Diuna
diuna

Zgodnie z zapowiedziami poznaliśmy dzisiaj nominacje do jednych z najważniejszych nagród w przemyśle filmowym – Oscarów. Co nie jest dla nas specjalnym zaskoczeniem, w tym roku Akademia postanowiła docenić ekranizację prozy Franka Herberta – “Diuna”. Megaprodukcja w reżyserii Denisa Villeneuve'a otrzymała aż 10 nominacji, w tym wielce prestiżowa – za najlepszą ścieżkę muzyczną (Hans Zimmer), scenariusz adaptowany, a także za najlepszy film.

Diuna

Diuna z ostatecznym zwiastunem

Dodał: , · Komentarzy: 2
diuna

Już za nieco ponad dwa tygodnie do kin trafi kolejna próba zekranizowania prozy Franka Herberta. Ze świata płyną dobre wieści na temat odrodzenia się kinematografii po pandemicznym kryzysie i doskonałych kasowych wynikach ostatnich premier, więc twórcy “Diuny” mogą patrzeć na przyszłość z dość dużym optymizmem. Tym bardziej, że ostateczny zwiastun produkcji prezentuje się doskonale i zapowiada epicką przygodę, która śmiało może rywalizować z tuzami gatunku science fiction.

Dodajmy do tego Denisa Villeneuve, który nigdy nie zawiódł i zdążył już potwierdzić, że potrafi sobie poradzić z presją wysoko postawionej poprzeczki przez fanów, a także iście gwiazdorską obsadę, a wyjdzie nam praktycznie gwarantowany hit. Czy to faktycznie “tylko początek”? Oby.

Diuna

Nowe kompozycje Hansa Zimmera

Dodał: , · Komentarzy: 0

Hans Zimmer udostępnił na swoim kanale na YT dwa utwory, które zostały skomponowane do ścieżki dźwiękowej "Diuny". Posłuchajcie, co przygotował słynny muzyk.

diuna

Z okazji filmowej "Diuny" ukażą się aż trzy muzyczne albumy. Pierwszy z nich pt. "The Dune Sketchbook (Music From the Soundtrack" wyjdzie 3 września. Drugi, "Dune (Original Motion Picture Soundtrack)", zadebiutuje 17 września, a ostatni, "The Art and Soul of Dune" autorstwa Tanyai Lapointe, będzie dostępny od 22 października.

Diuna

Diuna – nowy zwiastun

Dodał: , · Komentarzy: 1

Wielkimi krokami zbliża się premiera epickiej produkcji SF opartej na kultowym już tytule Franka Herberta. Z tej okazji machina promocyjna nabiera rozpędu, a my dostajemy nowy zwiastun filmu.

diuna

Mowa oczywiście o "Diunie", która podobnie jak wiele innych kinowych tytułów, z powodu pandemii zaliczyła poślizg. Miejmy nadzieję, że do jesieni nic się nie zmieni i 15 października będziemy mogli wybrać się do sali kinowej, by zobaczyć, co przygotował Denis Villeneuve, twórca "Blade Runnera 2049", "Nowego początku" czy "Sicario".

Diuna

Filmowa Diuna zalicza prawie roczny poślizg

Dodał: , · Komentarzy: 0
diuna

Kryzys w kinach nadal w pełni i naprawdę nic nie wskazuje na to, aby w kolejnych tygodniach czy nawet w miesiącach miałoby być lepiej. Wszystkie wielkie wytwórnie przesuwają premiery swoich największych hitów na lepsze czasy, co tworzy błędne koło – bez potencjalnych blockbusterowych hitów w repertuarze nie ma co liczyć na tłumy w kinach.

Stało się to, czego fani X Muzy spodziewali się od dawna. Przesunięcie premiery “Wonder Woman 1984” na okres świąteczny spowodowało, że nowy termin znajdował się w niebezpiecznej bliskości z innym potencjalnym hitem Warnera – “Diuną”. Było wiadomym, że w obecnych czasach żadna wytwórnia nie będzie ryzykować premierą dwóch dużych produkcji w analogicznym terminie, więc było jasne, że mimo zapewnień producentów nowy film Denisa Villeneuve nie zadebiutuje w tym roku.

