dziki_lad
Cyberpunk 2077

Pięć lat temu w kinach na całym świecie zadebiutował “Mad Max: Na drodze gniewu”, a reszta już jest tylko historią. 6 Oscarów, 41 innych branżowych nagród, poklask widowni i krytyki. CD Projekt RED nadal wydaje się być pod olbrzymim wrażeniem tego filmu. Studio pogratulowało twórcom okrągłej rocznicy, przy okazji prezentując krążownik szos, którym będziemy mogli przemierzać mroczne ulice Night City. Samochód, jakiego nie powstydziłby się sam Max Rockatansky.

cyberpunk 2077

Reaver to auto zbudowane przez gang Wraith na bazie Quadry Typu 66. Niemal 1000 koni mechanicznych ukrytych pod maską tej bestii poniesie nas gdziekolwiek zechcemy. Szybko i stylowo. Inspiracje szalonymi furami z “Mad Maxa” widoczne są gołym okiem.

Cyberpunk 2077
cyberpunk 2077,poradnik

CD Projekt RED przygotował prawdziwą gratkę dla kolekcjonerów, którzy z rozrzewnieniem wspominają czasy pękatych wersji pudełkowych, zawierających wielostronicową instrukcję i ogromny poradnik do gry. “Cyberpunk 2077” doczeka się tego ostatniego, na dobrej jakości papierze, a także w twardej oprawie.

Książka oprócz typowych porad, analiz i kompleksowego opisu przejścia gry (które ma być “spoileroodporne”), otrzyma szereg innych smaczków. Od charakterystyki wszystkich przedmiotów i broni (wraz ze statystykami i wymaganiami do ich odblokowania), poprzez wysokiej rozdzielczości mapy (zawierające m.in. rozlokowanie rzeczy kolekcjonerskich), a skończywszy na przepięknych grafikach koncepcyjnych przygotowanych przez twórców. To najzwyczajniej w świecie pięknie wykonana encyklopedia, która zawiera 368 stron intuicyjne poukładanych i objaśnionych informacji na temat produkcji.

Brzmi pięknie? Za dobre trzeba jednak zapłacić – w tym wypadku około 100 złotych. Czy warto przeznaczyć swoje ciężko zarobione pieniądze na takie cudo, oceńcie sami. Księga trafi do rąk wszystkich zainteresowanych 17 września.

Cyberpunk 2077

ESRB i inne organizacje, zajmujące się wyznaczaniem ograniczeń wiekowych do różnorakich produkcji, jak zawsze pozostają prawdziwą kopalnią dziwnych przedpremierowych faktów o grach.

cyberpunk 2077

Jakiś czas temu Brazylijczycy informowali nas, że nowa produkcja CD Projekt RED będzie wyjątkowo niegrzeczna, a dziś Amerykanie im wtórują i dobitnie potwierdzają, że tytuł będzie przeznaczony wyłącznie dla dorosłego widza.

“Cyberpunk 2077” otrzymał kategorię “M”, co oznacza że tytuł jest przeznaczony dla osób powyżej 17 roku życia.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 będzie wyjątkowo niegrzeczny

Dodał: , · Komentarzy: 3

Chyba nikogo to nie zaskakuje, bo raczej mało kto spodziewał się po nowej grze CD Projekt RED mariażu z polityczną poprawnością i ułożonej produkcji, którą śmiało można polecić młodszemu rodzeństwu. Mimo wszystko “Cyberpunk 2077” postanowił pójść o krok dalej w kwestii brutalności i niegrzecznych klimatów w stosunku do tego, co widzieliśmy w “Wiedźminie 3”.

cyberpunk 2077

Informacja pochodzi od brazylijskiej agencji ratingowej, która sklasyfikowała grę jako przeznaczoną tylko dla gracza, który ukończył 18 lat.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 – opis nowej frakcji

Dodał: , · Komentarzy: 1

CD Projekt RED ujawnił kolejny opis frakcji, jaką spotkamy na swojej drodze podczas naszych wędrówek po mrocznym Night City. Tym razem padło na potężnego molocha i jednego z graczy, którzy są w stanie rozdawać karty, a jego potężne wpływy są niepodważalne – mowa tu o korporacja Arasaka.

cyberpunk 2077,arasaka

"To rodzinna firma z Japonii, która swoją potęgę zbudowała na korporacyjnych systemach bezpieczeństwa, bankowości i usługach prawnych. Obecnie to jedna z najbardziej wpływowych megakorporacji na świecie — produkowane przez nią uzbrojenie oraz pojazdy są wysoko cenione przez policję i siły bezpieczeństwa. "

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 – opis nowej frakcji

Dodał: , · Komentarzy: 0

CD Projekt RED zaprezentował kolejną frakcję, na jaką natkniemy się podczas naszych intryg w cyberpunkowym Night City. Tym razem padło na weteranów wojennych, których rozczarowała wątpliwa jakość pilnowania porządku przez lokalne władze, więc postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. A może raczej gnaty...

