Dead Island Riptide

Techland nie ma łatwo. Amerykanie przyczepili się do loga "Dead Island", a konkretnie do powieszonego na drzewie zombie. Oczywiście, rzecz była tak straszna, że nie obeszło się bez małej modyfikacji – teraz żywy trup zamiast wisieć stoi na ziemi.

dead island riptide

Tym razem problem mieli Australijczycy, którzy dopiero od niedawna mogą legalnie grać w gry dla dorosłych (a my narzekamy na życie w Polsce...). Nadal mają jednak kłopot z brutalnością. Advertising Standards Board, firma zajmująca się reklamami w tamtejszym rejonie, zażądała od wydawcy Dead Island Riptide, AIE Australia, usunięcia zwiastuna, na którym młoda para popełnia samobójstwo, wysadzając statek i zabijając w ten sposób przebywających na nim zombie. O ile jednak trailer większość graczy wzruszył, to na pewno nie przedstawicieli Advertising Standards Board.

Dead Island Riptide

Nasz wyjadacz wszystkich nowości, Hassan', w trakcie jednego ze swoich polowań zdobył kolejny świeży tytuł. Zombie, Polska, Techland, Sam B, siekanka – mówi wam to coś? Nie? To może dodajmy do tego wzruszający zwiastun gry, która okazała się czymś kompletnie innym. Ale tak już bywa, że trailery są zwodnicze. W każdym razie, mowa tu o Dead Island Riptide, kontynuacji hitu z 2011 roku. Miało być lepiej, więcej, fajniej, a jak jest? Na te pytanie odpowie wam Hassan' w swojej superaśnie wyglądającej recenzji!

dead island riptide

Lubię zombie. Lubisz zombie?

Zombie to najlepszy sposób na wybrnięcie z kłopotliwych sytuacji. Szczególnie kiedy masz drużynę w sesji RPG, która zamiast zarżnąć strażnika złego czarownika, pyta się Mistrza Gry, kim jest ten strażnik i jaka jest jego historia, dlaczego trafił w takie miejsce i tak dalej. I może na początku MG sobie powie: "ojej, jaką ja mam mądrą drużynę", ale już za dziesiątym-dwudziestym razem raczej nie będzie z tego tytułu szczęśliwy.

Furtka? To proste. Powiedz graczom – strażnik jest zombie. No i proszę, po kłopocie. Zombie nie odpowiada na pytania, zombie się nie da przegadać. Jest albo bezmózgiem i ma ochotę na twój mózg, albo wykonuje mroczną wolę swojego mrocznego pana. Wystarczy dodać do tego, że taki delikwent jest nie do odczarowania i sukces murowany – drużynowy kapłan może się pomodlić za jego duszę, a drużyna, zamiast pytać, musi ciachać. Mieczem.

Czytaj dalej...

Dead Island Riptide

Informacja prasowa

Wydawnictwa Techland oraz Zysk i S-ka serdecznie zapraszają na IV Warszawskie Targi Książki, które w tym roku odbędą się na Stadionie Narodowym w Warszawie w dniach 17.05.2013 – 19.05.2013. W planie przewidzianych jest wiele atrakcji m.in. Strefa Zombie.

Podczas Warszawskich Targów Książki, które odbędą się w najbliższy weekend na uczestników czeka wiele atrakcji. Wydawnictwa Techland oraz Zysk i S-ka na swoim stoisku (numer 119/C4) na Stadionie Narodowym w Warszawie zaplanowały wiele atrakcji dla osób odwiedzających imprezę. Oprócz bogatego planu spotkań z autorami książek dostępnych w ofercie Wydawnictwa Zysk i S-ka, firmy przygotowały niespodziankę w postaci „Strefy Zombie”.

Strefa Zombie oferuje:

  • Możliwość zagrania w kontynuację najlepiej sprzedającej się polskiej gry na świecie, czyli Dead Island Riptide. Gra będzie prezentowana na znakomitym sprzęcie firm MSI Polska oraz Razer;
  • Konkursy, w których niespodziankami będą książki oraz inne prezenty związane z tematyką zombie oraz z grą Dead Island Riptide;
  • Sposobność przemienienia się w prawdziwego zombie dzięki magicznym umiejętnościom profesjonalnych wizażystek.
zombie, dead island riptide, zysk i sk-a, techland, warszawskie targi książki
Dead Island Riptide

Drodzy czytelnicy, mimo majówkowych przyotowań, my wciąż czuwamy! Powiem nawet więcej – my dalej pracujemy! A w związku z tym, mamy dla was specjalny, świeżutki jeszcze materiał. A mianowicie Hassanowe wrażenia z gry Dead Island Riptide! Czy ta produkcja okaże się hitem na miarę Borderlands czy wręcz przeciwnie, "shitem" (dla mnie DA2 był "ok", ale ja lubię Dredda, więc mój gust jest lekko spaczony) na wzór Dragon Age'a 2? To się okaże w czasie lektury tekstu. Hassan' niczym boska ręka Baltazarowi, nabazgrze "mane, tekel, fares" sequelowi Dead Island . A zatem – nie pozostaje mi nic innego, niż zaprosić was do lektury pierwszych wrażeń z gry Dead Island Riptide!

dead island riptide

Czytaj dalej...