Cóż, tak też się stało. “Diuna” zalicza poślizg i to dość spory. Film ma wejść do kin dopiero 1 października 2021 roku, czyli prawie rok później. Trzymajmy kciuki, aby koronakryzys skończył się jak najszybciej i kolejna korekta nie była już potrzebna.

Diuna

Pierwszy zwiastun nowej Diuny już w sieci!

Dodał: , · Komentarzy: 1
diuna

W końcu! Po długich miesiącach oczekiwania doczekaliśmy się oficjalnego zwiastuna nowej adaptacji filmowej "Diuny". Podobnie jak w przypadku dzieła Franka Herberta, możemy oczekiwać trudnych i filozoficznych tematów, a także mrożących krew w żyłach intryg, które prowadzą do prawdziwie emocjonujących scen. Denis Villeneuve już przy okazji kolejnej części "Łowcy Androidów" pokazał, że posiada wiele szacunku do materiałów źródłowych i przy okazji potrafi perfekcyjnie przenieść specyficzny klimat opowieści.

Czy i tak będzie tym razem?

Diuna

Dwa nowe zdjęcia z Diuny

Dodał: , · Komentarzy: 0

Cierpliwie czekamy na pierwszy zwiastun produkcji. Póki co, jedynymi materiałami, którymi możemy zaspokoić nas głód ciekawości, są oficjalne fotosy prosto z filmu.

Diuna (2020)

Pierwszy z nich prezentuje trening Paula Atrydy przygotowujący go do niebezpiecznej podróży, która na niego czeka. Drugi przedstawia głównego bohatera, któremu asystuje Gurney Halleck. W rolę pierwszego wcieli się Timothée Chalamet, natomiast tego drugiego – Josh Brolin.

Diuna

Po miesiącach oczekiwań w końcu możemy podziwiać pierwsze konkretne materiały z nowej wersji ekranizacji powieści Franka Heberta – “Diuna”. Film w reżyserii Denisa Villeneuve’a, którego prace mieliśmy przyjemność poznać w takich dziełach jak “Nowy początek” czy “Blade Runner 2049”, ma trafić do kin 18 grudnia 2020. Czasy mamy nieciekawe i wiele premier filmowych jest przekładanych na inny, potencjalnie lepszy moment, lecz producenci twardo stoją przy pierwotnym terminie debiutu, co niewątpliwie cieszy.

Diuna (2020)

Zdjęcia do filmu były kręcone w spalonej słońcem Jordanii, gdzie aktorzy musieli zmierzyć się z niebotycznie wysokimi temperaturami. Twórcy określili plenery, które zastali na Bliskim Wschodzie jako surrealistyczne i idealne wpisujące się w opowieść. Część scen została nagrana w Bukareszcie.

Diuna

Filmowa Diuna trochę później

Dodał: , · Komentarzy: 1

Warner Bros. dokładnie przyjrzało się dacie premiery nadchodzącego "Dune" i ktoś tam na górze zdecydował, że film powinien trafić na ekrany trochę później. Przesunięcie premiery wcale nie oznacza, że na planie pojawiły się problemy, ale przecież jak zawsze chodzi o pieniądze.

dune

Pierwotnie film miał zostać udostępniony szerokiej publiczności 20 listopada przyszłego roku. Niestety, w urodziny się do kina nie wybiorę, bowiem Warner Bros. postanowiło premierę przesunąć o miesiąc, wyznaczając datę 18 grudnia 2020. Potwierdzono, że pojawi się wersja IMAX, ale to marne pocieszenie dla tych, którzy z utęsknieniem czekają na naszpikowaną znanymi nazwiskami "Diunę".

Wczytywanie...