wampir_maskarada

Hans Zimmer

Hans Zimmer
  • Data urodzenia
  • Miejsce urodzenia Frankfurt nad Menem, Niemcy
Ocena użytkowników
9.83 Średnia z 3 ocen
Twoja ocena

Gry na fortepianie uczył się sam, gdyż jego prywatny nauczyciel podobno zrezygnował z funkcji po tygodniu prowadzenia lekcji. Mimo to Hans wyjechał na studia do Londynu. Po ukończeniu nauki na uniwersytecie poznał Trevora Horna i Geoffa Downa, z którymi założył zespół The Buggles, tworzący muzykę pop. Grupa nagrała wielki przebój lat 80., "Video Killed the Radio Star".

W świat muzyki filmowej Zimmer wszedł podczas długiej współpracy ze znanym kompozytorem, Stanleyem Myersem. Pierwszą ścieżkę dźwiękową napisał do filmu "Mucha". Podczas pisania swoich utworów wykazał się błyskotliwością w łączeniu orkiestry z elektronicznym brzmieniem keyboardów i pracą na komputerach, co później stało się cechą rozpoznawczą Zimmera.

Jego wielka kariera rozpoczęła się w 1988 roku, gdy za ścieżkę dźwiękową do dramatu "Rain Man" Zimmer otrzymał swoją pierwszą nominację do Oscara. W połowie lat 90. Hans zdobył Nagrodę Akademii za muzykę do animowanego filmu Disneya – "Król Lew". Od tego czasu otrzymywał coraz więcej propozycji napisania muzyki do filmów. Jest autorem muzyki do takich filmów, jak "Pearl Harbor", The Ring 1 i 2, "Helikopter w ogniu", "Hannibal" czy "Piraci z Karaibów".

Łącznie prace Hansa zostały nominowane do 7 Złotych Globów, 7 Nagród Grammy oraz 7 Oscarów. Przez blisko 26 lat napisał muzykę do 124 filmów.

Po swoich sukcesach Zimmer zdecydował się założyć wspólnie z Jayem Rifkinem Media Ventures, pierwszą w Hollywood oficjalnie zarejestrowaną organizację, która łączyła kompozytorów muzyki filmowej. Członkowie grupy tworzyli charakterystyczną muzykę łączącą orkiestrę symfoniczną i elektronikę. Do zrzeszenia należeli m.in.: Harry Gregson-Williams, Bryan Tyler, Lisa Gerrard czy Trevor Rabin. Media Ventures rozpadło się w 2003 roku.

Na 27. Flanders International Film Festival Hans Zimmer dyrygował 100-osobową orkiestrą i 100-osobowym chórem. Wybierając najlepsze kompozycje z imponującego dorobku, wykonano utwory z "Mission Impossible 2", "Gladiatora", "Króla Lwa", "Cienkiej czerwonej linii" i "Rain Mana". Koncert został nagrany przez firmę Decca i wydany pod tytułem "The Wings Of A Film: The Music Of Hans Zimmer".

Prywatnie Hans Zimmer jest żonaty z Suzanne i ma czworo dzieci. Posiada opinię jednej z najbardziej skrytych osobistości w Hollywood.

Muzyk

Scenarzysta

Wczytywanie...