Dungeons & Dragons Online

W siedzibach czołowych przedstawicieli gatunku MMORPG ewidentnie powiało wiosną, czego efektem jest nagłe i zaskakująco silne poczucie mięty do klasyki. Albo mamy do czynienia z kolejną ofiarą sukcesu efektu "Pillars of Eternity" i wykorzystaniem siły nostalgii, która ostatnio na dobre rozgościła się w sercach graczy. Trudno nie zauważyć zależności, gdy najpierw Cryptic Studios wypuszcza dodatek do swojego "Neverwinter", gdzie pierwsze skrzypce mają grać legendarni Minsc i Boo, a teraz Turbine informuje o wprowadzeniu największego lochu w historii "Dungeons & Dragons Online" przy okazji najświeższej aktualizacji...

świątynia pierwotnego zła

...kultowej Świątyni Pierwotnego Zła. Przypadek? Nie sądzę.

Dungeons & Dragons Online

Informacja o pojawieniu się rozszerzenia Menace of the Underdark do Dungeons & Dragons Online to przede wszystkim okazja do zwiedzenia Podmroku, jak też i nowa klasa postaci. Aby odpowiednio przygotować graczy na wszelkie nowinki, przygotowywany jest patch o nazwie Web of Chaos. Michael Button z serwisu MMORPG.com miał okazję zapoznać się z jego treścią jeszcze przed oficjalną premierą.

web of chaos, ddo, dungeons

Na wstępie ostrzegam, że pojawią się spoilery. Cała akcja aktualizacji rozpoczyna się w miejscu, które doskonale zna każdy gracz rozpoczynający swoją przygodę z grą. Port w Stormreach to przede wszystkim okazja do zwiedzenia tutejszego systemu kanałów, który otwiera się już po zdobyciu drugiego poziomu doświadczenia. Tajemniczy ślad pojawia się jednak na jednej ze ścian portu, która w istocie zasłania wejście do niesplądrowanych dotąd podziemi.

Tutejsi mieszkańcy są raczej niechętni w kwestii poruszania tego tematu i fakt pojawienia się tajemniczego śladu przyjmują z nieukrywanym zaskoczeniem. My, jako gracz, nie przejmujemy się jednak obawami miejscowych i szukamy Zakonu Srebrnego Płomienia (Order of the Silver Flame), z pomocą którego poznajemy historię ściany i tego, co też kamienny mur za sobą skrywa.

Dungeons & Dragons Online

Turbine przygotowuje kolejny patch do Dungeons & Dragons Online. Wszystko to ma na celu wprowadzić graczy do planowej wizyty w Podmroku.

ddo online, update 13

Co takiego zawierać w sobie będzie Update 13? Przede wszystkim na stanowić wstęp przed planowanym rozszerzeniem – Menace of the Underdark. W ręce graczy oddano trzy nowe zadania: The Lords of Dust, Servants of the Overlord oraz The Spinner of Shadows. Wykonać je będziemy mogli szybciej dzięki specjalnemu statusowi "Weteran" – rozpoczynamy zabawę od razu na 7 poziomie doświadczenia.

Poza tym pojawią się nowe przedmioty, na które natkniemy się nie tylko w czasie zabawy, ale także w oficjalnym sklepie.

Szczegółowe informacje znajdują się oficjalnej stronie DDO.

Dungeons & Dragons Online

Menace of the Underdark

Dodał: , · Komentarzy: 6

Przyznam się szczerze, że za sobą mam już przygodę z Dungeons & Dragons Online. Zniesmaczony obowiązkiem zapłacenia za drowa, wyszkoliłem swoją elfkę i w pewnym momencie gra mnie na tyle zmęczyła, że porzuciłem ją niczym nudną kochankę. Wygląda jednak na to, że będę musiał powrócić do tytułu ponownie za sprawą zapowiedzianego rozszerzenia.

lolth

Co takiego mogłoby mnie skłonić do powrotu w pielesza Eberronu? Szóste urodziny gry? Dodatkowe lochy do splądrowania? Nic z tych rzeczy. Chodzi o to, że zapowiedziany właśnie dodatek, Menace of the Underdark, rozgrywać się będzie w najpiękniejszym miejscu na świecie, a właściwie pod nim, czyli w Podmroku. Zgadza się – opuścimy na trochę Eberron i powrócimy do Zapomnianych Krain. To jednak nie koniec dobrych wiadomości, bowiem przyjdzie nam się spotkać z samą Lolth. Czy może być piękniej?

Dungeons & Dragons Online

Claw of Vulkoor – screeny

Dodał: , · Komentarzy: 0

Turbine ujawniło pięć nowych screenów z zadania the Claw of Vulkoor, które znajdzie się w Update 6 do sieciowego D&D Online: Eberron Unlimited.

The Claw of Vulkoor polegać będzie na zapewnieniu eskorty grupie plemiennych wojowników przez jaskinie, które rzecz jasna będą domem dla potworów, które nie będą do końca uszczęśliwione naszym widokiem.

Poniżej dwa z nowych screenshotów, wszystkie znajdziecie w galerii.

eberron unlimited, update 6eberron unlimited, update 6
Dungeons & Dragons Online

Zbliża się już Update 4 do Dungeons&Dragons Online: Eberron Unlimited, ale to nie koniec nowości, jakie czekają fanów tej sieciowej gry w 2010 roku.

Zmianie ulegnie system przynależności do gildii. Członkostwo w jednej z nich ma się wiązać z szansą na wspólne dążenie do celu i oczywiście takie też wynagradzanie wysiłku. Pojawi się także nowy system siedzib gildii, który ma być nagrodą dla najbardziej efektywnych graczy.

dungeons

Fani często zastanawiali się – czy pojawią się nowe rasy i klasy? Wreszcie pojawia się odpowiedź – półorkowie. Gracze będą mogli wcielić się w przedstawiciela tej może nie urodziwej rasy, ale zdecydowanie silniejszych niż ludzie. Prace nad nimi jeszcze trwają, ale na pewno pojawią się jeszcze w tym roku.

Więcej informacji o planach rozwoju Dungeons&Dragons: Eberron Unlimited na 2010 rok znajduje się pod tym adresem.

Dungeons & Dragons Online

Pojawił się nowy dev journal dla Dungeon & Dragons Online: Stormreach.

Jeff De Puy opowie nam o tworzeniu Plane of Battle o nazwie Shavarath. Możemy zapoznać się ze skromną póki co historią tego planu oraz obejrzeć pierwszego concept arta, którego opisowi poświęcono najwięcej miejsca.

Zainteresowanych odsyłam tutaj.

Conceptart
Dungeons & Dragons Online

Turbine także nie zapomina o swoich graczach w dzień św. Walentego.

Przygotowano specjalny event, w czasie którego nasze postacie w Dungeon & Dragons Online otrzymają 25% bonus do zdobywanego doświadczenia. Ponadto przygotowano screenshot konkurs. Szczegóły o tym ostatnim znajdziecie tutaj.

Event rozpocznie się już jutro i potrwa przez 5 dni, czyli do 17 lutego.

Wczytywanie...