cyberpunk 2077,6th street

"Zakładając gang 6th Street, weterani IV Wojny Korporacyjnej kierowali się dobrymi chęciami — zmęczeni nieporadnością NCPD, postanowili na własną rękę zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Vista del Rey. Szybko jednak przeważyły interesy gangu. Prawo stało się narzędziem do osiągnięcia własnych celów, a jego interpretacja — mocno dyskusyjna. "

Cyberpunk 2077

Zakończono główne prace nad Cyberpunk 2077

Dodał: , · Komentarzy: 0

Twórcy w najbliższych tygodniach skupią się na ostatecznych poprawkach oraz końcowych szlifach produkcji. CD Projekt RED kolejny raz zapewnia, że wrześniowa premiera, pomimo wciąż trwającej pandemii koronawirusa, jest kompletnie niezagrożona.

cyberpunk 2077

Jak zdradza studio, jedynym oddziałem, który ma większy problem z obecną sytuacją jest ten odpowiedzialny za lokalizacje, ponieważ część głosów nie została jeszcze nagrania i kompletnie nie ma jak tego zrobić – wszystkie wytwórnie są zamknięte na cztery spusty. Mówimy jednak tutaj o ostatnich sesjach nagraniowych oraz drobnych detalach, które nie powinny wpłynąć na odbiór całości. W skrajnym wypadku wspomniane głosy zostaną wrzucone w specjalnej łatce po premierze gry.

Cyberpunk 2077

CD Projekt RED powoli odpala karuzelę marketingową przed wrześniową premierą “Cyberpunk 2077”. Jak doskonale wiemy twórca uniwersum, Mike Pondsmith, dał naszym rodakom dużo swobody w kwestii rozwoju świata, który poznaliśmy za pośrednictwem papierowego pierwowzoru, przy okazji zapewniając, że wszystkie wprowadzone świeżynki są przemyślane i podchodzą do sprawy z dużym respektem. Czy tak jest w istocie? Przekonamy się pewnie niedługo. W ramach przystawki developerzy zaprezentowali nową frakcję, która dołączy do wrzącego tygla gangów nieprzyjaznego Night City.

the mox,cyberpunk 2077

Tym ugrupowaniem jest “The Mox”, które skupia się na ochronie osób działających w seksbiznesie oraz świadczących usługi seksualne.

Cyberpunk 2077

Szkoda, że wspomniane zwycięstwo można traktować raczej jako pyrrusowe i w siedzibie twórców serii “Wiedźmin” z całą pewnością nie strzelają teraz korki od szampana. Zdecydowanie największym graczem jest w tym momencie mały chiński wirus, który demoluje światową gospodarkę i leje równo po mordzie każdego większego gracza na giełdzie. CD Projekt RED co prawda też dostał potężnego strzała w pysk (straty na wartości w okolicach 5 miliardów złotych), ale inni otrzymywali zdecydowanie sroższy łomot.

cd projekt red

Warszawskie studio pokonało dziś PKO BP, który w ostatnich dniach stracił prawie ⅓ swojej dotychczasowej wartości. Z kolei CD Projekt RED otrząsnęło się z kryzysu i fatalnego spadku z 12 marca, a z każdym kolejnym dniem podnosi się z kolan. Akcje studia mają spore obroty i są jednym z tych aktywów, którymi najchętniej handlują inwestorzy na GPW. Duża w tym zasługa “Cyberpunk 2077” i zapewnień developerów, że mimo pracy zdalnej, wrześniowa premiera najnowszej gry studia jest niezagrożona.

Heh… Cóż, przynajmniej taki pozytyw w tym bagnie. Gorzej, że recesja dopiero nadchodzi, powoli majacząc za horyzontem.

Cyberpunk 2077

Czarne chmury nad dotychczasowym dystrybutorem najnowszej gry polskiego CD Projekt Red zakończyły się ostatecznie rozstaniem. Nadchodzące przygody V oraz nagradzany "Dziki Gon" na wszystkich platformach przejmie nad Wisłą firma Cenega.

cyberpunk 2077

CDP utraciło prawo do dystrybucji "Cyberpunk 2077" oraz "Wiedźmina 3" w Polsce. Ta decyzja oznacza, że dystrybucją obu tych tytułów zajmie się Cenega. Podpisana właśnie decyzja obejmuje wszystkie platformy, ale ze względu na ich specyfikę możemy spodziewać się kluczy aktywacyjnych bądź fizycznej formy płyt. Wybór polskiego studia nie jest wcale efektem przypadku, bowiem Cenega i CDP współpracują na rynku węgierskim oraz u naszych południowych sąsiadów.

Wczytywanie...