outpost2
Angelic
angelic

O powstawaniu "Angelic" wiadomo było już od jakiegoś czasu, jednak dopiero teraz kampania reklamowa ruszyła pełną parą. Do sieci trafił pierwszy oficjalny zwiastun, a na Steamie pojawiła się odpowiednia podstrona. "Angelic" to narracyjna turowa strategia RPG rozgrywająca się w mrocznym uniwersum science-fiction. Produkcja ma położyć duży nacisk na warstwę fabularną oraz budowanie relacji w drużynie. Wkroczysz w XXVIII wiek, 200 lat po wojnie domowej między korporacjami a neo-ludźmi, zwanymi również "aniołami". Obecnie rasa ta powróciła na Ziemię i ponownie zagraża korporacjom. Napięcie rośnie, gdy okazuje się, że w kosmicznych koloniach neo-ludzi rozprzestrzenia się zabójczy grzyb, mogący zainfekować wszystkie żywe organizmy.

Solasta: Crown of the Magister
solasta: crown of the magister,solasta

"Solasta: Crown of the Magister" to taktyczna, turowa gra cRPG oparta na zasadach 5. edycji Dungeons & Dragons, w której gracz tworzy czteroosobową drużynę, korzystając z kilku dostępnych ras i klas, a następnie losuje statystyki. Po zebraniu w ten sposób ekipy udaje się w podróż po królestwach Solasta, by odkryć ich tajemnice i historie obejmujące różne światy. Produkcja stawia na dynamikę i nowy rodzaj gry wertykalnej. Scenariusze i otoczenie można wykorzystać podczas planowania strategii, pozwalając w ten sposób na granie takim stylem, jaki najbardziej upodoba sobie gracz.

Gra od ponad pół roku znajduje się w fazie wczesnego dostępu, jednak twórcy w końcu ogłosili datę premiery: 27.05.2021. W związku z tą decyzją pojawił się też krótki FAQ, według którego osoby posiadające już wersję wczesnego dostępu nie będą musiały ponownie płacić za grę, a jedynie ściągnąć odpowiednią aktualizację. Rozgrywka planowana jest na ponad 40 godzin, włącznie z zadaniami pobocznymi, i w tym czasie osiągnąć będzie można maksymalnie 10. poziom doświadczenia.

Empire of Ember

Kilka zmian w Empire of Ember

Dodał: , · Komentarzy: 0
empire of ember

Twórcy "Empire of Ember", mieszanki gry strategicznej oraz cRPG-a, będącej aktualnie w fazie wczesnego dostępu, wdrożyli świeżą zawartość, w większości dostępną po rozpoczęciu nowej gry. Poza nowymi zadaniami oraz wrogami przearanżowaniu uległa ekonomia rozgrywki, dodano zaklęcie światła niezbędne w nocnych eskapadach czy poprawiono elementy graficzne budowli. Postarano się wyeliminować również kilka denerwujących błędów, jak otrzymywanie obrażeń przez bohatera podczas trafienia w jego tarczę, zamiast uszkodzenia tarczy, bez spadku punktów życia. W ciągu sześciu tygodni autorzy gry zobowiązują się do usprawnienia walki wręcz oraz odgłosów przeciwników. W planie jest także tłumaczenie produkcji na chiński.

W grze wcielasz się w czarownika, na którego miasto najechał nieznany wróg, zrównał je z ziemią i przy okazji zamordował twojego mistrza. Pałając żądzą zemsty zbierzesz armię i poprowadzisz ją do bitew, w których udział może wziąć do stu jednostek. Każdy element grodów ma być całkowicie zniszczalny, natomiast lochy generowane proceduralnie. "Empire of Ember" dostępne jest na Steamie.

Alaloth: Champions of the Four Kingdoms

Tworzenie muzyki w Alaloth

Dodał: , · Komentarzy: 0

W kolejnej aktualizacji do "Alaloth: Champions of The Four Kingdoms" twórcy omawiają tworzenie dźwięku oraz muzyki w swojej produkcji. Dość długi artykuł opisuje ogólnikowo, jakie mieli inspiracje filmowe czy z branży gier. Każde miasto ma osobną nutę przewodnią, nagraną w zupełnie innym nastroju. Biorąc pod uwagę, że nie możemy tych utworów usłyszeć (poza drobnym przykładem powyżej), na tę chwilę tekst jest dla mnie mało użyteczny. Jeżeli jednak czekacie z niecierpliwością na rozwałkę w czterech królestwach i chłoniecie każdą informację o świecie, zapraszam pod ten adres.

Chrononauci. Tom 2

Chrononauci. Tom 2 – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
chrononauci. tom 2

W pierwszym tomie "Chrononautów" otrzymałem esencję twórczości Marka Millera, czyli radosną jazdę bez trzymanki. Sęk w tym, że w przypadku historii tego autora raz bywa to zaletą, a innym razem wadą.

