Książki fantastyczne

Wszyscy na Zanzibarze na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0
wszyscy na zanzibarze, john brunner

W fantastyce „artefakt” jest wartościowym i trudnym do odnalezienia przedmiotem o specjalnych właściwościach. Pozyskanie go wymaga dużego zaangażowania, długotrwałych starań i wyrzeczeń, ale oferuje paletę wyjątkowych korzyści przypisanych tylko jemu. W tym roku wydawnictwo MAG postanowiło odkrywać, a pierwszym skarbem, jaki przedstawiło czytelnikom, jest prawie 50-letnia powieść Johna Brunnera – „Wszyscy na Zanzibarze”. Wizje przyszłości, która stała się już przeszłością, zawsze intrygują i wywołują zażarte dyskusje. Idea konfrontacji futurystycznych założeń z rzeczywistością może nadawać książkom science fiction drugie życie – a komu jak komu, ale Anglikowi taka nobilitacja się należy.

Rzecz dzieje się na początku XXI wieku, gdy świat zdążył już obrać niewłaściwy kierunek rozwoju i powoli pogrąża się w nim bez nadziei.

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne

Z mgły zrodzony już w księgarniach

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

z mgły zrodzony

W księgarniach pojawiło się drugie wydanie książki "Z mgły zrodzony" autorstwa Brandona Sandersona.

Przez tysiąc lat popiół zasypywał kraj, nie kwitły kwiaty. Przez tysiąc lat skaa wiedli niewolnicze życie w nędzy i strachu. Przez tysiąc lat Ostatni Imperator, "Skrawek Nieskończoności", posiadając władzę absolutną, rządził i stosował terror, niezwyciężony jak bóg. A kiedy nadzieja została porzucona już tak dawno, że nie pozostały z niej nawet wspomnienia, pokryty bliznami pół-skaa ze złamanym sercem odkrywa ją na nowo w piekielnym więzieniu Ostatniego Imperatora. Tam poznaje moce Zrodzonego z Mgły. Znakomity złodziejaszek i urodzony przywódca, wykorzystuje swoje talenty w intrydze, która ma pozbawić tronu i władzy samego Ostatniego Imperatora.

W rozwinięciu newsa znajdziecie fragment książki.

Copernicon 2015

Informacja prasowa

Na stronie konwentu Copernicon możecie zgłaszać już swoje prelekcje, atrakcje i inne punkty programu.

copernicon

Aby zostać twórcą programu wystarczy zarejestrować się na konwent, a następnie poprzez specjalny przycisk na stronie, uzupełnić formularz, za pomocą którego można składać propozycje Waszych punktów programu. Nabór potrwa do 16 sierpnia – jednak nie warto czekać do samego końca.

Inne

[E3 2015] Wielkie podsumowanie

Dodał: , · Komentarzy: 0

Zakończyły się konferencje organizowanego podczas tegorocznych targów E3. Za nami panele takich gigantów jak Bethesda Softworks, Microsoft, Electronic Arts, Ubisoft, Nintendo i Square Enix, a także zorganizowane wspólnie przez AMD i serwis PC Gamer – PC Gaming Show. Targi przyniosły wiele zapowiedzi i nowych informacji o znanych już wcześniej tytułach. Masa zwiastunów, gameplayów i trzy nieprzespane noce przechodzą do historii.

e3

Dostęp do tego wszystkiego – zebranego w jednym miejscu – znajdziecie w rozwinięciu tego newsa.

Inne

Za nami ostatnia konferencja z targów E3 2015 – PC Gaming Show – zorganizowany wspólnie przez AMD i serwis PC Gamer. Wydarzenie rozpoczęło się 17 czerwca o godzinie 02:00 czasu polskiego. Poznaliśmy nowe informacje na temat dodatku do "Pillars of Eternity", a także zobaczyliśmy nowe materiały z "Fallout 4", a to oczywiście nie jedyne atrakcje.

pc gaming show

W rozwinięciu newsa znajdziecie pełny zapis konferencji, mapę newsów oraz tytuły niefantastyczne.

Inne

Za nami konferencja firmy Square Enix z targów E3 2015. Wydarzenie rozpoczęło się 16 czerwca o godzinie 20:00 czasu polskiego. Kolejne przygody Adama Jensena, czyli "Deus Ex: Mankind Divided" nadchodzą. A co jeszcze?

square enix

W rozwinięciu newsa znajdziecie pełny zapis konferencji, mapę newsów oraz tytuły niefantastyczne.

Guild Wars 2: Heart of Thorns

Podczas konferencji poświęconej graniu na komputerach osobistych, swoją aktywność postanowiło zaznaczyć także studio ArenaNet. O zbliżającym się wielkim krokami dodatku do "Guild Wars 2" wiemy już coraz więcej, a twórcy starają się systematycznie zaspokajać ciekawość oddanych fanów i skutecznie podgrzewać atmosferę.

guild wars 2, heart of thorns

Tym razem przyszedł czas na jedną z bardziej wyczekiwanych nowości – siedziby gildii.

Fallout 4

Żadna niespodzianka, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że tego typu kontrowersje są skwapliwie unikane od czasu, gdy Bethesda trzyma w garści markę "Fallout". Także miłośnicy zwierząt mogą spać spokojnie o swojego pupila – w postapokaliptycznym Bostonie nie grozi mu nic strasznego. Ponadto przywilejem nieśmiertelności ma cieszyć się dziatwa, a także wszyscy towarzysze, którzy będą mieli chęć przyłączyć się do naszego bohatera.

fallout 4

Betonowi fani serii pewnie będą kręcić nosem, reszta podejdzie do sprawy raczej z chłodną obojętnością. Cóż... trudno jest dogodzić każdemu.

"Fallout 4" zadebiutuje na półkach sklepowych już 10 listopada.

Starcraft II: Legacy of the Void

Świetna wiadomość dla wszystkich tych, którzy nie mogą się doczekać zwieńczenia historii drugiej części serii "StarCraft", czyli ostatniego dodatku – "Legacy of the Void". Blizzard zapowiedział właśnie, że przed premierą rozszerzenia ukaże się specjalny pakiet trzech misji, stanowiący pomost pomiędzy kampanią Zergów a historią Protosów. "Szepty o Zagładzie" będą dostępne za darmo dla każdego gracza.

Beta prologu trafi w ręce fanów, którzy zdecydowali się na przedpremierowy zakup "Legacy of the Void", już w lipcu. Data premiery pełnoprawnego dodatku nadal pozostaje słodką tajemnicą, ale wnioski skłaniające do zdania, że czas nabożnego oczekiwania powoli się kończy, nasuwają się same.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości

Okazuje się, że wczorajszy zwiastun nie był wszystkim, co miał do pokazania Eidos Montreal na tegorocznych targach E3 i pozostało mu jeszcze kilka ciekawych kart na ręku. Na konferencji poświęconej grom na komputerach osobistych zostało zaprezentowane demo technologiczne, ukazujące pełnie możliwości silnika Dawn Engine, na którego podstawie powstaje "Mankind Divided".

deus ex, mankind divided

Każdy posiadacz istnego "potwora wydajnościowego" może szykować swoje gałki oczne na podziwianie tego typu jakości w ostatecznej wersji gry – twórcy zapewniają, że o żadnym "downgrade" nie ma tutaj absolutnie mowy.

Wczytywanie...