanych autorów współczesnej epickiej fantastyki. Jedna z pięciu najlepszych antologii fantastyki 2013 roku, znalazła się w finale World Fantasy Award!

Kraina znalazła się w niebezpieczeństwie. Prorocy przepowiadają upadek imperiów, nadejście mocarnych wojowników. Wielkie bestie budzą się w czeluściach ziemi, w głębinach mórz. Gromadzą się armie, pojawiają się bogowie. Świat legnie w gruzach.

Epicka fantasy to pełne rozmachu, barwne historie. Od starożytnych mitów o stworzeniu życia i sag o wyprawach herosów po współczesne bestsellery, są to opowieści, które wyrażają nasze najgłębsze nadzieje i lęki, kreują światy tak bogate, że chcemy nieustannie do nich powracać, sławią odwagę i przyjaźń, przeciwstawiając je siłom bezwzględnego zła.

W tej antologii ceniony redaktor John Joseph Adams przedstawia szesnaście opowiadań najbardziej znanych autorów współczesnej epickiej fantastyki, m.in. Ursuli K. Le Guin, Tada Williamsa, Orsona Scotta Carda, Patricka Rothfussa, Michaela Moorcocka, Paola Bacigalupiego, Brandona Sandersona i Trudi Canavan. Powróć do krain, które pokochałeś, i odkryj nowe magiczne światy. Zwycięstwo nad ciemnością nie zawsze jest pewne, ale na pewno przeżyjesz wielką przygodę.

Jedna z pięciu najlepszych antologii fantastyki 2013 roku, znalazła się w finale World Fantasy Award.

Doskonały przegląd epickiej fantasy w najlepszym wydaniu - "Library Journal".

Wczytywanie...