Gildie

2 minuty czytania

W grze "Cyrodiil" można przyłączyć się do kilku organizacji znanych z "Obliviona". Oto krótka charakterystyka najważniejszych z nich.

Opisując grę, nie sposób nie wspomnieć o Gildii Magów, która jest bodaj najważniejszą z organizacji fabularnych w grze. Skupia ona bowiem, jak sugeruje sama nazwa, magów pragnących doskonalić swoje umiejętności. O historii Gildii i jej celach można dowiedzieć się czytając artykuły związane stricte ze światem Cyrodiil.

Gildii przewodzi Arcymagini, mająca siedzibę w wieży Tajemnego Uniwersytetu, znajdującego się na terenie Miasta Cesarskiego. Poszczególne szkoły magii łączą się z miastami, w jakich Gildia ma swoje siedziby. I tak specjalnością Gildii w Bravil jest magia iluzji, w Leyawiin uprawia się głównie mistycyzm, w Cheydinhal magię przemiany, w Chorrol przywołania, w Anvil przywrócenia i wreszcie w Skingradzie magię zniszczenia. Każda z filii ma swojego opiekuna, Profesora danej dziedziny.

Gildia Magów jest organizacją elitarną, dlatego członkostwo w niej jest sporym zaszczytem. Aby dostać się w szeregi magów, trzeba spełnić szereg wymagań i uzyskać rekomendację mistrza danej szkoły. Czy warto? Oczywiście.

Kolejną znaną organizacją jest Gildia Wojowników, skupiająca najlepszych wojowników w grze. Jej historia jest długa i ciekawa, lecz podobnie jak w przypadku Gildii Magów, można ją odszukać w innych miejscach. Główną siedzibą Gildii Wojowników jest Anvil, choć w Cesarstwie można znaleźć i inne jej placówki.

Na czele Gildii stoi Wielki Mistrz Gildii Wojowników – Azendorf de Mael. Aby dostać się w jej szeregi, należy wypełnić zadanie zlecone przez członka Gildii odpowiedzialnego za przyjmowanie nowych członków. Członkowie organizacji mają okazję poznać lepiej swych towarzyszy, zawiązać nowe znajomości oraz (co najważniejsze) przeżyć przygody dostępne tylko i wyłącznie dla nich.

Podobno w grze istnieje również Gildia Złodziei, na której czele stoi legendarny Szary Lis. Nikt nie jest w stanie tego potwierdzić, mimo że większość mieszkańców może się domyślać, że świat przestępczy również nie próżnuje i wypracował własne struktury. Czy istnieje, czy nie? Może wreszcie gracze to odkryją i poinformują o tym władze? A może dołączą do tej Gildii? Kto wie...?

Jeszcze mniej wiadomo o Mrocznym Bractwie. Niektórzy mówią, że nadal egzystuje w uśpieniu, czekając na dogodniejsze czasy, a inni, że już dawno stracono ostatnich członków tej organizacji zajmującej się zabijaniem obywateli Cesarstwa. Jak jest naprawdę?

Przynależność do którejś z Gildii łączy się nie tylko z bonusami fabularnymi, ale również mechanicznymi, co sprawia, iż współpraca z tymi organizacjami ułatwia zostanie najlepszym magiem, złodziejem czy też wojownikiem.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...