riese

Nadal nie jestem przekonany do tego nostalgicznego pomysłu studia Blizzard związanego z wrzuceniem "gołej" klasy Nekromanty do "Diablo III". Za którą będzie trzeba dodatkowo zapłacić. Raz, że to ewidentne żerowanie na starych, dobrych czasach, co zawsze powodowało u mnie nieprzyjemny skręt flaków, bo trudno przejść obojętnie obok takiego chwytu. Dwa, iż jak pomysł wypali (a pewnie wypali – patrz punkt pierwszy) no to, bracia i siostry, w kolejnych produkcjach możemy spodziewać się podobnych atrakcji. Płacić za dodatkowe klasy albo traktować je jako zawartość ekskluzywną... brrrr... zaiste mroźna przyszłość.

diablo 3,nekromanta

Jednak może trochę przesadzam, to jednorazowa akcja i nikt nas nie testuje? Oby. Twórcy zapewniają, że włożyli wiele serca oraz pracy w klasę Nekromanty, a przekonamy się o tym już w drugiej połowie 2017 roku. Póki co, studio postanowiło uchylić niewielką część rąbka tajemnicy związanego z tą postacią. Szczegóły znajdziecie pod tym adresem, natomiast na krótki fragment rozgrywki możecie rzucić okiem w rozszerzeniu wieści.

Złośliwi napisaliby w tym momencie, że to próżny trud, bo nawet potężne moce nekromanty nie będą w stanie wskrzesić "Diablo III" i... trudno odmówić im racji. Umówmy się, ciężko być pod wrażeniem z wielu powodów.

diablo 3, nekromanta

Pal licho, że to bezczelne żerowanie na nostalgii graczy, którzy z rozrzewnieniem wspominają godziny spędzone z tą klasą w drugiej części cyklu. Co w takim wypadku z biednym Szamanem, posiadającym również moce wskrzeszania zmarłych i kilka zestawów nieprzyjemnych klątw? Czy to przypadkiem nie jego twórcy ochrzcili mianem "egzotycznej wersji nekromanty"? Wrażenie wtórności i rozpaczliwego braku pomysłu są tutaj nierozłączne.

ALE! Nie to jest najgorsze i najsmutniejsze.

Jak zgrabnie podsumował Tokar, mikropłatności obejmujące dodatkowe skrzydełka, falbanki i wodotryski nikomu wielkiej krzywdy nie zrobią i nie powinny stanowić większego problemu dla graczy.

diablo 3, reaper of souls

Okazuje się jednak, że rzecz ma się znacznie gorzej z pozostałymi podpunktami ujętymi w patchu 2.2.0. Od ich ogłoszenia minęło ledwie parę dni, a forum Blizzarda aż kipi od debat związanych z powrotem do "dodatkowej kasy" w Diablo 3, tego, co można za nią nabyć, a także gdzie i dlaczego gdzie indziej – nie.

Otwarte testy nowej architektury w świecie Sanktuarium rozpoczną się wraz z wprowadzeniem łatki o numerku 2.2.0. Jednak wszystkich, którzy zaczęli już szykować pochodnie, hurtowo wykupywać widły z lokalnego ogrodniczego, podgrzewać smołę bądź oskubywać kurczaki sąsiada dla pierza, z myślą o podróży do Irvine w Kalifornii – uspokajam. Wspomniana opcja zostanie wprowadzona tylko i wyłącznie na wybranych serwerach (prawdopodobnie azjatyckich). Europejczycy zostaną pozbawieni tej ewentualności – ku ich uciesze lub smutkowi.

diablo iii, mikrotransakcje

"Zdajemy sobie sprawę, że wielu graczy wyraziło zainteresowanie opcją mikrotransakcji w "Diablo III". Możemy przyjrzeć się temu, jak przyjmowane jest takie rozwiązanie w niektórych regionach, jednakowoż na chwilę obecną nie mamy planów wprowadzenia tego systemu na serwery europejskie" – zdradzają sami twórcy.

