Komiksy

W kwietniu nadchodzi prawdziwa szał komiksowych nowości. Egmont zapowiedział na ten miesiąc ponad 20 premier, wśród których znalazł się m.in. długo wyczekiwany "Transmetropolitan" w nowym wydaniu, ale nie zabrakło także czwartego tomu świetnego "Punishera Max" czy następnej opowieści ze świata "Star Wars".

egmont

W rozszerzeniu newsa znajdziecie pełną listę szykowanych premier.

Komiksy
jupiter's legacy: dziedzictwo jowisza

Superbohater superbohaterowi nierówny, nawet gdy dysponują podobnym lub identycznym wachlarzem umiejętności. Taki obraz peleryniarzy wyłania się z "Jupiter's Legacy: Dziedzictwo Jowisza", nowej propozycji Marka Millara od Muchy Comics.

W czasach wielkiego kryzysu grupka osób organizuje śmiałą wyprawę na tajemniczą wyspę znajdującą się gdzieś pośrodku oceanu. Sęk w tym, że niesie ich ku temu senna wizja przywódcy, Sheldona. Kilkadziesiąt lat później członkowie wyprawy obdarzeni supermocami walczą z przestępczością. Ich dzieci zaś, mimo posiadania równie niezwykłych zdolności, cieszą się dostatnim życiem i sławą, mając za nic działalność bliskich. Przynajmniej do pewnego momentu.

Mark Millar zestawił Sheldona, pełnego ideałów o sprawiedliwym i pozbawionym przestępczości świecie herosa, z potomkami, którzy – oględnie mówiąc – nie odczuwają potrzeby ingerowania w życie innych. Dalszy rozwój fabuły zdaje się oczywisty – rola młokosów rośnie i w końcu muszą oni stawić czoła odpowiedzialności, jaką niosą ze sobą supermoce oraz rozpoznawalność. Scenariusz bynajmniej nie obfituje w sceny głoszące peany na cześć odzianych w peleryny postaci – w znacznie większym stopniu koncentruje się na ukazaniu przywar szarego człowieka, od których herosi nie są wolni.

Inne

Informacja prasowa

Cisza i długotrwały spokój zostały przerwane, ziemie Terminum muszą stanąć twarzą w twarz z horrorem, jakiego do tej pory nie znano – horrorem pod postacią rasy Żniwiarzy, posłańców śmierci, głodu, zaraz… i najstraszniejszego „Plonu”. Bezlitośni, i według niektórych bezduszni, Żniwiarze będą jednym z wielu wyzwań, jakim gracz stawi czoła w Ash of Gods.

ash of gods
Najjaśniejsza noc

Wyniki konkursu z Najjaśniejszą nocą

Dodał: , · Komentarzy: 0

Zakończył się konkurs, w którym do wygrania była książka "Najjaśniejsza noc" Tui T. Sutherland. Nagroda trafi do Danieli T. z Gdynii oraz Mateusza W. z Wolbromia. Serdecznie gratulujemy wygranej! Poniżej przedstawiamy poprawne odpowiedzi na zadane w konkursie pytania.

najjaśniejsza noc
  • 1. Ile tomów "Skrzydeł ognia" zostało wydanych w Polsce? b) 5
  • 2. Tui T. Sutherland urodziła się w tym samym dniu co pewna postać literacka. O którą z nich chodzi? a) o Harry'ego Pottera
  • 3. W którym roku ukazał się w Polsce pierwszy tom "Skrzydeł ognia"? a) 2016
Komiksy

Tokyo Ghoul #01 – recenzja mangi

Dodał: , · Komentarzy: 0

Młody student, który lubi czytać książki, trochę wyobcowany, ale mający lojalnego przyjaciela. Z takim bohaterem można się utożsamiać albo przynajmniej mu kibicować, szczególnie gdy w jego życie wkraczają ghule, zaś on sam wkrótce zaczyna ich przypominać...

tokyo ghoul #01

W tomiku często wspominany jest Franz Kafka, głównie w kontekście opowiadania pt. "Przemiana". Tamtejszy bohater zmienia się w potwornego robaka – a Ken Kaneki, protagonista "Tokyo Ghoul", również przestaje być człowiekiem. Takie nawiązania są jednak nienachalne i wypadają o tyle korzystnie, że czytelnik podczas czytania mangi może zainteresować się dziełami mistrza.

Książki fantastyczne

Premiera Matki Edenu już jutro

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

matka edenu

Drugą premierą wydawnictwa MAG przygotowaną na 23 lutego jest "Matka Edenu" Chrisa Becketta, kontynuacja "Ciemnego Edenu". Ta książka również zostanie wydana w serii "Uczta Wyobraźni".

Na dalekiej, pozbawionej słońca planecie, którą jej mieszkańcy nazywają Edenem, wyrosła cywilizacja. Ledwie parę pokoleń temu było ich kilkuset i tulili się do światła i ciepła edeńskich lampodrzew, bojąc się zapuścić dalej w zimny mrok. Teraz ludzkość rozeszła się po całym Edenie i powstały dwa królestwa, oba utrzymujące się dzięki przemocy i zdominowane przez mężczyzn. Oba mają się za prawowitych potomków Geli, kobiety, która przybyła na Eden dawno temu w łodzi pływającej między gwiazdami i stała się matką ich wszystkich. Młoda Gwiazdeczka Strumyk, spotykając przystojnego i potężnego mężczyznę, który przypłynął z drugiej strony Stawu, myśli, że znajdzie pole do popisu dla swojej ambicji i energii. Nie ma jednak pojęcia, że będzie musiała zostać zastępczynią Geli i nosić na palcu jej pierścień, a gdy obejmie tę rolę, jednocześnie pełną władzy i całkiem jej pozbawioną, spróbuje całkowicie odmienić historię Edenu.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

czerwony śnieg

Już jutro jest premiera nowej książki z serii "Uczta Wyobraźni". Tym razem nakładem wydawnictwa MAG ukaże się "Czerwony śnieg" autorstwa Iana R. MacLeoda. W rozszerzeniu newsa znajdziecie jego fragment.

