posiadlosc
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 pod lupą UOKiK

Dodał: , · Komentarzy: 5
cyberpunk 2077

Fatalna premiera “Cyberpunk 2077” zaczyna odbijać się coraz większą czkawką CD Projekt RED i z dnia na dzień przysparza spółce kolejnych problemów. Do ataku na studio powoli szykują się aż cztery amerykańskie kancelarie prawne, które zapowiedziały pozwy zbiorowe i żądania rekompensaty dla, rzekomo wprowadzonych w błąd, inwestorów. To jednak nie koniec problemów, bo sprawie zaczęły bacznie przyglądać się także krajowe instytucje, m.in. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Organ potwierdza, że podchodzi do całego zamieszania z ogromną powagą i nie wyklucza podjęcia dalszych stosownych kroków w przyszłości. UOKiK bacznie przygląda się temu, jak studiu idzie systematyczne poprawianie produkcji, a także czy CD Projekt RED faktycznie pomaga wszystkim rozczarowanym graczom w odzyskaniu swoich pieniędzy. Od informacji pozyskanych od zespołu, jak również na podstawie wniosków wysnutych z własnych obserwacji, instytucja podejmie decyzje odnośnie dalszych działań.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 – kolejne pozwy zbiorowe

Dodał: , · Komentarzy: 7
cyberpunk 2077

Miały być szampan, kwiaty i kolejny niewyobrażalny sukces polskiego gamedevu. Skończyło się na wylaniu wiadra pomyj przez rozczarowanych graczy i pozwach zbiorowych składanych przez inwestorów, którzy poczuli się oszukani. “Cyberpunk 2077” spowodował, że CD Projekt RED jest na zakręcie i musi się mierzyć się z zupełnie nowym gatunkiem wyzwań. Takim, o którym nie śnił nawet w najgorszych koszmarach.

Cyberpunk 2077
cyberpunk 2077,trauma team

Niezły wynik prawda? 13 milionów sprzedanych kopii gry, pomimo wszystkich kontrowersji wokół niej. Najpierw okazało się, że wersje "Cyberpunka" na konsole są niegrywalne, a wersja na PC zawiera dużą ilość błędów. Potem Sony, sfrustrowane całą sytuacją, wycofało grę ze sprzedaży na PlayStation Store (pierwszy taki przypadek!), a Microsoft dodał ostrzeżenie w swoim sklepie online. Notowania CDProjektu Red na giełdzie poleciały w dół o 41%. Na dokładkę inwestorzy zapowiadają możliwość pozwania spółki za zatajanie przed nimi informacji o prawdziwym stanie prac nad grą, jak i samej gry. Największa premiera dekady zamieniła się w gigantyczną kaszankę, o której opowiadają czołowe światowe gazety. Czas pokaże, czy CDProjektowi uda się to odkręcić. Póki co przepraszają.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 – Pierwsze wrażenia

Dodał: , · Komentarzy: 1

Wstawaj, samuraju. Mamy grę do poprawienia

cyberpunk 2077

O tym, że w chwili premiery "Cyberpunk 2077" nie będzie najlepiej dopracowaną grą, wiedzieliśmy już od pewnego czasu. Zewsząd dochodziły głosy, że studio CD Projekt RED wysmażyło kolejny wielki hit dla graczy głodnych fabularnych wrażeń, ale z licznymi błędami. Tylko tak szczerze – po prawie 8 godzinach nie jestem przekonany, czy to taka wspaniała produkcja, jaką nam zapowiadano. Pomijam w tej chwili techniczne niedoróbki.

Cyberpunk 2077

Fani nerwowo odliczają kolejne godziny do premiery nowej gry CD Projekt Red, ale w sieci pojawiły się pierwsze recenzje "Cyberpunk 2077". Dziś dostaliśmy też oficjalny zwiastun z okazji debiutu przygód V. Czy śladami "Dzikiego Gonu" znów dostaliśmy w swoje ręce dopieszczony produkt?

cyberpunk 2077

Jeśli patrzyć na średnią ocen, prezentowaną za pośrednictwem Metacritic, oscylują w granicach 90%, przy czym od razu widać, że testujący ten tytuł wytykają mu dużą liczbę błędów technicznych. Nie powinien dziwić fakt, że już w dniu premiery dostaliśmy dużą paczkę poprawek, jednak nawet z nimi zabawę potrafią nam popsuć niedziałające mechanizmy czy też zanikające głosy. Sporym problemem jest też wątek główny, który długością nigdy nie dorówna przygodom Geralta z Rivii.