Diablo III: Reaper of Souls

Sezon 2 w Diablo 3

Dodał: Wiktul, niedziela, 15 lutego 2015 · Komentarzy: 15

Waszymi głosami "Diablo III: Reaper of Souls" zasłużył sobie na miano najlepszego rozszerzenia roku 2014. Z pewnością więc szykujecie się do właśnie rozpoczętego Sezonu nr 2, oferującego graczom bliższym hardkorowej rozgrywce nieco szersze spektrum możliwości w marnotrawieniu cennego czasu na głupoty pokroju gier komputerowych.

diablo 3, reaper of souls

Ale, ale – czy faktycznie tak wspaniale prezentuje się nowy sezon? Czy wszyscy turbo prosi klaszczą już uszami na myśl o rewelacyjnym dropie nagradzającym ich za eony spędzone przed ekranem? No i o co generalnie chodzi, jeśli nie wiecie jeszcze, cóż to za sezonowość?

Już 19 sierpnia pojawi się na rynku "Diablo III: Reaper of Souls – Ultimate Evil Edition". Wydanie tej edycji to pierwsza okazja, aby zagrać w "Diablo III" na konsolach nowej generacji (XONE i PS4) oraz w dodatek "Reaper of Souls" na konsolach w ogóle. W związku z tą platformową mieszaniną, Blizzard wychodzi graczom na przeciw i udostępnia możliwość przenoszenia zapisów gry między konsolami. Co ciekawe, nie będzie możliwości kupna samego dodatku na konsolach, jedynie w wersji zintegrowanej z "podstawką".

diablo iii: reaper of souls – ultimate evil edition

Tak więc przenosiny obejmą:

  • PS3 do PS3
  • Xbox 360 do Xboxa 360
  • PS3 do PS4
  • Xbox 360 do XONE
  • PS3 do XONE
  • Xbox 360 do PS4
diablo iii: reaper of souls

Premiera gry Diablo III: Reaper of Souls zbliża się wielkimi krokami. Zarówno na świecie, jak i w Polsce tytuł ujrzy światło dzienne 25 marca 2014 roku. Z tej okazji firma CDP.pl przygotowała pewne, bardzo ciekawe wydarzenie. Spotkania, konkursy, nagrody. Brzmi nieźle? Sprawdźcie w rozwinięciu newsa, o czym mowa.

Diablo III: Reaper of Souls

Oldschoolowa moc Krzyżowca

Dodał: Wiktul, czwartek, 13 marca 2014 · Komentarzy: 2

Gdy po raz pierwszy dotarły do mnie wieści o zmianach planowanych w "Diablo III: Reaper of Souls", byłem jednym z tych, którzy jęknęli boleśnie na wzmiankę o pojawieniu się Krzyżowca jako nowej klasy postaci. Nie, żebym miał coś przeciwko czarnoskórym obrońcom Światłości, ale co by nie mówić, żaden Paladyn nie będzie Nekromantą i to właśnie brak "Generała" sprawił, że moje serce pękło na dwie czarne połówki.

diablo 3, reaper of souls, crusader, krzyżowiec

Jeśli jednak nie dotyczył Was podobny problem, powinniście powitać z radością oficjalną prezentację możliwości nowego-starego Krzyżowca. Prawie czterominutowy trailer pokazuje, że chcąc podnieść jakość nowego produktu, Blizzard sięga sprawdzone rozwiązania z "Diablo II". I to, można by rzec, wszystkimi rękami oraz pełnymi garściami.

Pierwszy dodatek do "Diablo III" zatytułowany Reaper of Souls trafi do sprzedaży już 25 marca. Specjalnie na jego premierę Blizzard przygotował patch 2.0.1, który doda nowe funkcje społecznościowe. Ciekawi?

diablo iii

Mowa tu o klanach i społecznościach, których celem jest zrzeszanie graczy według znajomości, wspólnych zainteresowań, klas postaci czy zwykłej chęci do drużynowego przechodzenia gry.

Już wieczorem rozpocznie się wielkie święto studia, które sprowadziło na świat tak kultowe marki jak "Diablo" oraz "World of Warcraft" – BlizzCon. W związku z tym wydarzeniem możemy śmiało oczekiwać mnóstwa nowości oraz materiałów z wcześniej zapowiedzianych gier, a jeżeli nam się poszczęści i w plotkach było choć ziarenko prawdy, także tych, które zostaną dzisiaj oficjalnie ujawnione.

diablo 3, reaper of souls

Najświeższy trailer dodatku "Reaper of Souls" jest doskonałym prologiem i zwiastunem nowinek, jakie nas czekają.

Wczytywanie...