Gamedec

Ponad dwie godziny w Gamedecverse

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jeżeli przegapiliście transmisję, podczas której Mateusz Greloch przechodził najnowszą wersję "Gamedeca" dla wspierających (Backer's Build) wraz z Q&A z Marcinem Przybyłkiem, twórcą książkowej serii, nic straconego. Zapis streamu dostępny jest na YouTube, nie musicie więc poświęcać ponad dwóch godzin życia na oglądanie go. Jeśli władacie płynnie angielskim, zapraszamy do wideo powyżej.

Mass Effect

Mass Effect: Legendary Edition w złocie

Dodał: , · Komentarzy: 1
mass effect: legendary edition

Do premiery "Mass Effect: Legendary Edition" został jeszcze miesiąc, tymczasem uzyskała ona już status złoty. Oznacza to, że wypalono matrycę, z której powstaną kopie pudełkowe gry. W teorii produkcja mogłaby więc już teraz trafić do sprzedaży, jednak twórcy nadal pracują nad kolejnymi usprawnieniami, które mają znaleźć się na serwerach w formie patcha w dniu wydania remastera.

Aby osłodzić czekanie, do sieci trafił zwiastun porównujący starą oraz nową wersję gry. Zachęceni?

Droga miecza. Popioły dzieciństwa
droga miecza. popioły dzieciństwa

"Droga miecza" to komiksowa adaptacja książki Thomasa Daya, ale znajomość francuskiego pierwowzoru – który nie został przetłumaczony ani na polski, ani na angielski – nie jest potrzebna. Seria składa się z trzech tomów i rozpoczyna ją album "Popioły dzieciństwa". I cóż, jeśli lubicie japońską kulturę i samurajów, to rzućcie okiem.

Nastoletni Mikedi jest synem pana Ito Nakamury. Powinno mu to zapewnić dostatek, wygodę i władzę, lecz sytuacja się zmienia, gdy przybywa Musashi Miyamoto – niepokonany rōnin, notabene istniał naprawdę, tylko że został wrzucony do świata fantasy. Mikedi zostaje uczniem samuraja, który ma go nauczyć drogi miecza i tym samym pozwolić na osiągnięcie jeszcze wyższych szczytów w społecznej hierarchii.

Hood: Outlaws & Legends
hood: outlaws & legends

"Hood: Outlaws & Legends" to rozgrywająca się w średniowiecznym uniwersum skradanka multiplayer, oparta na opowieści o Robin Hoodzie, w której to weseli bandyci okradają bogatych i rozdają łup biednym... lub zatrzymują dla siebie. Gra próbuje ponownie opowiedzieć tę historię w nowoczesnej wersji, więc będzie ona mroczna, charakterna i całkiem brutalna.

Do sieci trafił nowy trailer z rozgrywki, pokrótce wyjaśniający jej zasady. Wcielisz się w jednego z członków czteroosobowej drużyny, rywalizującej z inną ekipą o państwowe skarby, silnie strzeżone w różnych twierdzach. Pierwszy krok do sukcesu to infiltracja zamku w celu znalezienia klucza do skarbca. Aby go zdobyć, będziesz musiał pokonać rycerzy, kuszników czy strasznego Szeryfa. Facet jest w stanie zabić cię jednym ciosem, a do tego otacza się elitarną gwardią.

Armia umarłych

Armia umarłych z pełnoprawnym zwiastunem

Dodał: , · Komentarzy: 5
armia umarłych

Zack Snyder wraca na stare śmieci i kręci dla Netflixa film na sterydach, gęsto oblany klimatami apokalipsy zombie. Kilka tygodni temu mogliśmy się raczyć krótkim teaserem produkcji, natomiast teraz otrzymaliśmy pełnokrwisty zwiastun “Armii umarłych”. Dosłownie, bo posoki i wypełnionych adrenaliną hardcorowych wstawek tam z całą pewnością nie zabraknie.

Chyba warto dać szansę tej produkcji, bo mimo że tematyka zombie jest już trochę oblatana, to całość zapowiada się naprawdę ciekawie i ewidentnie widać, że obsada miała sporo zabawy kręcąc ten tytuł. Poza tym potyczka z zombie-tygrysem? Jak można tego nie kochać.