W drugiej odsłonie serii do akcji powracają dobrze nam znani bohaterowie – Danny i Corbin, tytułowi chrononauci, czyli podróżnicy w czasie. Tym razem udają się w przyszłość, gdzie ku ich zaskoczeniu zastają społeczeństwo doskonałe. Każdy ma swoją rolę, konflikty odeszły w niepamięć, a ludziom żyje się dostatniej. Krótko: utopia pełną gębą. Oczywiście idylla nie może trwać wiecznie, tym bardziej że duet fizyków otrzymał od kogoś z przeszłości bardzo delikatną misję.

King's Bounty II

King's Bounty II z fabularnym zwiastunem

Dodał: , · Komentarzy: 0
king's bounty ii

Kontynuacja “King's Bounty” to nie tylko nowe spojrzenie na stare mechaniki rozgrywki i ciesząca oko oprawa audio-wizualna, lecz przede wszystkim ogromny nacisk na fabularny aspekt. To właśnie interesujące zadania – wypełnione licznymi zwrotami akcji, intrygami i dylematami moralnymi wpływającymi na świat gry – są oczkiem w głowie twórców.

No, a że w świecie Nostrii źle się dzieje i będziemy mieli tu sporo do roboty, tego możecie dowiedzieć się z najnowszego zwiastuna produkcji. Hrabstwa domagają się niepodległości. Konspiracje, najazdy bandytów, panosząca się nekromancja i sabotaż zjadają kraj od środka. Dodatkowo na horyzoncie majaczy widmo tajemniczej Zarazy. Tylko my, wcielając się w jednego spośród trzech bohaterów, możemy pomóc przywrócić porządek księciu Adrianowi i ostatecznie odbudować pokój.

Władca Pierścieni
władca pierścieni,serial

Wygląda na to, że platforma Amazon Prime kupując prawa do serialowej ekranizacji “Władcy Pierścieni”, mocno wierzyła w siłę marki i miała olbrzymie plany, co do rozwoju tego uniwersum. Musiało tak być, skoro korporacja inwestuje kosmiczne wręcz pieniądze nie tylko we wspomnianą możliwość wykorzystywania Śródziemia (która kosztowała 250 mln dolarów), ale także w późniejszą produkcję.

Koszt realizacji pierwszego sezonu serialowego “Władcy Pierścieni” ma wynieść bagatela 465 mln dolarów amerykańskich (650 mln dolarów nowozelandzkich)! Informacje upublicznił Stuart Nash, Minister Rozwoju i Turystyki Nowej Zelandii, gdzie obecnie trwają zdjęcia do superprodukcji. Dokumenty ujawnione przez władze kraju potwierdziły te rewelacje.

Castlevania
castlevania

Oficjalnie. W przyszłym miesiącu ostatni raz powrócimy do mrocznego uniwersum “Castlevanii”. Czwarty sezon zadebiutuje dokładnie 13 maja na platformie Netflix i będzie składał się z 10 odcinków, które będą epickim zwieńczeniem całej historii. Równocześnie korporacja potwierdziła, że scenarzysta poprzednich epizodów, Warren Ellis, za którym od kilku miesięcy ciągną się zarzuty o stosowanie przemocy seksualnej, nie był zaangażowany w produkcję nowych odcinków.

Netflix przy okazji zaznaczył, że finał animacji nie oznacza porzucenia wampirzego uniwersum. Obecnie firma intensywnie rozważa stworzenie kolejnej serii spod szyldu “Castlevania”, która przedstawi świeżą przygodę z perspektywy zupełnie nowych bohaterów.

Seriale
resident alien

Już w sobotę o godzinie 21:00 na antenie stacji FOX Comedy zostanie wyemitowana dwuodcinkowa premiera serialu “Resident Alien”. W roli głównej zobaczymy znanego i lubianego Alana Tudyka, a całość powstała na podstawie komiksu duetu Peter Hogan – Steve Parkhouse.

W stanie Kolorado rozbija się kosmita i przybiera tożsamość lekarza z małego miasteczka. Poznając ludzi, przybysz zaczyna mieć dylemat moralny, co do swojej tajnej misji na Ziemi.

Hitman. Tom 4

Hitman. Tom 4 – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
hitman. tom 4

Gotham zostało ogłoszone ziemią niczyją. Policja nie pilnuje już tutaj prawa, a kto mógł, ewakuował się z niebezpiecznej okolicy. Nie ma Batmana ani innego superbohatera, jest za to Tommy Monaghan, płatny zabójca, ze swoją ekipą znajomych – podobnie jak on śmiercionośnych. Przeciwko nim stoją zaś: wampiry, dinozaury, mafiosi czy nadnaturalny cyngiel z Chin.

Garth Ennis świetnie odnajduje się w komiksach akcji, w których pierwsze skrzypce grają kozaccy goście. Umie wyciągnąć z takich historii humorystyczną przesadę i absurd, jak i uderzyć w emocjonalne tony, co czynił już w "Punisherze Max" (zdecydowanie polecam). "Hitman" jest inny, zwłaszcza dzięki naciskowi na relacje między postaciami, lecz Jeśli spojrzeć na pewne komiczne elementy, facetów z giwerami dokonujących rozróby, brutalność (nie wiem, czy odrobinę nie łagodniejszą, ale nadal) oraz ujęty w tym dramat, to widać wprawną rękę Ennisa.

Wczytywanie...