Na pobojowisku po ostatniej wielkiej bitwie Wojny Secesyjnej rozczarowany życiem unionista-lekarz natrafia na obrabiającą trupy dziwną postać i jego życie zmienia się na zawsze...

W Strasburgu, parę lat przed Rewolucją Francuską, konserwator obrazów dostaje zlecenie namalowania cyklu portretów pięknej kobiety w różnych fazach jej życia, choć sama kobieta najwyraźniej się nie starzeje...

W Nowym Jorku z czasów prohibicji młoda marksistka pojawia się nagle wśród elit, w dodatku podszywając się pod osobę, która nigdy nie istniała...

Czerwony śnieg to powieść o miłości i krwi, o ideach i snach, a wszystko wiąże w całość tajemnicze stworzenie wywiedzione z najmroczniejszych przedwiecznych ludzkich mitów, które cudem przetrwało do dzisiejszych czasów, wciąż rośnie i wciąż zabija...

Komiksy

Hulk: Szary – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
hulk: szary

Podczas tworzenia tzw. kolorowej serii Jeph Loeb i Tim Sale postawili na prezentację genezy poszczególnych bohaterów, akcentując ich rozterki emocjonalne. Nie inaczej jest w przypadku ogromnego Hulka.

Bruce Banner pracował w zespole tworzącym potężną bombę. Niestety w momencie testów nowego ładunku wybuchowego znalazł się za blisko miejsca eksplozji i towarzyszącego mu promieniowania gamma. Tak oto narodziła się najsilniejsza istota na świecie – Hulk.

Tradycyjnie już dla serii obserwujemy wydarzenia, które doprowadziły do powstania alter ego głównego bohatera, jednocześnie opatrzone jego komentarzami, a w tym przypadku rozmową z psychoterapeutą i bliskim przyjacielem. To jeden z powodów, dlaczego kolorowa seria nabiera tak osobistego wymiaru. Z jednej strony fabuła skupia się wokół początków superbohaterów, a z drugiej pokazuje wszelkie bolączki ich egzystencji, zwłaszcza te związane z bliskimi im osobami. Jeśli chodzi o Hulka, mowa oczywiście o Betty, córce znienawidzonego generała Rossa, którą stwór pokochał i postanowił za wszelką cenę chronić przed wszystkimi wokół. Tylko nie przed sobą.

Komiksy
czarny młot: wydarzenie

"Czarny Młot" został świetnie przyjęty przez czytelników w Polsce i zagranicą. Wystartował nawet jego spin-off, "Sherlock Frankenstein & the Legion of Evil", pokazujący, że twórcy – Jeffowi Lemire'owi – zależy na rozwijaniu świata nie tylko przez główną serię. Znajdujący się w tytule Sherlock Frankenstein to złoczyńca, który pojawia się już w drugim tomie "Czarnego Młota" zatytułowanym "Wydarzenie".

Niesamowite, jak gładko powraca się do losów niegdysiejszych superbohaterów, uwięzionych na farmie w pobliżu miasteczka, gdzie nikt o nich nie słyszał. Wynika to z przejścia od razu do najciekawszej części historii, to znaczy do kontynuowania cliffhangera z pierwszego tomu. Od tego momentu zainteresowanie nie słabnie i właściwie jedyne, co można zarzucić "Wydarzeniu", to zapewnianie powtórki z rozrywki, przez co nie wywołuje ono aż tak mocnego wrażenia jak poprzednia odsłona. Poziom został utrzymany, ale liczę na podwyższenie go w przyszłości.

Scenarzysta prowadzi akcję dwutorowo – obok obecnych poczynań postaci obserwujemy ich przeszłość, tę przed walką z Antybogiem, która doprowadziła ich na farmę. To rozwiązanie dalej świetnie się sprawdza, zwłaszcza że oglądamy bohaterów w dawniejszych czasach.

Harry Potter i Komnata Tajemnic (wydanie ilustrowane)

Przez pomyłkę właśnie od "Komnaty Tajemnic" rozpocząłem swoją przygodę z Harrym Potterem. "Kamień Filozoficzny" w końcu też przeczytałem – przy okazji nowego wydania z ilustracjami Jima Kaya. Przyjęto je na tyle dobrze, że w przyszłości można spodziewać się całej serii w tej edycji.

harry potter i komnata tajemnic (wydanie ilustrowane)

"Komnata Tajemnic", która ukazała się już w nowym wydaniu, jest mroczniejszą opowieścią. W Hogwarcie dochodzi do niepokojących wydarzeń, których ofiarami są uczniowie. Szkoła wkrótce przestaje być bezpiecznym miejscem. Harry, Ron i Hermiona nie pozostają obojętni na ataki – postanawiają dowiedzieć się, kto jest za nie odpowiedzialny.

Wczytywanie...