Dead Island Riptide

Zombie opanowały Polskę!

Dodał: , · Komentarzy: 2

Oczywiście, jest to tylko świetna reklama Dead Island Riptide. Aktorzy przebrani za zombie chodzili po mieście zaburzając nieco zwykłą codzienność Polaków. Przyznam, że taki sposób promowania gry bardzo mi się podoba. No bo kto nie chciałby spotkać na mieście zombie? Może w przyszłości inni wydawcy również zasugerują się pomysłem Techlandu i w dniu premiery "Wiedźmina 3" po Warszawie będzie podróżował Geralt z Rivii?

Dead Island Riptide

Ostatnio coraz więcej pojawia się problemów z tłocznią. Gracze kupili "Call of Duty: Black Ops II", a w środku znaleźli "Mass Effecta 2". Jeszcze inny przykład – fani Śródziemia zamiast pełnej wersji "Lego: The Lord of the Rings", dostali jej demo.

dead island riptide

Podobna sytuacja spotkała Dead Island Riptide. Sprawa dotyczy jednak w głównej mierze państw skandynawskich i Wielkiej Brytanii. Tamtejsi gracze z uśmiechem na ustach rozpakowywali swoje egzemplarze gry Techlandu, otworzyli pudełko, a w nim... znaleźli kod do "Dark Souls". Problemem od razu zainteresowała się obsługa Steama i do niej należy zwracać wszelkie niedogodności. W krótkim czasie powinna je rozwiązać i znowu będzie można czerpać radość z zabijania zombie. Warto wspomnieć, że podobny kłopot mieli gracze przy pierwszej części "Dead Island". Dostali wcześniejszą wersję produkcji, więc napotykali masę błędów. Na szczęście i wtedy odpowiednie osoby interweniowały.

Dead Island Riptide

Niektórych słabe przyjęcie Dead Island Riptide przez recenzentów ostudziło zapał na wycieczkę po wyspie Palanai. No ale wytrwalsi, niezachwiani w swoim przekonaniu i przede wszystkim zadowoleni z pierwszej odsłony serii Techlandu, dalej zamierzają nabyć polską produkcję. Dziś debiutuje ona na półkach sklepowych w USA (w Polsce gra ukaże się dopiero w piątek) i z tej okazji twórcy zaprezentowali premierowy zwiastun:

Dead Island Riptide

Dead Island Riptide – Gra Techalndu w boju

Dodał: , · Komentarzy: 3

Dead Island Riptide trafi na sklepowe półki w USA już jutro, w Polsce będziemy musieli poczekać na niego jeszcze do piątku. Ale gra Techalndu już walczy z wybrednymi gustami recenzentów. Jak sobie radzi?

dead island riptide

Niestety, jak na oczekiwania graczy, słabo. Główne zarzuty, jakie są kierowane pod adresem polskiego studia, to brak nowości i urozmaicenia, a także większych zmian. Eurogamer twierdzi, że gra jest lepiej doszlifowana od swojego poprzednika, jednak w dalszym ciągu nudzi z powodu tworzonych według jednego schematu zadań, zupełnie nieważnej, pomijalnej fabuły oraz nietrafnego interfejsu. Dobrą zabawę otrzymujemy wtedy, kiedy wyłączymy mózg - dodaje.

Dead Island Riptide

Techland nareszcie udostępnił pierwszy gameplay z Dead Island: Riptide. Pierwsza część gry sprzedała się zaskakująco dobrze, przyszedł więc pociągnąć jej historię dalej w postaci spin-offa, który ma oferować jeszcze więcej i jeszcze lepiej. Czy okaże się tak w rzeczywistości? Zobaczymy, ja jestem pełen nadziei, że to będzie kolejna bardzo dobra polska produkcja. Dotychczas jednak mogliśmy jedynie o niej czytać, dziś możemy ją podziwiać na pełnym akcji wideo, trwającym około dziewięciu minut!

Dead Island Riptide

Zwiastun "Dead Island" trudno zapomnieć – wzruszył pewnie niejedną osobę. Niestety gra okazała się być całkiem inną produkcją, choć w dalszym ciągu dobrą. Ale nawet jeśli ktoś nie czeka na jej kontynuację – "Dead Island Riptide", to jego zwiastun warto obejrzeć, bo on także gra na emocjach, choć moim zdaniem gorzej od trailera poprzedniczki.

"Dead island Riptide" jest określany przez twórców bardziej jako spin-off niż pełnoprawny sequel. Akcja gry została przeniesiona na inną wyspę, ale rozgrywka się nie zmieniła, choć można liczyć na pewne nowości, jak nowy system pogodowy – na przykład podczas opadów deszczu, woda może zalać teren, podtapiając przy tym zombie. Możliwe będzie też importowanie postaci z "Dead Island". Czy nowa produkcja Techlandu także okaże się strzałem w dziesiątkę? Przekonamy się o tym w przyszłym roku. A tymczasem – jak wam się podoba zwiastun?

  • 1 strona
Wczytywanie...