Menace of the Underdark

2 minuty czytania

Przyznam się szczerze, że za sobą mam już przygodę z Dungeons & Dragons Online. Zniesmaczony obowiązkiem zapłacenia za drowa, wyszkoliłem swoją elfkę i w pewnym momencie gra mnie na tyle zmęczyła, że porzuciłem ją niczym nudną kochankę. Wygląda jednak na to, że będę musiał powrócić do tytułu ponownie za sprawą zapowiedzianego rozszerzenia.

lolth

Co takiego mogłoby mnie skłonić do powrotu w pielesza Eberronu? Szóste urodziny gry? Dodatkowe lochy do splądrowania? Nic z tych rzeczy. Chodzi o to, że zapowiedziany właśnie dodatek, Menace of the Underdark, rozgrywać się będzie w najpiękniejszym miejscu na świecie, a właściwie pod nim, czyli w Podmroku. Zgadza się – opuścimy na trochę Eberron i powrócimy do Zapomnianych Krain. To jednak nie koniec dobrych wiadomości, bowiem przyjdzie nam się spotkać z samą Lolth. Czy może być piękniej?

Pewnie weterani światów D&D doskonale wiedzą, że osławiona Pajęcza Królowa w Eberronie nie występuje. Tak się akurat złożyło, zaś plotki jakoby imieniem Lolth nazywano jednego z pomniejszych demonów nigdy nie zostały w pełni potwierdzone. Producenci jednak wiedzą, że Podmrok i ogólnie Forgotten Realms cieszą się tak dużą popularnością, że warto przekuć ją w dodatkową zawartość do gry.

ddo online, menace of the underdark

Niewiele, a właściwie prawie nic, wiadomo o fabule Menace of the Underdark. Z pewniaków należy wymienić kolejną krucjatę przeciwko Lolth oraz miejsce akcji – Sschindylryn. Miasta drowów nie trzeba chyba przedstawiać nikomu, kto miał styczność z cyklem książek Wojna Pajęczej Królowej. To właśnie tutaj znajdują się rozliczne portale, dzięki którym niegdyś to drowie osiedle rzuciło wyzwanie samemu Menzoberranzan. Oczywiście, poza samym miastem czekają na nas niegościnne tunele i pieczary Podmroku.

Wszystko pięknie, ale wciąż czekamy na szczegóły, które pojawiać się mają stopniowo na stronie głównej dodatku. Dziwne jest to, że w samej grze możemy stworzyć drowa i teraz ma on jeszcze się zwrócić przeciwko Lolth. Mroczny elf walczący z Lolth? Herezja!

Komentarze

0
·
Ona nadchodzi! Trwoga ogranie świat, a chaos zatańczy pod słońcem. Bójcie się naziemcy!
0
·
wyrwać serce, spalić ciała, duszę poświęcić pajęczej królowej!
0
·
Dorwałem wywiad z 20 I, z którego wynika, że dodane zostanie Eveningstar, King's Forest, Cormyr oraz rzecz jasna stosowne zejście do Podmroku. WotC nie mówi też nie kolejnym lokacjom z FR w DDO.

Do tego 5 poziomów epickich, czyli w sumie 25 poziom doświadczenia do zdobycia. Nowa klasa - druid. Pojawią się na pewno kanoniczni przeciwnicy, jak mykanoidzi czy driderzy. Planowany jest duży raid na Lolth, ale szczegółów brak.
0
·
Raid na Lolth? Czyżby przestano uważać bóstwa za śmiertelne niebezpieczeństwo?
0
·
Właśnie było tylko o tym, że to poważne wyzwanie i trzeba będzie śmiałków na 25 poziomie każdy. Sądzę, że to raczej niekanoniczna wyprawa, albo też raczej tłumaczenie na zasadzie zabicia cielesnej powłoki, co wcale nie kończy żywotu Lolth. Podobny zabieg był w pewnej książce z Greyhawk (moja recenzja na GE), co nie zmienia faktu, że nie wrócę z tego powodu do DDO. Lolth nie zabije nawet zgraja osób na 25 poziomie, bo to by wymagało wizyty w osobistej domenie Pajęczej Królowej. Z tego co do tej pory ujawniono, o takiej opcji nie ma ani słowa.
0
·
Ja też nie widzę zabicia Lolth... nawet jej Avatara. Za duża przepaść między 25 poziomem, a boska esencja i boskimi rangami. Ciekaw jestem co wykombinowali.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...