Co nowego u... Diablo III? Klany i społeczności

1 minuta czytania

Pierwszy dodatek do "Diablo III" zatytułowany Reaper of Souls trafi do sprzedaży już 25 marca. Specjalnie na jego premierę Blizzard przygotował patch 2.0.1, który doda nowe funkcje społecznościowe. Ciekawi?

diablo iii

Mowa tu o klanach i społecznościach, których celem jest zrzeszanie graczy według znajomości, wspólnych zainteresowań, klas postaci czy zwykłej chęci do drużynowego przechodzenia gry.

Klany to maksymalnie liczące 120 osób grupy. Gromadzą się w nich osoby o podobnych zainteresowaniach, porach grania oraz innych czynnikach ułatwiających wspólną zabawę. Dostać się do nich można wyłącznie poprzez zaproszenie. Można o nie poprosić klan, lecz trzeba mieć na uwadze to, że gracz może należeć w danym momencie tylko do jednej tego rodzaju grupy.

diablo iii

W przeciwieństwie do społeczności, które nie są w ten sposób ograniczane. Można należeć do nieokreślonej liczby społeczności, które na dodatek nie mają maksymalnej ilości członków. Chyba że na życzenie założyciela zostaną ograniczone do wybranych osób. Zrzeszają ludzi o takich samych klasach, miejscu zamieszkania czy udzielających się na podobnych serwisach internetowych.

Obecnie obie funkcje są w fazie testów – można je wypróbować na serwerach testowych oraz w zamkniętej becie.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...