droga_stali_i_nadziei
Diablo III: Przebudzenie Nekromantów

"Rise of the Necromancer" to już drugi dodatek do trzeciej odsłony serii "Diablo". Chociaż wiedzieliśmy od początku, że nie będzie tym, czym "Lord of Destruction" czy "Reaper of Souls", to jednak wciąż liczyłem na to, że Blizzard pozytywnie mnie zaskoczy, uciszając tym samym wszelkie utyskiwania malkontentów, zarzucających zwykły skok na kasę oraz próbę wyciśnięcia ze średniej gry wszystkich soków. Niestety, za jakieś 60 złotych dostajemy praktycznie tylko znaną ze wcześniejszych odsłon klasę postaci, a także parę wizualnych dodatków, bez których spokojnie można się obejść. Czy mimo to warto zdecydować się na dance macabre postacią sprzed lat?

Diablo III: Rise of the necromancer
Diablo III: Przebudzenie Nekromantów

Blizzard długo zwlekał z datą premiery drugiego rozszerzenia do "Diablo III", ale w końcu opadła zasłona tajemnicy. Nekromanci powrócą do Sanktuarium jeszcze w te wakacje, zaś tytułowy powrót będzie nas, niestety, kosztował – i to całkiem sporo.

diablo 3 rise of the necromancer

Dla nikogo nie jest niespodzianką, że "Rise of the Necromancer" wcale nie było planowane jako pełnoprawny dodatek, który wprowadzi dalszą fabułę oraz zupełnie nowy akt. Pogodzeni z tym faktem, spodziewamy się nowej klasy postaci, chociaż trudno nazwać nekromantę "nowością", gdyż profesja ta pojawiała się we wcześniejszych odsłonach serii.

Diablo III: Przebudzenie Nekromantów

Choć wciąż nie znamy daty premiery ani konkretnej ceny, to Blizzard nie ustaje w promocji kontrowersyjnego DLC do "Diablo 3". "Rise of the Necromancer", jak sama nazwa wskazuje, wniesie do produkcji przesiąkniętą nostalgią klasę Nekromanty, a dzięki serwisowi IGN możemy już teraz poznać fabularny przedsmak jego przygód. Zarówno z męskiej, jaki żeńskiej perspektywy.

diablo 3,rise of the necromancer

Nie ma co mitrężyć. Wszystkich zainteresowanych odsyłam do rozszerzenia wieści.

Diablo III: Przebudzenie Nekromantów

Nadal nie jestem przekonany do tego nostalgicznego pomysłu studia Blizzard związanego z wrzuceniem "gołej" klasy Nekromanty do "Diablo III". Za którą będzie trzeba dodatkowo zapłacić. Raz, że to ewidentne żerowanie na starych, dobrych czasach, co zawsze powodowało u mnie nieprzyjemny skręt flaków, bo trudno przejść obojętnie obok takiego chwytu. Dwa, iż jak pomysł wypali (a pewnie wypali – patrz punkt pierwszy) no to, bracia i siostry, w kolejnych produkcjach możemy spodziewać się podobnych atrakcji. Płacić za dodatkowe klasy albo traktować je jako zawartość ekskluzywną... brrrr... zaiste mroźna przyszłość.

diablo 3,nekromanta

Jednak może trochę przesadzam, to jednorazowa akcja i nikt nas nie testuje? Oby. Twórcy zapewniają, że włożyli wiele serca oraz pracy w klasę Nekromanty, a przekonamy się o tym już w drugiej połowie 2017 roku. Póki co, studio postanowiło uchylić niewielką część rąbka tajemnicy związanego z tą postacią. Szczegóły znajdziecie pod tym adresem, natomiast na krótki fragment rozgrywki możecie rzucić okiem w rozszerzeniu wieści.

Diablo III: Przebudzenie Nekromantów

Złośliwi napisaliby w tym momencie, że to próżny trud, bo nawet potężne moce nekromanty nie będą w stanie wskrzesić "Diablo III" i... trudno odmówić im racji. Umówmy się, ciężko być pod wrażeniem z wielu powodów.

diablo 3, nekromanta

Pal licho, że to bezczelne żerowanie na nostalgii graczy, którzy z rozrzewnieniem wspominają godziny spędzone z tą klasą w drugiej części cyklu. Co w takim wypadku z biednym Szamanem, posiadającym również moce wskrzeszania zmarłych i kilka zestawów nieprzyjemnych klątw? Czy to przypadkiem nie jego twórcy ochrzcili mianem "egzotycznej wersji nekromanty"? Wrażenie wtórności i rozpaczliwego braku pomysłu są tutaj nierozłączne.

ALE! Nie to jest najgorsze i najsmutniejsze.

Diablo III: Przebudzenie Nekromantów

Diablo III – nekromanci wkroczą do gry?

Dodał: , · Komentarzy: 4

W przypadki nie ma sensu wierzyć, tym bardziej, gdy sprawa kręci się wokół Blizzarda i cyklicznego święta fanów ich twórczości – BlizzConu. Wydaje się mocno podejrzanym, że akurat na kilka dni przed rozpoczęciem wspomnianej imprezy do sieci wyciekła grafika koncepcyjna, autorstwa Johna Muellera (dyrektora artystycznego studia), która przedstawia dwójkę nekromantów w otoczeniu żywych trupów. O mistrzostwie subtelności nie może być mowy.

diablo, nekromanta
  • 1 strona
Wczytywanie...