Batman v Superman: Świt sprawiedliwości

Filmowy Batman nadal w powijakach

Dodał: , · Komentarzy: 5

Kolejny film o najsłynniejszym detektywie Gotham nadal na etapie produkcji i wygląda na to, że jeszcze trochę poczekamy na pierwsze potwierdzone informacje. Czy plotki dotyczące nazwiska odtwórcy głównej roli okazały się prawdziwe?

batman

Reżyser Matt Reeves chciał podobno założyć charakterystyczną pelerynę i maskę na Jacka Gyllenhaala, ale jeśli pamiętacie ekranizację "Prince of Persia", to doskonale zdajecie sobie sprawę, że ten wybór byłby jakkolwiek... kontrowersyjny. Podobno obaj panowie spotkali się w tej sprawie, jednak to wcale nie przesądza sprawy nazwiska odtwórcy głównej roli.

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości

[Zwiastun] Liga Sprawiedliwości, zbiórka!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Daleki jestem od gloryfikowania poczynań Disneya i piętnowania Warner Bros., ale w przypadku ekranizacji komiksowych światów to Marvel przoduje, natomiast DC Universe usilnie stara się powtórzyć sukces rywala. Z dość dyskusyjnym skutkiem, przy okazji gubiąc gdzieś swoją własną tożsamość.

liga sprawiedliwości

Może narażę się teraz części czytelników, ale oglądając zwiastun "Ligi Sprawiedliwości" mam mieszane uczucia, jakby ktoś starał się skopiować pierwszą część "Avengers", tylko wywalił więcej "siana" na sztuczki z komputera. No, a kopia zawsze pozostanie tylko kopią. Smutne to.

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości

Zgodnie z wieloletnią tradycją, w przeddzień oscarowej gali swoją imprezę mają "Złote Maliny", czyli anty-nagrody przeznaczone dla najgorszych filmów zeszłego roku. Obyło się bez większych niespodzianek i "Batman v Superman" zgarnął aż cztery statuetki. "Świtowi sprawiedliwości" dostało się przede wszystkim za najgorszy scenariusz oraz sequel. Nie omieszkano także "wyróżnić" Jessego Eisenberga, który sportretował zdecydowanie najgorsze wcielenie Lexa Luthora w historii uniwersum DC.

jesse eisenberg

Pełna lista nagrodzonych w rozszerzeniu wieści.

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości

Matt Reeves reżyserem nowego Batmana?

Dodał: , · Komentarzy: 0

Bynajmniej nie chodzi tu o klockową wersję przygód Mrocznego Rycerza, której pierwsza część zbiera tak entuzjastyczne opinie, że kontynuacja wydaje się raczej pewna. DC dalej chce zrealizować film "The Batman" z Benem Affleckiem oraz zrehabilitować się za "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" i "Legion samobójców".

Batman

Zanim dojdzie do zdjęć trzeba jednak obsadzić stanowisko reżysera. Początkowo miał być nim Ben Affleck, który jednocześnie odpowiada za scenariusz produkcji (pisany z Geoffem Johnsem) i gra główną rolę. Amerykański aktor postanowił skupić się już tylko na tej ostatniej, a za kamerą miałby go zastąpić Matt Reeves.

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości

Jak zwykle, w przeddzień ujawnienia kandydatów do najważniejszych nagród filmowych, jakimi niewątpliwie są Oscary, swoje nominacje zdradza komitet Złotych Malin, stojący na przeciwnym biegunie, czyli nagradzający najgorsze produkcje zeszłego roku. Z nominacji jasno wynika, że Anno Domini 2016 był fatalny w kwestii fantastyki, którą mieliśmy okazję podziwiać na dużym ekranie.

batman v superman

Aż 8 nominacji zdobył „Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości” i nie oszukujmy się, w dużej mierze na to zasłużył. Choć niemożebnie dziwi nominacja Bena Afflecka dla najgorszego aktora, ponieważ jego kreacja była zdecydowanie jednym z najjaśniejszych punktów tego filmu, co potwierdzała krytyka, jak i widzowie.

Dostało się również „Bogom Egiptu” (5 nominacji), kontynuacji „Dnia Niepodległości” (również 5) oraz „Alicji po drugiej stronie lustra” (powalczy o 3 statuetki). Natomiast jurorzy dość łagodnie potraktowali „Legion samobójców”, który może „tylko” zgarnąć nagrodę za najgorszy scenariusz i najgorszego aktora drugoplanowego (Jared Leto).

Całą listę nominowanych znajdziecie w rozszerzeniu wieści.

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości

O ile u Marvela wszystko gra, filmy zdobywają pieniądze i uznanie widzów, o tyle u DC mnożą się problemy. Teraz okazało się, że niepewna przyszłość stoi przed "The Batman", nad którym pieczę trzyma Ben Affleck.

Batman

Gwiazda Hollywoodu ma nie tylko zagrać pierwszoplanową rolę, ale także napisać scenariusz produkcji oraz ją wyreżyserować. Dziennikarze The Guardian postanowili więc zapytać ją o stan projektu. Odpowiedź rozczarowuje – "The Batman" jest co prawda w planach, lecz tylko tyle i nie posiada jeszcze scenariusza. Affleck nawet nie wie, czy uda mu się odpowiednio wejść w temat, a jeśli tak się nie stanie, nie wyklucza rezygnacji z filmu.

  • 1 strona
Wczytywanie...