Cyberpunk 2077
cyberpunk 2077

Jeśli już planujecie, co zrobić po tym, gdy skończycie “Cyberpunk 2077”, to CD Projekt RED śpieszy z odpowiedzią. Twórcy planują zaimplementowanie do gry trybu “Nowa Gra +”, który zachęci do ponownego szperania po uliczkach Night City i pławienia się w jego intrygach.

Tryb, podobnie jak to miało miejsce z analogiczną opcją w “Wiedźmin 3: Dziki Gon”, ma pojawić się kilka tygodni po premierze gry i zapewnić masę nowych wyzwań, jak również atrakcji. Póki co wiadomo tylko tyle – więcej szczegółów mamy poznać po premierze gry i w okolicach daty wypuszczenia dodatku.

Cyberpunk 2077

Premiera "Cyberpunk 2077" coraz bliżej, chociaż po poprzednich opóźnieniach nadal z pewną taką nieśmiałością oczekujemy, że gra może do nas nie trafić w grudniu. Oczekiwanie wcale nie wpływa na wyniki sprzedaży, bowiem na platformie Steam nowe dzieło CD Projekt Red ma się całkiem dobrze.

cyberpunk 2077

Podsumowanie dochodów z zeszłego tygodnia jasno wskazuje przygody V jako tytuł, który zarobił najwięcej. Warto zauważyć, że wynik ten dotyczy wyłącznie zamówień przedpremierowych, bowiem gra wciąż nie trafiła do nabywców. CD Projekt Red ma więc powody do zadowolenia i wytłumaczenie dla dodatkowego powiększenia i tak już dużego budżetu produkcji.

Cyberpunk 2077
cyberpunk 2077

Studio tym razem postanowiło zaprezentować nam fragmenty rozgrywki pochodzące prosto z konsoli Microsoftu.

Prezentacja charakteryzuje się typowym dla Polaków sznytem – skaczemy więc trochę z kwiatka na kwiatek, a także mamy i mydło, i powidło. Pojeździmy samochodem po brudnych i zakorkowanych uliczkach Night City przy akompaniamencie znanych nam kawałków muzycznych. Odwiedzimy eleganckie kluby i zatęchłe bary. Pogadamy z typami spod ciemnej gwiazdy. To wszystko przy spontanicznym komentarzu głosu w naszej głowie, czyli Johnny’ego Silverhanda.

Generalnie to jest na co popatrzeć, więc warto poświęcić te 10 minut z życia.

Cyberpunk 2077

Premiera Cyberpunka 2077 znów przełożona!

Dodał: , · Komentarzy: 1

"Nie każde złoto jasno błyszczy" mawiał mistrz Tolkien. Mimo otrzymania upragnionego "złotego statusu" i wycieczki do tłoczni, premiera nadziei polskiej gospodarki została znowu przełożona. Ale nie martwcie się nie są to długie lata lub nawet miesiące lecz zaledwie trzy tygodnie. "Cyberpunk 2077" wpadnie w nasze dłonie już 10 grudnia. Jak podaje CD Projekt Red główną przyczyną przeniesienia premiery są problemy i wyzwania z portownia produkcji na wszelkiej maści platformy zarówno nowszej jak i starszej generacji. Patrząc po dacie premiery można poprosić o Cyberpunka pod choinkę lub kupić swojemu dziecku, a później cynicznie samemu ogrywać.

cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077

Soundtrack Cyberpunk 2077 został stworzony od zera

Dodał: , · Komentarzy: 1
cyberpunk 2077

Kawałki składające się na soundtrack w “Cyberpunk 2077” zostały stworzone przez CD Projekt RED od podstaw i będzie on zawierał wyłącznie autorskie utwory dedykowane grze. Jeżeli liczyliście na jakieś znane klasyki w cyberpunkowym radio, podczas przemierzania mrocznych ulic Night City, to obejdziecie się smakiem.

Wczytywanie...