Filmy fantastyczne
gundam

Netflix ogłosił, że przejął prawo do dystrybucji filmowej adaptacji kultowego anime o wielkich mechach. Dowiedzieliśmy się również, że film wyreżyseruje Jordan Vogt-Roberts, którego ostatnim dziełem był film o wielkiej małpie "Kong: Skull Island" (czy tylko ja widzę tu trend?). Za scenariusz odpowiadać będzie niejaki Brian K. Vaughan. Obaj panowie będą również producentami filmu. Film jest koprodukcją między Legendary Productions oraz właścicielem marki Gundam, japońskim studiem Sunrise. Póki co nie znamy żadnych szczegółów na temat fabuły ani przybliżonego roku premiery.

Cyberpunk 2077

Informacja prasowa

Trauma Team rusza do akcji! Nowy komiks ze świata Cyberpunk 2077!

cyberpunk 2077: trauma team

Night City to potężne megamiasto i jeden z głównych bohaterów gry „Cyberpunk 2077”. W swojej ponad osiemdziesięcioletniej historii doświadczyło wielu wstrząsów: od Czwartej Wojny Korporacyjnej, przez Incydent Nuklearny, aż po Wojnę Unifikacyjną, ale zawsze otrząsało się, zachowując swoją różnorodność. Teraz fani mają okazję odkrywać je również za sprawą serii komiksów. Na 14 kwietnia wydawnictwo Egmont Polska zaplanowało premierę pierwszego tomu cyklu – „Cyberpunk 2077: Trauma Team”.

Dni, których nie znamy

Dni, których nie znamy – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
dni których nie znamy

Niepozorna okładka "Dni, których nie znamy" w niczym nie zwiastuje burzy, jaka nastąpi w życiu głównego bohatera, i zarazem emocji zafundowanych czytelnikom.

Lubin Maréchal, dwudziestoletni akrobata, upada podczas ćwiczeń. Od tego zdarzenia regularnie zalicza utraty świadomości. Okazuje się, że Lubin funkcjonuje świadomie jedynie co drugi dzień, a przez resztę czasu kontrolę nad jego ciałem sprawuje zupełnie inna osobowość, niepamiętająca ani o jego znajomych, ani o akrobatyce, ani o konieczności wstania i udania się do pracy w supermarkecie. Kiedy Lubin zdaje sobie sprawę z "drugiego ja", przygotowuje nagranie wideo dla swojego alter ego, który z czasem zaczyna postępować tak samo. Dziwaczna forma komunikacji zdaje egzamin do czasu, gdy druga osobowość poczyna sobie coraz śmielej.

Wiedźmin 3: Krew i wino

Nowa przygoda do Wiedźmina 3

Dodał: , · Komentarzy: 0
oriana

Kilka dni temu wydano nieoficjalną nową przygodę do "Wiedźmina 3: Krew i wino" pt. "A Night to Remember" ("Pamiętna Noc"). Uwaga na nisko latające spoilery w dalszej części tekstu! Modyfikacja rozgrywa się wokół Oriany, bruxy, którą Geralt miłosiernie oszczędza, jednak przyrzeka zabić, jeżeli kiedykolwiek ją jeszcze zobaczy. Mod podejmuje dalej ten wątek. Jego twórcy stworzyli nowe linie dialogowe, przerywniki filmowe oraz wykonali pełen dubbing.

Autor przygody zaleca osiągnięcie przynajmniej 50. poziomu postaci, aby komfortowo cieszyć się rozgrywką, oraz wyłączenie głębi ostrości, by zapobiec rozmazywaniu się nowych scen. Mod doczekał się polskiego tłumaczenia – oczywiście w postaci napisów. Zainteresowanych zapraszam tutaj.

Gamedec

Rzut oka na Gamedec

Dodał: , · Komentarzy: 0
gamedec

Twórcy nadchodzącego "Gamedeca" ogłosili, że 13 kwietnia (wtorek) o godzinie 17:00 naszego czasu na Steamie, YouTube i Twitchu odbędzie się transmisja na żywo, podczas której Mateusz Greloch będzie przechodził najnowszą wersję gry dla wspierających (Backer's Build). Podczas streamu odbędzie się Q&A z Marcinem Przybyłkiem, twórcą książkowej serii. Planowany czas trwania wydarzenia to dwie godziny.

Wczytywanie...